Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizantema - Chrysantemum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizantema - Chrysantemum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
exsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje exsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 18:14
Hvala svima.
Pokušat ću na proljeće
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 15:03
 Lijep pozdrav svima...
ovako stvari stoje... ja sam danas u Plodinama kupila svoju prvu krizantemu (sadnicu) i pojma nemam sta da sad s njom uradim. Inače ona je sada u cvatu...Dali da ju stavim van, unutra, presadim, odrežem cijetove ????? Cini mi se da je vani još uvijek hladno i da bi trebalo pričekati malo toplije vrijeme...al dali smeta to što ona sad cvate jer mislim da joj sad po nekim pravilima nije vrijeme catnje već mirovanja... ??? HELP
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 19:08
buduci da je u cvatu sigurno je frisko stigle iz nekog toplog plastenika pa da ju sad posadis vani dobila bi po "nosu". Naravno da joj sad nije vrijeme cvatnje. Pricekaj da ocvijeta pa je onda na proljece posadi vani (kada nocne temp budu stabilne oko 15 st.).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
mimika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 20:21
 baš tako i budem...pa šta joj Bog dade...kad već nism mogla a da ju ne kupim ;-)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 20:28

dado ti je dobro odgovorio, užvaj u njenom cvijetu dok traje, a još malo pa će zatopliti pa onda može u svoj novi dom i obogatiti tvoj vrt

Na vrh
Fiumanka51000 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiumanka51000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 14:00
Imam prekrasne raznorazne krizantemice u vrtu i posudama oko kuće i molim za savjet kako i kada ih orezivati? Da li sada?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2013 u 00:04
Moje sve rastu u posudama....tako im je najbolje,unosim ih zimi.....cvjetaju 2-3 dana prije Dana Mrtvih,,,,imaju puni cvijet...imam one bijele i žute baš "starinske".......miris im je ugodan! Što se tiče orezivanja...ja ih nikada ne orezujem.....jedino kad dođe vrijeme za cvatanje....bude preeeviše pupova...pa ih moram lomiti!HeartObožavam krizanteme,,,,baš zbog ljepote i simbolike  dugog života,,,!

Ja ih povremeno našpricam ostajalom vodom duhana....jer bude mušica...koje ih uništavaju...ovaj biološki otrov duhana,,,nije štetan,ali učinkovit,,,a bome i ekološki! 
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 11:54
Fiumanka,nitko ne odgovara pa ću ja pokušati prenijeti svoja iskustva.Krizanteme se prvi puta režu kada su cca 15cm visine.Tada počinju tjerati izbojke sa strane i kada ti izbojci dostignu dužinu oko 10cm ponovo se odrežu na pola i pusti ih se da ponovno izrastu.Tako dobiješ više cvjetova i bujniju krošnju,
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 00:59
Ovih dana bi korisno bilo pognojiti ih,,,za bujniji rast!
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 12:52
Fiki,ove godine sam pokušala s posudama,vidjet ću kako će ispasti.Nadam se da ćeš postaviti fotke poslije kada procvjetaju.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 23:45
Kod mene u posudama super rastu (najbolje)...stare su sorte,,,,sve je ekološki uzgoj! Gnojim ih tako da pripremim vodu u kojoj je odstajalo kokošje gnojivo i razrijedim i zalijem,,,ovo je za bujnijThumbs Upi rast!
Na vrh
exsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje exsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2013 u 00:23
@ ajama!
Hvala na savjetu
moje krizanteme su se iz izboja
proljetos rasađenih sasvim lijepo razmnožile.
Još samo da prcvjetaju.
Još jednom hvala.
LP exsa
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2013 u 23:05
Moje su pune pupova ,,,neki će se kroz tjedan -dva otvoriti smile91
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2013 u 08:18
Moje su isto pune pupova,čuvala sam ih od mraza,ali ove u posudama su mi puno slabije od onih u vrtu.Vidjet ću što će biti.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 10:47
Da malo dignemo temu :))

kakva je situacija, kakve su vam krizanteme u vrtu???

Jesu procvjetale ili im još treba vremena.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 18:31
Moja je u cvatu i to već duže vremena, krasna žuta, no kišastalno pada pa mi se ne da sad slikati. Inače me taj cvijet sve više oduševljava. Posađena je na potpunom cjelodnevnom suncu, niti sam ju nešto posebno zalijevala, ma ništa, a ona divan zeleni grmić koji se sad pun gustih žutih cvjetića.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 19:07


Dvije ovakve...


... i jedna ovakva jadna (loše šišanje tijekom ljeta Embarrassed):


Inače sam zadovoljna tim cvijetom jer je malo zahtjevan, a lijep sada u jesen. Imate li ideju s kojim bi ih susjednim biljkama trebalo posaditi da bi kompletan dojam bio bolji? Možda nekim travicama?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 20:01
ja imam 4 vrste




<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 20:18

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:50
Moj omiljeni cvjeticClap
Prelijepe su vam krizantemesmile71
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.