Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizantema - Chrysantemum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizantema - Chrysantemum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 11:20
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Moje krizanteme u vrtu su sada u punom cvatu.

Wau, kako je lijepa tvoja ograda @ana!!!    Divna kombinacija boja.       
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 22:35
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Klimatis, posebna ti je ova krizantemica, podsjeća na astru.
Anđelka, nisam te nikad pitala, jesu li ti se uspjele sve krizanteme otvoriti prije Sisveta? Lijepe su ti i u pupoljcima. Znam da nisu u toj fazi za prodaju, ali su za u vazu. Moje krizanteme u vrtu su sada u punom cvatu.
Možda nekih 1% ali to su ionako bili pelceri koje nisam stigla pokidati -bile su tempirane da se otvore za Svisvete.Imam i ja par u nekom kutu dvorišta koje su sad tek potpuno otvorene.
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 22:39
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Anđelkad hvala na odgovoru i savjetu.S obzirom da sam u Slavoniji zime su opake a bilo bi mi žao da propadnu.

Ma nema na čemu,zato smo tu da pomognemo jedni drugima zer ne!?
I kod mene je ovu zimu bilo -12 nekoliko dana za redom pa su preživile vani ali ti za svaki slučaj možeš nešto stavit na sigurno
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 10:12
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 10:14
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 10:19
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 10:20
Ovo su krizanteme iz mog vrta,konačno sam uspjela,molim admina da one neuspjele pokušaje izbriše,a sada ću staviti ove nove koje sam kupila ove godine i koje bi htjela sačuvati
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 10:21
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 10:22
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 10:24
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 11:17
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Ovo su krizanteme iz mog vrta,konačno sam uspjela,molim admina da one neuspjele pokušaje izbriše,a sada ću staviti ove nove koje sam kupila ove godine i koje bi htjela sačuvati
 
 
OSica, krizanteme su ti prekrasne Thumbs%20Up
 
obrisala sam neuspjele slike...preporučena veličina slika za forum je 480x640
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 12:52
baš zgodno pčelica je izbrisala osici slike ha...ha..
 
osica prekrasne su ti krizanteme.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 12:56
pčelica7 hvala, u buduće ću smanjiti slike,hvala ajama
Na vrh
exsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje exsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 13:17

Budući da sam novi na forumu najprije pozdrav svima.

Sada zašto se javljam.

Kao većina članova dobio sam prekrasnu krizantemu (u loncu sa zemljom).

Presadio sam je vani u zemlju i imam namjeru nakon prestanka cvatnje orezati kako kažu do zemlje.

Htio bih na proljeće „umnožiti“ broj mojih krizantema. Nakon puno „guglanja“ najdetaljniju proizvodnju presadnica našao sam na prvoj stranici ovog foruma od vašeg člana „Jelsa“.

Ne primjećujem da se više javlja, a ima jedan dio u objašnjenju koji mi baš u potpunosti nije jasan.

Molio bih Jelsu ili nekog drugog tko zna da mi malo pomogne evo o čemu se radi:

Citirat ću dio o kojem se radi:

Orezanu biljku ostavimo na prohladno mjesto do početka proljeća kada je stavljamo na toplije mjesto. Krizantema zahtjeva mnogo hranjiva, stoga je u to vrijeme redovno prihranjujemo kompleksnim gnojivima sa naglašenim dušikom. Sa time potenciramo izboje iz zemlje koji bi trebali biti snažni. Kad narastu 8-10 cm prikraćujemo ih na jednu polovinu tj. ostavljamo 3-4 internodija. Nakon kratkog vremena izbijaju bočne grančice te na njima ponavljamo isti postupak. Prihrana mora biti prisutna cijelo vrijeme. Početkom 5 mj. bočne grančice već su dostigle veličinu za skidanje reznica. Veličina reznice bi trebala biti 3-4 cm. Nakon berbe ,reznice potpomognute hormonom, pikiraju se u mokar supstrat.

Šta mi tu nije jasno:

-      Šta je reznica? Samo bočna grančica ili kompletan izboj zajedno sa bočnim grančicama.

-      O kojem hormonu je riječ?

Nadam se da nisam ispao smiješan i molim Vas za odgovor

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 20:34
nisam neki stručnjak za krizanteme.mislim da se radi o reznicama kao kod drugih biljaka ''pelcerima''.bočna grančica se odkine umoči u hormon i posadi u zemlju.na nju bi bilo dobro staviti plastičnu vrećicu da se lakše zakorjeni.o hormonu imamo temu na cif-u.
sve to se naravno radi na proljeće.
neznam koliko ti misliš dobiti biljaka,ali iz iskustva znam da podrezane biljke na proljeće potjeraju i 10-tak izboja.možeš. ih isčupati i sve pojedinačno posaditi
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
exsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje exsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 22:07
Hvala na brzom odgovoru.
Presadnice (izboji)  su sasvim dovoljne.
Bočne grančice i hormoni su za sada prevelika nauka za mene.
Nakon presađivanja izboja i nadam se uspješnog primanja dali je potrebno eventualno skraćivanje zbog bujnosti?

Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 08:06

Evo i mene,Ove godine sam kupila dvije krizanteme,s multiflorama sam već nekako nadošla ,ali ove su drugačije.Pitam nekoga tko ima iskustva je li postupak isti kao i sa multiflorama?
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 08:07
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 08:10
Exsa,hormon je RHIZOPON za zeljaste biljke,kupiš ga u poljoapotekama,ja sam ljetos s njim eksperimentirala ali ne na krizantemama i uspjela,pa pokušaj,,,,
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 14:14
S obzirom da ide snijeg mislim da bi sada više trebali komentirati i dijeliti iskustva.Hormon nije problem Exsa,uzmeš pelcerić,skineš doljnje listiće,na jedan papir iz te male bočice istreseš malo tog praha koji je hormon,uvaljaš doljnji dio pelcerića u taj prah i posadiš u vlažnu zemlju,klijalište ili već što imaš i čekaš i to je to
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.