Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorišče
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorišče

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 89>
Korisnik
Poruka
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 18:22
na ovoj temi sam ko u raju,sve je vec receno,mogu samo ponavljati.smile120
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 22:21
Ljubičice naprave sjeme, naravno kao i svako drugo cvijeće. Ja sam ga dobila od susjede pa sam ga posijala u vikendici, vidjet ćemo što će biti..
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 09:04
Triša,naprave one sjeme(samo velim da u trgovinama nisam vidjela) no same se toliko rašire da nemam potrebe sakupljati sjeme a i ovako prije cvatuWink.Ja se trudim da pokidam,ili pokosim prije, cvjetne stapke prije nego sjeme dozrije jer ih i ovako previše ima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 10:53
Ma naravno da je onda jednostavnije odvojiti grumen ljubičica, a ne se mučiti iz sjemena, ja sam to onako eksperimentalno stavila, pa da vidim.
Valjda ga u trgovinama i nema zato što se tako lako presađuje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:04
Evo par novih slikica....
Ovo je"moje cvijeće"(zakaj piše"moj cvijeće" znat ćete kod drugih slika)
 
 
i ovo isto
 
E sad,ovo je "Adminov cvijet"(dva cvijeta je sad imao)
 
 
Ovaj je"Andrein cvijet"-presladak je
 
 
 
a ova rapsodija je Teak-inasmile64
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:18
prekrasno smile79 ne znam što mi je ljepše

kako se zove onaj cvijet sa druge slike
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:22
cleoma-jednogodišnja biljka.Ako ti treba sjeme samo javi,puno sjemenja bude kod njeWink
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:30
Luuuuudilo Shashavice, prekrasno je a najljepše ono na 4. slici, kaj je to?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 21:51
Još malo do tvoje pomoćne kućice ćeš se morati probijati sa mačetama!!! LOL
Stvarno nas oduševiš sa sličicama. Svako godišnje doba ima svoje čari!
Sam da znaš, ona gladiola bijela (na 4. slici Franjice, ne znam joj točan naziv) meni nije cvijetala. Cry
A i trube su ti predivne.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 11:17
Prekrašno šašice! ClapMislim da je onaj cvjetak Franjice ACIDANTHERA! Imam ju i ja, ali mi još nije procvjetala! Valjda hoće!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 13:36
Shasha sve je savršeno, a tek koliko imaš cleoma. Reci mi dali su one mahune sjeme, vjerojatno je, jer ih imam puno, pa bi si spremila. Toliko sjemenki od samo jedne biljčice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 13:54
Shasha,do jedan u noći sam gledala tvoj vrt..šta reći..baš ništa.smile39nemam riječi da pohvalim tvoju vrednoću u vrtu...jednostavno PREKRASNO..kad mi noćas ode MM spavat a ja hop opet na laptopu ću doletiti u tvoj vrt LOL
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 14:23
koje trube

sve je pre,pre prekrasno...više nemam riječi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 18:34
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 09:46
Draga Shasha..ti si moj idol
" kad narastem " , želim imati vrt kao ti

Inače, obožavam razne grmiće, trave i sl. zelene beštijice pa me zanima kakvi su ti ovo mali grmići uz sam rubnjak( ljevo od čupa )? Kaj je to trajnica? Kad se to sadi?




I još jedno pitanjce ..ovaj lijepi rasčupani grmič, jel to onaj pampas, kad se on sadi?


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 10:01
Hvala,hvalasmile211
Triša,to,kod cleoma,su sjemenke.Kad posmeđe,kad budu suhe onda se bere sjeme samo treba paziti jer kad dozrije ta čahura pukne i ode sjeme.
Hippy,pampasica se u proljeće presađuje a ovi mali grmići (vjerojatno na ono zeleno uz rub misliš) su oblikovani od majčine dušice.Porežem ih u oblik kako mi odgovaraBig%20smile
Trajnica je i sadi se onda kad ju dobiješsmile156
Jako se lako primi i stvarno se može cijele godine saditi,osim u zimi,naravno.
Ja bi ti ipak preporučila sadnju u proljeće,no može se i sad samo je treba puno zalijevati jer je još jako toplo.(kad hoćeš,ti se javi pa ćemo ih obrstiti)Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 10:20
Shasha puno ti hvala, ma to sam mislila, jer slične ima i kalifornijski mak, pa mi se upravo to dogodilo, raspukle se i sve otišlo.
No kod cleome ću paziti, jer je stvarno prelijepa biljka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:03
Jooooooooooooooooooooj,sad vidim pampasicu a nisam je uslikala.Procvala je pa je vrapci budu brzo očerupali,moram ih preduhitriti.To bum sutraBig%20smile
A sad....dobra vam večer,ja konačno nešto slikala.Ima tu stvarno svega i svačeg pa ajmo redom.
Kak ne znam sve nazive cvijeća,tim redom nemogu ići pa ću po godišnjim dobimasmile156
 
Kraj zime-proljeće
Ciklame! ok još nije procvala no listovi su krasni(osim onih koje nisu puževi pojeli)
Ta je od zime samo što sam je prebacila nakon cvatnje u vrt.Sad je potjerala listove pa se nadam da bude brzo i cvijetak koji
 
Znam da cvate kasnije no kako je mene veselio kroz proljeće svojim cvijetom ja ga tu svrstavam...ok i u jesen jer je opet procvao-bijeli pakujac
 
I mi smo proljetne(barem nas tako zovu) no volimo se hvaliti svojim cvijetom i sad.Za Šefismile78
 
 
Baš sam mislila porezati lišće(ko i susjeda,kaj se u pozadini i vidi) kad ono...neda ona lišće,rađe će procvasti nego da je režem...
tritoma danas
Evo i meneeeee,opet(treći puta) sam procvao
 
 
I kak da nebudem sretna.Ko mi ,uz ovako nešto,može dan pokvaritismile213
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:13
Haaa,ima još.ovo je bilo  samo nešto od cvijeća koje je opet procvalo.
Sad se svud sve šareni
 
 
 
To je japanska jabuka koju je obrastao ukrasni slak u tri boje i mirisna grahorica ,odozgo....
 
 
a odozdo su ruže i neki puzavac koji je sam niknuo ali mi je sladak pa ga ne čupam(iako bi trebala jer je gužva)
 
 
naravno da mu ime ne znam..neki"SilveKin cvijetak"
 
 
dalije su mi medene.šteta što su kasno procvale no prvu undu posijanih su puževi pojeli pa je ovo kasna sjetva bila.
 
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:17
Ove biljkice su tzv.dalmatinske i ova sitna mi lijepo cvate(sad je presađena u ćup pa se oporavlja) no ova velika mi nikako ne cvate.Kaj da joj radim???
 
 
 
A ovom nikako da neko sjeme ulovim.Ne znam kako se zove,ne znam ni gdje sam ga kupila no sladak je i stalno cvate,od ranog proljeća
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.