Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lepeza - Scaevola aemula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lepeza - Scaevola aemula

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lepeza - Scaevola aemula
    Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 01:34
dal netko zna nešto o toj biljci?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 23:26
Scaevola aemula  - navodno voli dohranjivanje gnojivom za petunije (dakle željezo), a može prezimiti zimi nutra, te opstati par godina, a jako se teško razmnožava iz reznica - tu sam informaciju dobila ove godine od prodavača koji mi ju je prodao.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 23:30
Još ju zovu i lepeza, evo slike s neta   



Uploaded with ImageShack.us

Ja sam ju kupila u visećoj tegli i tako ju i držim sad, zalijevam svaki dan, već mi cvjeta 2 mjeseca neprestano.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Ketty View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 23 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ketty Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 11:58
baš je krasna!smile94
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:18

Ha, ha, ti prodavaci! Razmnozava se tako lagano da samo bocnes grancicu i za nekoliko dana ona nastavi rasti.

 
Ja sam odusevljena sa ovom biljcicom, cvate od treceg mjeseca neprestano, kisa plavih cvjetica, ne prihranjujem nista, tu i tamo malo pinciram. Jedan od najboljih za ljubtelje "plavoga".
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 21:31
Prekrasan cvijet, kupila sam sadnicu na proljeće, cvate još uvijek.

Pokušala sam zabosti grančicu i primila se je, samo meni su rekli da je jednogodišnja
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 22:49
Ja sam zeznula i prihranila svoju gnojivom za cvjetnice - nakon toga je počela venuti, ali sam pobockala grančice i nadam se da bu se nešto primilo.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 07:54
prema slici bi rekla da je to stojeća biljka ili??
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 21:46
Ne, padajuća, imala sam ju u visećoj tegli.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 14:03
Ova koju ja imam nije jednogodisnja vec trajnica. Medjutim, vidjela sam i neke hibride sa duplim cvjetovima, za njih ne znam.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 09:17
 
malo je nekako razbacana, ali zato cilo vrime cvita
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 14:19

Pcelice, tvoja je drugacija nego moja. Prvo boja, moja je plavo ljubicasta, tvoja izgleda ide na roza. I drugo, tvoja je to sto ja zovem duplom, ima cijelu ruzicu tih cvjetica na jednom mjestu,moja ima sve cvjetic do cvjetica, jedan ispod drugog.

Mislim da taj neuredni look mozes ublaziti ako je povremeno pinciras, iako je i tako lijepa.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 08:19
e da tu plavo ljubičastu sam vidila kod hoye, i meni je ta lipša...jučer sam dvije grančice otkinula i zabola u zemlju e baš me zanima hoće li se primiti
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 08:35
Ovo je moja, cvate cijelo ljeto





meni su grančice pustile žile, ali hoće li preživiti zimu?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 09:25
Moja 3 pelcerića nisu izdržala dok sam bila na godišnjem. Pokušat ću ponovo.
OTOK, predivna ti je!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2009 u 12:17
otok prekrasna ti je, ja ću  je na proljeće probat nabaviti i kombinirati s žutim bidensom, mislim da bi još više došla do izražaja njena lipota...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 07:43
pčelica ova tvoja je baš super, na proljeće ću i ja probat to nabaviti, malo za promjenu
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 09:16
Meni je ova bila super i neću biti zadovoljna dok moja ne bude takva:
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2009 u 09:40
koja raskoš!
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 13:05
E, tu vrstu ja imam, ali nije ni priblizno tako raskosna. Mislim da je to dvogodisnja, trogodisnja. Jednogodisnje su otprilike jedna trecina te ljepotice.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.