Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorišče
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorišče

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 89>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:53
to su ti ove
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 23:31
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Renn,ne znam odakle si,ja sam ga kupila....(ajme..gdje???)a mislim da u gradskoj vrtlariji u Vž.A kako ga njegovati,poima nemam.Već sam prije rekla,no ponovit ću.Imala sam ja"mali razgovor"sa njim(eucaliptusom) I dogovorili se mi da ,kako ga ja nemam gdje u kući držati preko zime,ide on u vrt.Ako mu nebude previše zima ok,ako bude,a šteta,znači da ga ne mogu imati.Eto prezimio je(ova zima nije bila baš topla a i snijega je bilo)vani,bez zaštite.Ne prihranjujem ga,kiša ga zalije...i to je to.
A padobrance  ćeš moći dobiti,pelcere naravno,od mene no ne sad.Baš sam danas par obećanih pripremila a kako sad cvatu,žao mi ih je rezati no najesen ih budem morala pa bude pelcera.Samo me sjetiti moraš.Nije da pamtim ko riba no nisam ni ko slonLOL
Hvala curicesmile78
Hvala, a naročito na ovom zadnjem (Hvala curicesmile78)Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Inaće sam ti iz malog mista kraj Splita. Nastojat ću te sjetit, ali...

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 23:47
Draga,piši ako ne pamtiš,meni pomogne(još ako se sjetim gdje sam zapisalaLOL)
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 00:10
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Draga,piši ako ne pamtiš,meni pomogne(još ako se sjetim gdje sam zapisalaLOL)


ista pisma!!!smile83
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 09:33

Sasha, taman sam se htjela zadiviti maštovitosti raznih ukrasnih trava (možda i nisu sve trave,a al ja sam "dudek" za biljke) kad ti krenula opet s cvijećem.

Pa ne znam kojem da se više divim, vrtnom onom u teglama...Clap

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 11:02
da virnem malo k tebi napokon Smile sad mi je malo lakše  predočiti si to nakon detaljnog skeniranja uživo pa jednostavnije počnem i sliniti LOL jer me i dalje oduševljava tvoje šarenilo Thumbs%20Up
onu rudlavu travu sam dobila od Lantane (čitaj užicala) i držala se super dok je bila u privremenom posađena i nakon sadnje van je Dead ošišala sam ju, ali ostavila korjen jer nada ipak umire zadnja Wink
lantane su fenomenalne pogotovo stablašica Smile nadam se da skupljaš bobice marljivo Big%20smile
Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 12:25
Baka,kalanhoe su stare slike.To sam samo Nati stavila da vidi koje suWink
A "dudek" sam i ja.Liče na trave pa sam ih tako i stavila-pod trave.A tek imena,poima nemam
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 15:24
Meni su poznate travice dva i tri: carex buchananii i pennisetum orientale ( jesam ti je ja poslala?). Ostatak bih morala pogledati izbliza Big%20smile. Prvu naravno svi znamo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 18:15
Horti,te trava već poduže imam,neke sam od Bake B kupila(onu frćkavu i još jednu)2,3,4 i 5 sam na placu kupila a za zadnju poima nemam.Ja mislila da si mi tu ti poslala jer je među zadnjima stigla.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:05
Hvala shasha, probati cu ovaj tvoj trik sa tritomom.
Imam nekoliko sadnica ali ih se sve bojim staviti u zemlju (lose prijasnje iskustvo Unhappy) .
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:21
Zvrk,stavi ih u neku veliku teglu.Vidjela sam na nekoliko mjesta da lijepo rastu ko lončanice.Probaj jedan grm van posaditi a ostale drži ko lončanice,dok ne vidiš šta će biti sa onom.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 22:36
Originalno poslano od člana bergenia bergenia napisao:

Kod shashe uvijek lijepo cvijeća ali danas su me posebno oduševile ukrasne trave!Thumbs%20Up


............Ja patim za ovim ukrasnim travama-ja nisam čula nikad da postoje dok nisam došla ovdje. Blago se svima ko ih imaTongue
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 16:48
Današnje biljkice dana su...
lantana
 
 
i tzv."mumi"
 
 
Tritomu bi stavila u biljku ljeta jer,nakon onog  neki dan što sam slikala,ona ima još jedan cvijet
 
A kada taj ocvate,nebude samo zelenilo,ovaj pupoljak čeka svoj red....
 
 
 
crveni visoki aster se rascvao(za sad djelomično no vidi se prava boja i ljepota cvijeta)
 
 
Bugica ,poklon od Natesmile78,drugi dan se odmah rascvala
 
za kraj,ovog djela,ruže
 
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 16:51
A sad imam jedan"blok" biljkica sa sličnim"imenima" no nisu u nekom bližem srodstvu.Nadam se da ćemo odgonetnuti njihovo pravo ime.
 
Ovog sam nazvala"nešto Irisino"
(ko zna zaštoLOL.Iris,identifiiraj)
 
 satureja montana-vrisak,čubar
 
Ovaj je"nešto Lantanino"
 
 
A ovaj je samo"nešto medeno"
(mislim da je od Horti)
 
 
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 16:56
Sve "nešto" i sve jako lijepo.
I ja od ove godine imam jednu lantanu i jako sam joj se divila, ali sad kad sam vidjela koliko tvoje cvjetaju ...
Čime ih prihranjuješ?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 16:57
e to "nešto irisino" iris zove: onaj mali grmić što sam donila sa krša LOL
 
a kad sam već tu....ja bi sjemena od tog medenog Big%20smile
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:01
vrt je san snova,svega pomalo a tako uredno i ljepo. neznam odakle da krenem sa pohvalama,od fuksija,lantana,ruže ili onog zadnjeg rozog zanimljivog cvjeta....smile72
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:03
smile156Iris,taj naziv znam i ja.
Ma i nije mi bitno ime previše.Sam grmić je presladak a sad je još i cvasti počeo-šta bi više.Naravno da će biti sjemenki"medenog"Wink
Hoya,prihranjujem ih ko i svo drugo cvijeće.Znači ničim posebno.A ime prihrane,ajme to mjenjam,sad sam uzela"kristalon" i čini mi se ok.Znači bilo čime za cvijet ,2x tjedno ih prihranim.
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:11
lantane su prekrasne, sve više cvijeta imaju- kad će moje biti ovakve

jedna ima pup smile213 a i ostalo kao iz snova
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 17:28
Hvala vam.smile78
Zboravila sam i ovo staviti.
to sam jučer kod kolegice vidjela i naravno da sam si par pelcerića uzela.
E sad,šta je to,izgleda ko kopriva no ima neki miris,koliko znam ostale koprive nemaju,a i raste joj vani,u vrtu i to na cjelodnevnom suncu.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.