Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dubačac - Teucrium fruticans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dubačac - Teucrium fruticans

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
maestral View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 392
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maestral Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dubačac - Teucrium fruticans
    Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 22:06
Praktično pitanje vezano uz ovu biljku, ako netko zna.. Može li se kompostirati? Naime svake godine se mora dosta orezati, i kad sam nabavila komposter žao mi je to baciti, ali zbog intenzivnog mirisa malo sam sumnjičava, bojim se da nije štetno kao i orah 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 02:09
Evo kao živica - Teucrium fruticans ( Dubačac )
 
Slika sa neta
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 01:52
Nisam znala kako se ovaj grm zove a ima ga dosta na Krku. Nisam ga vidjela ovako formiranog i sa ovoliko cvetića ( valjda što se stalno šiša).
 
Još nešto o njemu:
 
Razmnožava se u proljeće ili u jesen.
Voli sunce ali ne na direktnom suncu.
Uspjeva u zoni 8-10
 
 
Slika sa neta
 
 
 
A može biti i drvce
 
Slika sa neta
 
 
 
 
Kao živica
 
 
Slike sa neta
 
 
 
 
 
A najčešće ga viđamo ovakvog, barem sam ga ja na Krku vidjela tako, neformiranog
 
Slika sa neta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 23:51
..kod  nas  se  kupuje  kao  sadnica u  rasadnicima   i  čest  je  u  nasadima,  zadnjih  godina...
....jako  se  lako  zakorjenjuje...namjeravam  ga  posaditi  na  otok....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2009 u 22:52
A podnosi li niske,kontinentalne,temperature?
Na vrh
Sedum View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 27 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 170
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sedum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 07:58
Ne znam dali se Teucrium fruticans kod nas igdje uzgaja za prodaju, ali se na Jadranu lako može naći kao divlji grm i iskopati u obalnoj makiji, od Dugog otoka pa sve do Lokruma, kao i na južnijem primorju od Pelješca do Cavtata. Sjevernije zbog hladnoće sama ne raste, a sada je pravo vrijeme za presadnju.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 22:05
Ja mislim Mrvice da je više za srednje visoke živice, jer kod nas dosta visoko naraste i treba da stalno rezati, a onda baš ne cvjeta, jer cvjeta na vrškovima, meni je najljepoši kao posebna skulptura (kugla ili slično).
život je more
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2009 u 20:37
 I meni se sviđa, zna li netko možda gdje bi mogla naći sadnice ove biljke? Radila bi nisku živicu s njom, onako uz rub vrta. Ako imate možda kakav drugi prijedlog dobro bi došao, tražim nešto brzorastuće i zimzeleno.
Ima li tko kakvog iskustva sa žutikom?
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 23:22
fora ti je taj grm..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2009 u 10:07
Lijepi zimzeleni grm

List sivkastozelen
Cvjeta ljeti,  cvijet boje lavande
Visina  do 1,5 m
Može se oblikovati, pogodan i za živice
Raste i u siromašnom tlu, ne traži puno vode
Razmnožava se reznicama


Reznica koju sam ubola u zemlju se je primila, ali je još mala, pa je ova slika sa neta

File:Teucrium%20fruticans%20RJB.jpg
Na vrh
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 13:52
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

malo sam googlala Tongue misliš li na

Teucrium fruticans ( Dubačac )

zgodno izgleda....istina nisam nigdje vidila živu ogradu  od njega ali piše da se koristi i za to



da to je to....ja sam vidio samo da se koristi kao par grmova koji su bili zapusteni pa su se spojili i ono ne izgleda loše čak mi se čini da dosta brzo raste..

sad pitanje je da li moze opstati u slavoniji?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 13:48
malo sam googlala Tongue misliš li na

Teucrium fruticans ( Dubačac )

zgodno izgleda....istina nisam nigdje vidila živu ogradu  od njega ali piše da se koristi i za to

Na vrh
Svarog View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Svarog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 13:22
evo jedno pitanje sta mislite o živici sa ovom biljkom te dal može preživjeti u slavoniji npr?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.