Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kaj je ovo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kaj je ovo?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kaj je ovo?
    Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 15:02
1 

Ažurirao Mihaela - 16 Kolovoz 2007 u 11:11
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2007 u 21:25
Mihaela, nešto ti ne štima s fotkama. Popodne sam je vidjela, a sada više ne. Inače ovu biljku sam na tvojoj fotki vidjela prvi puta pa ti ne mogu pomoći. Ponovo stavi sliku na forum pa će ti netko drugi reći o kojoj se biljci radi.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 17:01

Pozdra!Ovo sam danas slikal na Molvama ,proščenje povodom Velike Gospe i frajer me uvjerava da su razlićite biljke,ne vidise najbolje ali on zove to dracena ,a prve bobice marijino drvce


Ažurirao vule - 15 Kolovoz 2007 u 17:02
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 17:46
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

dracenu ne vidim nigdje, ovu drugu sa crvenim bobicama imam i ja, ali ne znam kako se zove.. Cry
Pozdra!Ovo sam danas slikal na Molvama ,proščenje povodom Velike Gospe i frajer me uvjerava da su razlićite biljke,ne vidise najbolje ali on zove to dracena ,a prve bobice marijino drvce


Ažurirao Ivan - 15 Kolovoz 2007 u 17:47
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 19:28
Sve su to Koraljuše, Solanum pseudocapiscum. Ja imam dva varijeteta i mislim da se i tu radi o njima. Ne znam točne nazive, ali jedna je niža s tanjim i povijenim granama, a druga visoka (drvce) sa čvršćim granama. Vjerojatno je ova lijevo ova višlja koja se može oblikovati u drvce. Lagano se razmnožavaju sjemenkama.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2007 u 22:42
ali jel tak da nemaju veze sa dracenama,našel sem u "Sobno bilje"od dr.D.G.Hessayon-a
solanum capsicastrum i ima podvrste Cherry ripe i  variegetum s listovima prošaranim krem bojom.  Solanum pseudocapiscum ,a to je Jeruzalemska trešnja to je bliska srodna vrsta tu su krupnije bobe

Ažurirao vule - 15 Kolovoz 2007 u 22:44
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.