Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaOrhideja

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 89>
Korisnik
Poruka
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 20:57
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

Ja sam sa orhidejom imala peh, kad sam ju dobila bilo je jako hladno i dok sam ju donesla kući na žalost je reagirala na promjenu hladno-toplo i otpali su joj svi pupovi i cvjetovi, ali ipak me je odlučila razveseliti i evo što je sad - 9 novih pupova Big%20smile
prva grana

druga grana

I meni se je to dogodilo. Prije dva mjeseca, isto je bilo hladno, kada sam dosla kuci otpali su svi cvjetovi. Bilo mi je zao, ali nisam nista mogla promijeniti. Sva sreca pa sam imala drugih orhideja u cvatu i one su me tjeslie. Drago mi je radi tvoje orhideje. Kako se ono lijepo kaze: Tko ceka, taj doceka. Pozdrav
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2008 u 19:19
Danas sam vidjela prekrasnu orhideju s dva izdanka, PPPPPUUUUUNNNNNOOOO cvijetova i pupova. Bila je skupa i zato ju nisam ponijela, iako mi je vec bila u kolicima. Nije mi puno nedostajalo da ju kupim, ali sam ipak odlucila da ne smijem pretjerivati. Jednom drugom prilikom, mozda. smile155Nije mi bilo lako, ali sto je previse, previse je. 
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 20:50
TeaK iz crta na dlanu smile187predviđam da će ti orhideja procvjetati..
i dugo te uveseljavati svojim prekrasnim cvijetovima...A neki stručnjak bi ti mogao reći i više toga...smile96ženo baš si  transparentna..
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 21:52
Ljudi kupila sam u pevecu za 30 kn cymbidium i phalenopsis pa me zanima nešto o cymbidiumu pošto se prvi puta susrećem s njim. Sutra stavim sliku, mislim da ga treba presaditi. i kako ga navesti da procvjeta? molim za savjete
Per aspera ad astra.



Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 22:12
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

TeaK iz crta na dlanu smile187predviđam da će ti orhideja procvjetati..
i dugo te uveseljavati svojim prekrasnim cvijetovima...A neki stručnjak bi ti mogao reći i više toga...smile96ženo baš si  transparentna..



Ma za tu orhideju bi i dušu prodala - to je poklon od jako dobrog društva i bilo bi mi jako žao da propadne. Zato sam tako sretna što će cvjetati.....
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 11:05
Evo i slikica:


trebam li cymbidium presaditi?
Per aspera ad astra.



Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 12:13
Jedno pitanje: Zasto mislis da ih treba presaditi?
Meni se cini da ne teba. Lijepo i zdravo izgledaju.
Sto se tice cvjetanja, gnojenje je sigurno dobrodoslo.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 13:18
za phalenopsis ne mislim da treba. ali za cymbidium nisam sigurna, nekako mi sve strši vani (ili to tako treba?), prvi put ju imam pa pitam Smile
Per aspera ad astra.



Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 19:46
Ja mislim da ne treba, barem za sada. Ako smijem biti iskrena, skupljam vec godinama orhideje i do sada nisam niti jednu presadila. Cinilo mi se da nema potrebe. Osim toga sam citala da nije odlucujuca velicina posude u kojoj rastu, nego redovno zalijevanje i gnojenje. Orhideje nisu jako zahtjevne. Ali ti mozes odluciti po svom osjecaju. Mozda kad jos malo naraste. 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 12:20
Originalno poslano od člana rena rena napisao:

Ja mislim da ne treba, barem za sada. Ako smijem biti iskrena, skupljam vec godinama orhideje i do sada nisam niti jednu presadila. Cinilo mi se da nema potrebe. Osim toga sam citala da nije odlucujuca velicina posude u kojoj rastu, nego redovno zalijevanje i gnojenje. Orhideje nisu jako zahtjevne. Ali ti mozes odluciti po svom osjecaju. Mozda kad jos malo naraste. 
 
