Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šeflera - Schefflera arboricola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šeflera - Schefflera arboricola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 11:46
smile226listovi su poceli da tamne na krajeve sto da tadim...smile43
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 17:48
ma ja bi je presdila u novu zemlju i zatim je dobro istusirala i pustila da se ocijedi voda.ja tako napravim sa svime sto je tek kupljeno jer mi se ne svida ta zemlja.stavi je na svijetlo mijesto i cekaj.ko ziv ko mrtav
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 07:44
fragola poslusat cu tvoj savjetsmile149
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 18:58
Ja je imam 4 - 5 godina.Na pocetku sam je skoro unistila zaljevanjem.Prije nego je zlijes ponovno pricekaj da se zemlja dobro osusi.Ja moju zaljevam od gore i uvijek provjeram da ne stoji voda u ukrasnoj tegli.Moja je prezivila i mnoge selidbe.Prihranjujem je samo sa kvascem.Ove godine ide po prvi puta na terasu.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 07:19
Fragola kako s kvascem?I gdje s njom na terasi,imaš li sunca tamo?
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 09:22
U kantici od 2 litre vode razmutim malu kuglicu svijezeg kvasca onako velicine ljesnjaka i time zljevam sve sobno cvijece.Imam dvije terase jednu suncanu cijeli dan i jednu koja ima samo malo jutarnjeg sunca a ostatak dana je hlad.Imam u planu ove godine sve sobno cvijece stavit na tu u hladu.Strah me jakog sunca jer moje sobno cvijece nije nikad bilo vani.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 16:39
Pa to mora biti dobro,B vitamin je u pitanju,baš ću probati.
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 21:52
ma cvijece raste na ocigled.Ja vec godinama ne koristim umjetna gnojiva.Probaj.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 18:45
Fragola probala sam,sve sam fino zalila.Nisi samo napisala koliko često to koristiš.
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 00:08
iskreno nemam nekog pravila u vezi na koliko dana.Recimo ako sam danas zalila vodom u kojoj je kvasac sljedeci put zalijem samo vodom pa onda opet kvascem.Mislim da se biljka sa time ne moze unistit tako da je sprzis kao sa umjetnim gnojivom.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 07:26
Evo kako sada izgleda moja šarenolisna.Cijelu zimu se s njom mučim,skoro svi listići su otpali
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 07:28
Sada tjera mlade zelene listiće i grozno izgleda.Ako netko ima iskustva,smijem li ju odrezati i pokušati s reznicama da bi imala kakav oblik.
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 16:21



Evo mozes sada vidit da je moja gusta i sad baca 4-5 novih listica.Ja moju nisam nikad rezala mada razzmisljam o tome da joj otkineem vrh jer tako se potakne na stvaranje pelcera.Moja nema niti jedan.I da ja je svako tolko okrecem za 45 stupnjeva tako da ne gledaju listovi samo na jednu s    tranu. OSice ja bi tvoju odrezala ispod srednje grane a ta dva vrha sta ti ostanu stavila u vodu.
                                                       
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 20:10
Fragola,ma tvoja je krasna.Ja sam mislila da je moja gotova,a strah me odrezati ju.
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 22:54
Ma nemas sta izgubit.Mislim da se samo moze pretvorit u grmic.Kakvo ti je grijanje u kuci?Pitam jer je moja selila samnom vec par puta i primjetila sam da ne voli bit u blizini radijatora.Stavi je na svijetlo mijesto al sto dalje od izvora topline.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 07:42
Imam centralno grijanje,selila sam ju cijele zime.Jednu imam potpuno zelenu,ona je u sobi na temp.cca 10-13 stupnjeva i lijepa je.A ova me izludila.Imaš pravo,odrezat ću ju.
Na vrh
fragola View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Ožujak 2013
Lokacija: Italy
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fragola Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 17:03
Ma da i stavi je pored zelene.Bas me zanima kakva ce bit za mjesec -dva.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 12:21
moja je prezimila u negrijanoj sobi, nijedan list nije izgubila i sad iz svakog vrha tjera mlade listove


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 08:37
neznam sto se desava sa mojoj,odjednom su joj donji listovi se potpuno opustili a ovi gornji mladi lijepo stoje,nema grijanja a nije ni hladno.ne zalivam je previse a na svjetlost je.sto da radim smile220
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 13:30
i ja imam problem sa opadanjem listova. Dobila sam je prošle godine za 8 mart i sve je bilo uredu dok je nisam premjestila u kuhinju na frižider. Od tada joj opadaju listovi kao ludi bojim se da ne ostane skroz ćelava molim bilo koga za savjet jer i nemam baš iskustva sa ovim cvijetom
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.