Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šeflera - Schefflera arboricola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šeflera - Schefflera arboricola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 14:26
Medy, ja je imam cca deset godina. Lišće joj opada zimi, ali neće joj ništa biti. Barem po mom iskustvu. Koliko sam ja skužila lišće opada ako joj je malo prevruće i ako je premalo poljevaš. Voli i kada se tušira ili je špricaš vodom radi vlažnosti. Suhi zrak joj nije baš mio. I isto ako je blizu radijatora (kao moja) i sl. Ali kada dođe proljeće to sve stane i ona se opet popuni. Ja moju u prosjeku dva puta godišnje režem i to škarama od živice jer ničim drugim neide. Za mene je to najbolji i najednostavni cvijet koji postoji. Ja svoju da ne šišam bila bi široka 2m i tako isto visoka. Jedino joj je jako bitno da ima jako puno svjetla tako da moja stoji uz sami prozor i ljeti i zimi, iza zavjese.
Evo ovo sada slika i vidiš koliko je daleko od radijatora tu stoji i ljeti i zimi. Nikud je ne nosim jedino je ponekad okrenem. Isto tako imam i onu šarenu i voli sve isto. Moja je dala već jako puno pelcera a koliko ih je samo bačeno nemam pojma.
MM ju je htio baciti jer je prevelika i zauzima jako puno prostora, pa samo našli kompromis, šišamo je tako da ovo što vidiš to je to,  dalje joj nedamo. Ima jako puno grana u nutra u krošnji. Ima cca 1 metar.
I da ne zaboravim, tu sam negdje pročitala da se jako teško zakorjenjuje, ne to nije baš istina, ja pelcer metnem u vodu i za dva do tri tjedna sadi. Bude puna tegla žila i tako uvijek.




"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 15:34
hvala ti na savjetu moj sin je igrajući se loptom slomio vrh prošle godine i ona je počela da se širi i baš je dobro izgledala ,ali sada je smile85 .u svakom slučaju nadam se da će listovi ponovo krenuti što se tiče uvjeta jedino joj može biti vruće jer je na visini,zaljevam je tuširam i sve što spada tako da joj vlage ne manjka. Hvala još jednom baš si me razveselilasmile79
 
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 15:35
a  ova tvoje je za svaku pohvalusmile55
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 17:46
Moja mama ima veeeliku sefleru, onu sarenolisnu, u ogromnom je dnevnom boravku i ima mjesta napretek. Nudila mi je reznice, a ja sam teska srca odbila jer nemam mjesta za velike biljke... Vec se vidim kako cu je ipak dovuci kuci... Exclamation I njoj stoji blizu radijatora, predivna je i prezdrava.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 19:15
Seflerica pelcer poprilicno veliki vec je u mom posjedu smile172Samo sam ga posadila u svjezu zemlju, pa cemo da vidimo... Zanima me samo kako ce da reaguje i da li ce se uopste primiti, jesam li trebala prvo u vodu itd...
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 19:32
Kacunak, ja svoje obavezno metnem u vodu i kad puste žile onda sadim. I primi se svaki. To ti je moje iskustvo, ali nemoj me uzeti kao pravilo. Jer meni se na taj način kako si ti posadila nikad ništa nije primilo tako da više i ne probam.
Držim palčeve da se primi. To je stvarno lijepi cvijet.
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 21:09
Ja sam srednju od tri odrvenjele grane sa dracene bukvalno otkinula, prosto zabola pored maticne biljke u zemlju, i to u sred decembra i raste li raste. O ovima ne znam nista, daj boze da to prodje olako kao dracena... Samo me zanima koji je period kad mogu znati da biljka propada, pitam jer ima cvijeca na kom lisce izgleda super zdravo a mjesecima korijen trune lagano u zemlji bez da se primio uopste? Da li njeno lisce brzo klone ako se nece primiti ili njen izgled vara, a ovamo propada?
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 09:37
kada je moj sin slomio vrh šefleri i ja sam isto samo ponovo stavila u zemlju ali za par dana je lišće opalo i stabljika uvela.E sad kako  imate  sreće moja susjeda što god posadi njoj se primi i raste kao iz vode.Čini mi se da ću sve cvjetove prenijeti kod njesmile96 
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 10:14
Znaci, vjerovatno cu uskoro i ja skupljati lisce po podu Unhappy  Tek je peti dan kako sam posadila, nista jos nije opalo. Je li tebi duze stajalo pa pocelo opadati? Bas sam nestrpljiva, a najgore je sto ne znam po cemu cu i do kada znati da li se uopste primila.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 13:29
Pa oko 7 dana poslije lišće je počelo opadati.Što se tiče moje šeflere danas sam je izvadila iz tegle i na žalost korijenje je počelo da truli i naravno tu su ismile100promijenila sam supstrat samo se nadam da nije prekasno.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 13:32
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Znaci, vjerovatno cu uskoro i ja skupljati lisce po podu Unhappy  Tek je peti dan kako sam posadila, nista jos nije opalo. Je li tebi duze stajalo pa pocelo opadati? Bas sam nestrpljiva, a najgore je sto ne znam po cemu cu i do kada znati da li se uopste primila.


ne mora značiti da će se ti se desiti isto što i meni ,ako listovi budu bili veseli a ne obješeni,i naravno potjerat će novi listić to je znak da se primila.Bar mislim da je tako jer nisam baš neki stručnjak za to.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 14:45
Kacunak znat ćeš,vidi se po njoj.Moja je bila očajna,ja odrezala vrh i stavila u zemlju,primio se,za divno čudo.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 22:56
Joj, Medy, bas mi je zao. Jesi li joj odsjekla truli dio da se trulez ne bi dalje sirila ka gore?
Osica, sto volim da cujem kako je nekom uspjelo! Odmah se i ja nadam uspjehu. Hvala na podrsci i komentaru. Jos uvijek stoji cvrsto i skroz dobro izgleda. Javicu kako se stanje odvija. Mama mi rece da sad dok se zakorjenjuje zemlja mora biti malo vlaznija nego inace, dok ne pusti korijen. Jesi li ti zalivala cesce?
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 11:00
naravno sve sam trulo lijepo odstranila i ponovo je posadila u čistu teglu sada čekam mislim da sam dobro uradila i da još ima nade
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 05:48
Karli, hvala na info o zakorjenjivanju. I ja sam bila pročitala da se teško razmnožava, što mi nije bilo logično kad vidim da je po dalmatinskim selima ima na baš svakom balkonu, terasi i vrtlu. Lijepa je i zahvalna biljka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 21:46
Moja se još uvijek bori za životDead
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 21:42
Moj pelcer vec skoro mjesec dana u odlicnom stanju ali jos nista ne mrda, valjda ce biti nesto... 
Strpljenje mi nije jaca strana
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 09:52
Medy, kako je tvoja seflera, je li spasena?! Kako ti izgleda?

Moj pelcer 35 dana kulira. Identican kao kad je posadjen, ne mrda.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 19:12
Boga mi, mrda!!! Danas malo izbliza pogledam, kad ono...
Gdje god sam otkinula list, a otkinula sam prije sadnje 4-5 potpuno zdravih listova da reznici olaksam zakorjenjivanje, na tim je mjestima pocelo "nesto" da izbija!
Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2014 u 19:31
smile213Kacunak,veselim se s tobom dok čekam da moja šeflera odluči pustit novi list! A načekala sam se ...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.