ja sam isto pročitala negdje da nije bitna posuda već održavanje, posebno prihrana odgovarajućim gnojivima
Na vrh
lena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 18:51

Pomoć. Prije par mjeseci dobila sam na poklon orhideju koja je bila sva u cvatu i bacala je pupove još neko vriemeSmile Cjetovi su popadali ali grane su se počele sušit od vrhova i sada je ostala samo jedna grana ali i ona se suši mislim da nije problem u zalijevanju a i na dobrom je mjest listovi su joj zdravi i čvrsti. Molim Vas pomoziteCry

Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2008 u 19:51
Mislim da se ne moras brinuti. Kad se grana potpuno osusi mozes ju odrezati. Mislim da nece vise iz iste grane ponovo cvati. Dalje orhideju njeguj, kao i obicno, ponekad gnoji i cekaj da ponovo procvjeta. Takvih iskustava sam i ja imala. Neke orhideje brzo zavrse s cvjetanjem, a neke ne.  
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:07
pozdrav svim orhideljubcima  , vidim dame tea već polagano sistiže to znači da moram pod hitno kupiti novu , ali gle vraga , pa jučer sam bila u pevecu u koprivnici , i nije bila ni jedna za prodaju , sve je već prošlo  , i ja onda kupila jedan lopoč rozni da se utješim .smile157
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:10
Brankicaaaa kud si lopoč spomenula sad će TeaK do Koprivnice po lopočLOL
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2008 u 20:29
Kupiti lopoč sebi, a meni ništa????

Branka, Branka sad si me razočarala, a znaš da ga trebam. E, sad ću lijepo doći k tebi i bome češ dijeliti one svoje smile79
Na vrh
nitsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 19:27
bok svima! ja se logirala eto jer imam orhideju i problema...pa da mi pomognete ukoliko imate pametnih savijeta. naime, dobila phalaenopsis za valentinovo, i imala je 2 stabljike, na 1oj 3 cvijeta , a na drugoj samo 2. i s vremenom su ostali samo po 1 cvijet na svakoj. s tim da je otpao i mali pup na jednoj. jedan mali list, tek poceo rasti, požutio, i otpo u roku 4 dana, a sada i ovaj sljedeći iznad žuti (veliki list!) i ne uzgleda baš dobro. ova 2 cvijeta se jos dobro i drže. a ima još 2 lista lijepa zelena, pa se bojim da nece i oni poceti zutiti... inace u sobi pored prozora na stolu stoji, nocna temp.oko 17-19, a dnevna ne iznad 22 stupnja, polijevam kako piše i sve.. nisam pametna!

hvala na pomoći unaprijed!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 19:39
nitsa ajde nam stavi sličicu pa da vidimo u kojem je stanju tvoj phal tako će nam ipak biti lakše vidjeti u čemu je problem
Na vrh
nitsa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 10:19


to je taj žuti list



i evo je cijele kakva je sada
hvala lana2 ako možeš ikako pomoći savjetom!
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 11:17
nitsa ovo definitivno ne izgleda dobro, tvoj phal koliko vidim nema ni zračnog korijenja (barem se ne vide na slici),
u pravilu orhideje se ne diraju dok cvjetaju, tvoj phal bi kad ocvate trebalo iskopati iz supstrata to mu neće smetati.  Provjeri korijenje....i izreži svo staro i trulo, baci stari supstrat, stavi novi, možeš ostaviti u istoj posudi u kojoj je bila orhideja samo je prije toga dobro operi. Temperatura u tvom stanu je OK, pretpostavljam da je višak vode u pitanju. Phalovi lakše podnose manjak vode (od viška vode trunu). Dobro je da ih špricaš po lišću što češće, ali nikako po cvijetu. 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 16:44
ja svoju još nisam zalijevala a uzela sam je prije 10ak dana
jedna stabljika mi je požutila i pomalo cvjetovi opadaju
šta da radim?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.