Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šeflera - Schefflera arboricola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šeflera - Schefflera arboricola

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
PrincessDora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Svibanj 2018
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PrincessDora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šeflera - Schefflera arboricola
    Objavljeno: 18 Studeni 2018 u 18:06
Zdravo na site!
Dobiv na poklon seflera. Imase dve-tri grancinja. Kaj mene pusti uste nekolku Novi. Sega primetiv deka listovite I pagjaat.
Ve molam za sovet, sto da napravam da se upravi seflerata.
Se nadevam deka kje razberete sto napisav, oti e na makedonski.˘
Ako ne e razbirlivo slobodno pisete, kje se potrudam na srpski.
Pozdrav!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2015 u 11:04
Sta je ovo, niko ne voli sefleru osim mene?
Ja sam je u 4 mjesecu iznijela na terasu u hladovinu, ne zaboravljam zalivanje i evo cetvrti list pusta Heart

Umorna je jadna od tame i duge zime, sad ce da se nauziva cijelo ljeto.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 16:40
Moram priznati da moja solidno raste i zdrava je. Uzela sam u februaru grancicu od mame i zapelcala, od tada je bukvalno duplo porasla ako ne i vise. Obzirom da je mamina mjestimicno sa sarenim liscem a mojoj raste samo zeleno-prilicno je "dosadna salata" LOL
Ali eto, neka je dok ne zauzme previse mjesta.
Na vrh
hrvojemikanovci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2014
Lokacija: stari mikanovci
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hrvojemikanovci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 12:40
Moja šeflera jako sporo raste, ali je dobraEmbarrassed
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2014 u 09:21
Majkica, Josipa Nu, pravo u poljoprivrednu apoteku po neko sredstvo protiv vaski, ne cekajte nista...!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 09:35
Originalno poslano od člana Majkica Majkica napisao:

smile106zAŠTO MOJA ŠEFLERA IMA SMEĐE UŠI I ISPUŠTA MEDNU ROSU. sTALNO JE ČISTIM I TUŠIRAM, VISIKA JE PREKO 1 METAR. mOŽDA JE TREBAM PRESADITI. mOLIM ODGOVOR OD ISKUSNIH . pOZDRAV.
i moj limun tako isto...nez vise sta raditi...sad sam  cula za recept...namociti sacicu duhana u  vodu nek par dana odstoji,procjediti,dodati malo likvija i spricati....zasad tek 10tak dana spricam al kao da nema medne rose vise i ima manje vaskica....probaj...
Na vrh
Majkica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 08:55
smile106zAŠTO MOJA ŠEFLERA IMA SMEĐE UŠI I ISPUŠTA MEDNU ROSU. sTALNO JE ČISTIM I TUŠIRAM, VISIKA JE PREKO 1 METAR. mOŽDA JE TREBAM PRESADITI. mOLIM ODGOVOR OD ISKUSNIH . pOZDRAV.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2014 u 20:29
moja je vani u polusjeni

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 10:38
Tri lijepa nova "kisobrancica" kako ja zovem njene listove su vec poveliki, jako brzo raste kad potjera. Sad cekamo nove... Jedva cekam da malo bude gusca. Medy i ostali, kakvo je stanje kod vas?
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 22:28
Moja je već crkla ali uskoro ću dobiti novu tako da sve je ok.
Kacunak čestitam smile141
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 19:46
Kacunak, bravo, hoće hoće samo da krene.
Miranda krenut će i tvoja.
Evo ja sam na svojoj prije tri tjedna na jednom mjestu odrezala vrh za pelcer, i eno već je potjerala tri mala pupa.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 19:31
smile213Kacunak,veselim se s tobom dok čekam da moja šeflera odluči pustit novi list! A načekala sam se ...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 19:12
Boga mi, mrda!!! Danas malo izbliza pogledam, kad ono...
Gdje god sam otkinula list, a otkinula sam prije sadnje 4-5 potpuno zdravih listova da reznici olaksam zakorjenjivanje, na tim je mjestima pocelo "nesto" da izbija!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 09:52
Medy, kako je tvoja seflera, je li spasena?! Kako ti izgleda?

Moj pelcer 35 dana kulira. Identican kao kad je posadjen, ne mrda.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 21:42
Moj pelcer vec skoro mjesec dana u odlicnom stanju ali jos nista ne mrda, valjda ce biti nesto... 
Strpljenje mi nije jaca strana
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 21:46
Moja se još uvijek bori za životDead
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 05:48
Karli, hvala na info o zakorjenjivanju. I ja sam bila pročitala da se teško razmnožava, što mi nije bilo logično kad vidim da je po dalmatinskim selima ima na baš svakom balkonu, terasi i vrtlu. Lijepa je i zahvalna biljka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 11:00
naravno sve sam trulo lijepo odstranila i ponovo je posadila u čistu teglu sada čekam mislim da sam dobro uradila i da još ima nade
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 22:56
Joj, Medy, bas mi je zao. Jesi li joj odsjekla truli dio da se trulez ne bi dalje sirila ka gore?
Osica, sto volim da cujem kako je nekom uspjelo! Odmah se i ja nadam uspjehu. Hvala na podrsci i komentaru. Jos uvijek stoji cvrsto i skroz dobro izgleda. Javicu kako se stanje odvija. Mama mi rece da sad dok se zakorjenjuje zemlja mora biti malo vlaznija nego inace, dok ne pusti korijen. Jesi li ti zalivala cesce?
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 14:45
Kacunak znat ćeš,vidi se po njoj.Moja je bila očajna,ja odrezala vrh i stavila u zemlju,primio se,za divno čudo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.