Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizantema - Chrysantemum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizantema - Chrysantemum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
Mina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 18:50
Hvala Jelsa, ja grančicu još uvijek čuvam, znači sada je mogu baciti.
Nema veze, ipak hvala na trudu, znat ću za ubuduće.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 20:51
Mina,zatraži kod nekog ko ima krizanteme,vjerujem da će ti dati granu.

Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 18:11
Moja je sad odcvjetala i presadila sam ju u vecu posudu.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 08:53
ja ih planiram zasaditi u dvorište
nadam se da će uspjeti opstati
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 10:31
Da li smem svoju hrizantemicu, koja nije ni priblizno lepa kao Dinine ili Alkemicareva, ali mi je draga, vratiti danas u kalj? Stize mi lep zemljani kalj. Juce sam je posadila ispred ulaznih vrata, jer mi je taj prostor ostao prazan i pust nakon sto sam pocupala petunije, one sto divlje rastu. Predomislila sam se zato sto na tom mestu, pored stepenika, izgleda zaista kao na groblju; stoji sasvim nisko. Ona je sada u punom cvatu. Znam da sam konfuzna, ali to je zato sto sam neiskusna.

Pre nekoliko dana, procitala sam da neki istrazivaci preporucuju da se hrizantemice ne orezuju posle cvetanja, nego tek na prolece, neposredno pre izbijanja novih izdanka. Biljka ce tako bolje napredovati, rasce brze i bice bujnija. Nesecene hrizanteme podnose bolje zimu, stari izdanci i grane pruzaju joj zastitu.
Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 11:39
Ja svoje oduvijek režem u proljeće.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 19:20
Danas sam nabavio dve saksije jesenjih hrizantema, prelepe su.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2007 u 19:58
A ja čekam da moje procvjetaju
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 13:10

Ja svlje poreyem u jesen, ali ne jako nego samo nekih 10-15cm maximalno, i to da bih uklonio cvijet koji je ocvijetao i da ne truni po biljci nego ga jednostavno uklonim. a u proljece malo jace pokratim.

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:16

treba li krizanteme presaditi u vecu posudu od one male u kojoj su kupljene ili da ih ostavim u njima do proljeća? ipak sam ih odlucila sacuvati u posudama do proljeća pa onda zasaditi u vrt

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:41
i ja sam tako nesto planirala
samo sto cu ih kad prestanu cvjetati skloniti u topliju prostoriju i cvjetove osisati
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 18:24
Kad ih prebacite u vrt...nekako ih ograničite jer znaju izmaći kontroli...Ja sam imala roza zasađene u koritu pa su se jako raširile.... u radovima nestale...
Sad su mi izašle ove bordo....nemam pojima kako??? smile96 i zašto???
očekivala sam roza...smile96




Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 19:01
prelijepe su Donata
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 19:55
Baš je prelijepa takva kakva je, dakle nemoj žaliti što nije rozasta.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 19:50
znači da ih ne presađujem sada vec ostavim u ovim malim, a na proljeće i vrt s njima?
već sam ih sklonila unutra jer je bilo naglo zahladilo
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:12
Ja sam svoje hrizantemice odmah po kupovini presadila i to samo zato sto ne volim saksije u kojima se prodaje cvece.
Nista ima ne fali.
Takodje sam ih unela unutra (u hodnik).
Takodje ne znam sta cu i gde cu sa njima preko zime.
Aglaja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:11
Cure važno je samo da vam ih mraz ne uništi....ako su vani zaštitite ih...ako ih niste posadili u zemlju čuvajte ih do proljeća u zatvorenom temp. +16 stup. a onda ih presadite u zemlju...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:14
Donata, da li je to presadjivanje u zemlju nuzno? Ja bih moje radije ostavila u kalju.
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 10:51

Ja sam svoje krizanteme posjekla i presadila

Nadam se da nije prerano za to i da će sve biti ok

Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 21:13
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Donata, da li je to presadjivanje u zemlju nuzno? Ja bih moje radije ostavila u kalju.


Sorry tek sad vidim pitanje...smile187

Nije nužno...neće se toliko raširiti...moći ćeš je kontrolirati....
ali u svakom slučaju treba dobro podšišati...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.