Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lepeza - Scaevola aemula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lepeza - Scaevola aemula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2010 u 22:04
Ja ih svaki tjedan zaljevam gnojivom za pelargonije i vidim da im godi.
A jučer sam dvije grančice koje još nisu cvjetale (to sam na nekim stranim stranicama čitala) zabola u zemlju, a jednu takvu sam stavila u vodu zajedno sa vrbinim grančicama.
Sad čekajmo!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2010 u 22:06
ništa od mog pokušaja da zakorjenim scevolu
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2011 u 17:55
Ja sam danas nabavila dvije scevole .
 
Nadam se da je kao Hoyina vrsta.
Niste rekle kakvo voli mjesto i kako se često zaljeva !?smile113
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 19:52
Anči - moje se bile najljepše kad su imale jutarnje sunce, uvenu kad im se zemlja osuši, ali se oporave čim dobiju vodu. Otprilike tretman sličan kao i kod surfinija.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 21:26

Hvala  hoya !

Moje su smještene na popdnevno sunce ,a surfinije mi baš ne idu od ruke Wink ,al nadam se da če im biti dobro
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 20:43
Ako ću te utješiti - ni meni ne idu surfinije, ali prve scaevole su mi bile super. Lani nisu, a vidjela sam tek prije par dana zašto. Kupljene su u vazi i ja sam ih zajedno sa zemljom posadila u veću posudu. Kad sam ove godine iz vaze izvukla žile imala sam što vidjeti. U roli platna (debljina kao kartonska rola od toaletnog) splet žila koje se nisu uspjele probiti van. Valjda su im se u tome ukorjenjivale.
To mi je škola. U buduće to moram kontrolirati i svakako to platno prerezati.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 09:20
gledam ja, hoću nabavit, iskombinirat sa surfinijama, a kad ono, nema za kupit ni jedno ni drugo... smile43
pa će prozori biti goli... šmrc
Tena 28.3.2010
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 19:11
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Ako ću te utješiti - ni meni ne idu surfinije, ali prve scaevole su mi bile super. Lani nisu, a vidjela sam tek prije par dana zašto. Kupljene su u vazi i ja sam ih zajedno sa zemljom posadila u veću posudu. Kad sam ove godine iz vaze izvukla žile imala sam što vidjeti. U roli platna (debljina kao kartonska rola od toaletnog) splet žila koje se nisu uspjele probiti van. Valjda su im se u tome ukorjenjivale.
To mi je škola. U buduće to moram kontrolirati i svakako to platno prerezati.
Kakve su ti sada Hoya?
Ovo je divan cvijet!
Ali traži puno vode...
 Zar ne?
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 22:08
Danas sam vidjela Scaevou o roza boji .
Predivna je .
Puno je ljepša od plave Tongue
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 00:02
kupila sam danas jednu malenu Scaevolu..i moram ovdje puno zahvaliti hoyi na onom podatku da je našla platneni tuljak oko žila...sad sam pogledala ovu svoju i ugledam da iz zemlje nešto viri...uhvatim da cu izvući kad nekakvo platno...to je isto to...da nije hoya napisala o čem se radi i ja bi sigurno svoju presadila s tim...prvi put se susrećem s tim...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 10:21
Jučer sam dobila ovu predivnu biljku,od mojih forumašica, u plavoj boji naravno, pa sada čitam i ne vidim dali da je stavim na sunce u hlad ili polusjenu. Pogledat ću i dali ima taj platneni tuljac prije nego je presadim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 15:24
Ova biljka je stgla i u moj dom....Baš je dražesna....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 18:02
Triša, meni je do 13 sati na suncu. Traži redovito zaljevanje, ali ako malo i zakasaniš i uplašiš se njenog izgleda - ne brini - za čas se oporavi.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 17:06
moja kupljena lepeza se malo čudno ponašala u tegli pa sam je presadila u vrt, ali i tamo ju treba redovito zalijevati


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 08:27
Mari, kako je tvojoj lepezi u vrtu?
Moja je ove godine malo lošija, nije ko prošle godine...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
cvijetićljubac View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 741
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetićljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 21:56
...sviđa mi se ....Embarrassed
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 12:02
Moja scaevola je još vani, sa južne strane... sada su joj grane dugačke, jel da ih porežem ili da tako samo stavim u podrum?
Baš bih ju voljela sačuvati...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 13:32
E na žalost ja nisam uspjela ove godine, ali zato lani jesam i baš tako prije pospremanja sam je porezala na oko 5 cm i u hladnom preživjela do proljeća.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 08:41
Hvala Triša, probat ću.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 18:51
Evo moje male scaveole, roza boje



Znate kako je zove prodavač? Pola cvijeta. Vjenčić latica zaista ne čini puni krug, nego pola kruga, zato - pola cvijeta.

Ljepša mi je plava, ali imali su samo roza.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.