Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biznis?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biznis?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ćetko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ćetko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biznis?
    Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 02:20
Molim, ako sam pogriješio podforum neka ova tema bude premještena, gdje treba.
 
Iz Crne Gore sam. Razmišljam da napravim plastenik sa cvijećem, za prodaju dakle, za biznis.
Znači, nemam pojma o ničemu u vezi cvijeća, samo mi se čini da je to dobar biznis.
 
Da li je teško naučiti uzgajati cvijeće?
Da li ima neka literatura za ovo što sam zamislio, literatura za uzgajanje cvijeća u plastenicima, da tako kažem, fabričko uzgajanje, serijsko....
 
Ako neko zna nešto više o ovome, u vezi ovog biznisa, molim da napiše.
 
Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ćetko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ćetko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 18:54
Nema niko ko bi mogao nešto napisati na ovu temu?
 
Nikada na forumu nije pokrenuta tema u vezi uzgajanja cvijeća za prodaju?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2009 u 19:29
Dragi ćetko,
prvo se moraš odlučiti želiš li se cvijećem baviti iz ljubavi (nem veze šta sad neznaš naućiti ćeš) ili smatraš da se na cvijeću možeš brzinski obogatiti? Ovo drugo ti baš i nije tako jednostavno...
Druga stvar- kakva je potražnja kod tebe? hoćeš li se baviti uzgojem i opskrbljivati cvječare i tržnice rezanim cvijećem ili ćeš se baviti uzgojem sadnica?
U svakom slučaju potrebno ti je zemljište, veliko plastenik/staklenik koji ima riješeno dvostruko grijanje (ako jedan sistem zašteka), zalijevanje (zaboravi na ručno zalijevanje- nije ti nikako isplativo- trebaš osobu koja će nadgledati biljke 24 sata (radi pojave bolesti nametnika i sl- naravno postoji i tehnologija koja ti je jako skupa pa idi na ljudski faktor)...moraš si  osigurati tržište (gdje ćeš plasirati svoje cviječe???)
I naravno da li ti je cilj sve to raditi uz pomoć kemije i raznih sredstava kako bi samo uvalio nekome biljku (ako ti je to bilo zanimljivo nemoj ni počinjati kako s voćem i povrćem tako se i na cvijeće sve više gleda da bude prirodno tretirano)...
O koliko kultura si razmišljao??? ne možeš startati s puno jer kao početnik i nekoliko će ti predstavljati muku dok ih ne upoznaš.
A sve se naravno da naučiti (ja sam ti živi primjer totalnog tuduma bilaWink), ali prvo moraš znati šta želiš da ne lutaš previšeSmile
Neznam da li sam ti pomogla, ali nadam se da sam te barem malo usmjerila.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 00:02
Slažem se, prvo moraš odlučiti što točno želiš uzgajati i kome to možeš prodati, probaj prvo malo istražiti tržište, a onda nakon što odlučiš što bi želio uzgajati kreni u istraživanje uzgoja. Naznam kako je kod vas, kod nas se uglavnom cvijeće plasira ili na tržnicama ili u trg lancima, ali naravno, isplativo je uzgajati samo ono što se traži na tržištu.
Na vrh
Ćetko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ćetko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 03:42
Hvala na odgovorima.

Cvijeće koje bih uzgajao, bilo bi cvijeće za sahrane, hotele, restorane, poklone, rođendane, dakle cvijeće koje bih prodavao cvjećarama....
To sam mislio, na to cvijeće. Ne znam tačno ni koje su to vrste Smile.  Ruže, gerberi, tuplipani... ??? Embarrassed

Nemojte se ljutiti na moje neznanje, mislim da je cvijeće dobar biznis, mislim da se u CG masovno uvozi, velika većina cvijeća je iz uvoza.
Problem broj 1 u svemu ovome mi se čini to što ne umijem uzgajati cvijeće. Ne vjerujem u to da je dovoljno staviti sjeme, zalivati i završio si posao! Nešto u to ne vjerujem.
Ima li neka literatura iz koje bi naučio kako se to radi?


Na vrh
Ćetko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ćetko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 03:52
Malo sam guglao, većina cvijeća u Crnoj Gori se uvozi!

Bio sam siguran da imam tržište, pa znam ja moje sunarodnike kolko su radišni!

http://www.seebiz.eu/bih/makroekonomija/crna-gora/potencijali-nisu-dovoljno-iskorisceni,16735.html

ha ha ha Evo još jedan tekst sam našao.

http://www.nacional.hr/clanak/14057/ivica-todoric-od-trgovca-cvijecem-do-najmocnijeg-hrvatskog-biznismena

Jednom sam na HRT Dnevnik gledao i čuo izjavu voditeljice "uzgajanje cvijeća je najprofitabilnija grana poljoprivrede"


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 22:19
Veliki je popis cvjeća za uzgoj za rezano cvijeće, dobro si započeo niz, tu bih dodala i gladiole, ljiljani, karanfili....
Literatura, hm, najbolja - ovaj forum Big%20smile Ima dosta podataka o uzgoju raznih vrsta cvijeća, a čega nema možeš pitati.
Ako želiš steći opće znanje iz vrtlarenja (a mislim da bi trebaoWink), preporučila bi ti knjigu Bio-vrt, Marie-Luise Kreuter, u knjizi imaš potpuno sve, od vrste tla, izrada humusa, bolesti, nametnici, pa sve o glavnim vrstama povrća, voća i cvijeća. Doduše, ja zagovaram biovrtlarstvo, dakle vrtlarenje bez kemije, ako će i za masovniju proizvodnju to možda biti malo teže, knjiga ti kao dobra podloga znanja neće naškoditiWink
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.