Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizantema - Chrysantemum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizantema - Chrysantemum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
Palmark View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Veljača 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Palmark Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 09:17
Pozdrav ljudi! Moram da se ubacim malo u diskusiju i da iznesem svoje iskustvo (a videli ste u temi "Jedan vrt u Sremu" kako su mi dobre hrizanteme)!
Sto se tice prezimljavanja,tu apsolutno nema nikakve brige i nikakva zastita,zagrtanje i slicno nije potrebno!!!
Ja ih lepo orezem do zemlje posle precvetavanja i to je to!
Ali ima jos nesto!
Vidim,zalite se da hrizanteme u basti postanu retke,ne cvetaju bujno i samo isteraju u visinu... Postoji caka!
Ovo sam cuo od strucnjaka,primenio i rezultat je zaista fantastican!
Naime,hrizanteme se sisaju,odnosno seku sve do polovine juna!
Kako krenu da rastu,vi ih samo rezite,rezite i rezite!
Tako ce se storiti ogromni gusti zbunovi sa hiljadama cvetova,biljke ce biti jake,bez vezivanja i oslonaca!
Ja sam prezadovoljan!
USDA zone: 7b/8a
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 12:11
e ovaj savjet je zlata vrijedan ..puno hvala, drugu godinu ćemo isprobati slikat rezultate
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 23:18
Ja sam svoju krizantemu isto kao i Palmark stalno šišala tako da se stvarno dobije kugla sa puno cvijetova.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 23:19
Baš ću i ja iduće godine kad si razmnožim ovu istočnjačku ljepoticu probati šišati da dobijem ljepši grm. Jedva čekam da mi pokaže svoju pravu ljepotu.

Dendranthema pacifica ili pacifička krizantema, a i Ajania pacifica ili japanska krizantema su jako slične... izgledaju skroz iste

Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 23:54
Jako su slične zato jer je to ista biljka. Dendranthema pacifica je samo jedan od sinonima za Ajaniu pacificu.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 22:02
Evo mojih, vrlo lako se razmnožavaju samo otkinete grančicu i zabijete u zemlju, nakon godinu dana imate grmić, kad ocvate ja sve porežem jer dolje su već mladi izdanci. Kad je u punom cvatu je kao žuta kugla. Dobro se drži i u aranžmanima kao rezano cvijeće.

ova vrsta jeljepša ima male bijele latice



ova još nije procvjetala ali je skroz žuta



život je more
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 22:15
i mene moje izludjuju s visinom,ma ima da ih sisam s uzitkom
lantana bas su ti slatke prelepe!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 07:25
ako vam bijeze u visinu... samo ih treba pokratiti .... a da bi dobili pupice i cvijet treba ih onda zamracivati... da bi ponovo stvorile pupove i ranije procvjetale
Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 12:22
imam biljku sa istim cvijetom samo bijelo-ljubičaste boje pa me zanima da li postoje viseće krizantemice? ako da, mislim da imam jednu takvu koja mi je bez problema prezimila u žardinjeri na južnom balkonu (Dalmacija), samo ne znam kako da postignem da bude gušća. da li je smijem pošišati i očekivati da te grančice upotrijebim za druge grmiće, pomoć  smile143  
Na vrh
ivanitea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivanitea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2010 u 23:53
Poštovani!
Moja obitelj se bavi proizvodnjom krizantema i planira proširit proizvodnju, molio bih vas za pomoć vezano za to, trebaju mi vaša iskustva sa određenim sortama rezanih krizantema..gdje ste nabavili kvalitetno sijeme ili reznice, da li postoji katalog nekakav ili neka knjiga vezana za proizvodnju krizantema...unaprijed zahvaljujem u svoje ime i u ime svoje obitelji!!!!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 12:22
Imam samo ove kasne krizanteme, koje cvjetaju tek poslije Svih svetih i dobro se drze do kasne jeseni, cak i pod snijegom cvatu, ne znam kako se stvarno zovu;
negdje sam cula za naziv Katarincice, mozda su to one bijele boje, mislim da se tako nazivaju u Hrv.Zagorju..


mi smo sve ostale krizanteme nazivali Sesvetice, ali ove nikad ne procvatu za taj dan nego puno kasnije, pa najljepse su oko 25.studenog, dakle za blagdan Svete Katarine

Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2010 u 15:47
 Prekrasne su a slika ispod snijega me oduševila neznam kako se zovu ali ima ih moja susjeda pa ću ju pitati zna li ona! Wink
Na vrh
anchica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2011 u 09:36
Imam nekoliko grmova krizantema u dvorištu, lijepo su formiraniu kuglu - ali ogromni. Čula sam da se šišaju, a vidim i ovdje da ih mnogi šišaju. Mene zanima - koliko? Ne bi htjela da se desi da pretjeram pa da nema cvijeta onda kad treba.

ps. Moja prva poruka na forumu :)
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 10:50
Po našem iskustvu, nakon cvatnje možeš ih komotno do zemlje orezati, a kad nagodine počnu ponovo rasti ošišaj ih par puta do kraja 8 mjeseca, i vidjet ćeš kako ćeš lijepi grm dobit.
Neka se sve zeleni
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 15:19
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Po našem iskustvu, nakon cvatnje možeš ih komotno do zemlje orezati, a kad nagodine počnu ponovo rasti ošišaj ih par puta do kraja 8 mjeseca, i vidjet ćeš kako ćeš lijepi grm dobit.




Moram se i ja ubaciti jer neke stvari još nisam shvatila oko krizantema,zar se onda neće smrznuti ako se orežu? Meni se znalo događati da se potpuno smrznu iako ih nisam orezivala,pa me zanima kakva su vaša iskustva s njima.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 19:19
Smrznu se ako ih prerano orežeš,nama cvatu do polovine 11. mj ako ih snijeg ne zaspe prije. Kad primjetiš da stabljike i lišće počne propadat onda ih oreži.
Neka se sve zeleni
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 18:13
Hvala puno Klimatis sad bogatija za još jedan koristan savjet.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 07:43
Mene zanima da li ove krizanteme što se prodaju u trgovinama (puno lijepih boja) mogu posaditi u vrt, da li su to trajnice??? Hvala.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 11:32
Pa bolje ih ostavi u tegli, oreži kad ocvatu, nek prežive u zaklonu zimu. A onda ih na proljeće kad počnu tjerat  posadiš u vrt.
Neka se sve zeleni
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 13:53
Originalno poslano od člana emka emka napisao:

Mene zanima da li ove krizanteme što se prodaju u trgovinama (puno lijepih boja) mogu posaditi u vrt, da li su to trajnice??? Hvala.


 na moru prezimljavaju u vrtu, a možeš ih lako razmnožiti i reznicama
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.