Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šeflera - Schefflera arboricola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šeflera - Schefflera arboricola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:51
ko bi svima ugodio
smile60
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 17:28
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2008 u 15:32
Evo da se i tu pridružim s kratkim brifingom o mojoj šefleri.
Imam ju cca 3 godine i "spasila" sam ju od propadanja kod moje majke. Iz nekog razloga joj ne uspijeva ništa tropskog porijekla.
Vegetirala je oko 1g, a onda je krenula i nije se dala zaustaviti. Preko ljeta je obavezno vani na terasi skrivena od direktnog sunca ,ali na zraku da ju vjetar drmucka (nek se mala osjeća ko da je u šumi). Zanimljivo mi je da je vrlo lagano krenula u visinu, ali se zato sva zaokružila u donjem djelu.
Prije 2 tjedna sam napravila kardinalnu pogrešku pa sam je malo preselila u sobi. Mam se pobunila na novo mjesto i počela puštati listove, pa je sad malo ogoljela. Naravno da sam njen prohtjev za vračanjem na staro mjesto poslušala i sad čekam da mi se ponovno zahvali novim listovima. Slikica bu stigla!
Jednom!
A možda i prije!
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 18:16
 Mene moja muči - nikako joj nač smještaj - u sobi prevruče , u hodniku ne znam ni sama - prehladno , pretamno , nešto puno otpada ( mislim i dalje mi je preljepa ) - ako netko ima ideju , samo dajte
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 20:31
Hele, nemam resenja. Zato sto joj najvise prija umerena temperatura(ne voli ni jako toplo, ali ni hladno) i svetlo mesto (bez direktnog sunca).

Nego, zanima me, da li je neko cuo da postoje dve vrste?

Seflera sa jednim izdankom koji ce rasti (uz stap) u nebesa (do plafona i dalje ako je u tome ne sprecimo). I druga koja raste vise kao zbun.

Onoj prvoj, visokorastucoj, potrebno je otkidati vrh kako bi se bokorila.

Ili je u pitanju ista? Samo je ovoj drugoj vrh vec zakinut. Mozda i prije nego sto je dosla k nama.
Aglaja
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:24
  Možda ne voli selidbu.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 22:00
Upravo me je šeflera dovela na ovaj predivni Forum. Postala je listopadno drvo, pokušali smo je spasiti sa presadjivanjem, promjenom mjesta,ali listovi i dalje otpadaju. Ima li nade...bila je predivna i drag mi je poklon od prijatelja.
Na vrh
Amal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 15:55

 

 
Moja šeflera je Bogu hvala konačno počela napredovati. našla sam joj mjesto koje joj odgovara, sad ima 20- tak novih listića . uslikala sam je pa ću vam pokazati slike. PS. Samo mi morate kazati kako se slike ubaciju... moram li imati svoj album...
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 15:36
POzdrav
Ja imam problem sa mojom šeflerom
dobila sam ju na poklon prije 2 mj
u zadnje vrijeme je počela odbacivati lišće,ja ju redovito zalijevam,rosim joj lišće čak sam ju sada stavila na prozorsku dasku gdje nema direktnog sunca jer si mislim da joj možda položaj nije odgovarao
imali ste slična iskustva???
molim,savjet
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 15:37
Još sam zaboravila pitati da li da ju presađujem sada??
baš i nebi kada se to događa
ali da li da čekam proljeće?

Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 20:53
BILJO DA JOJ NISU UŠI NAPALE VRH,TO SE DOGODILO SA MOJOM ZELENOM I DUGO JE STAJALA DOK JA NISAM SKUŽILA ŠTO JOJ JE.OD TAD NE RASTE U VISINU IDE SAMO U ŠIRINU.
Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 02:05

Neznam  skoro sam vidjela neke kao fleke (stavila sam sliku kod fikus benjdi)isti su listovi  pa neznam Confused.

Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 10:24
MOJA ZELENA SE BILA CIJELA OŠUGALA.ISPOD LISTOVA I NA VRHOVIMA SU BILE NEKAKVE BUBICE OKRUGLE ŠTO SE ZALIJEPE,JA SAM MJESECIMA TO SVAKI DAN ISTISKALA I BRISALA LISTOVE.A ŠARENOJ SU MI NA BALKONU VRHOVE NAPADALE CRNE BUBICE ŠTO ČESTO BUDU NA RUŽAMA I NA BLITVI,PA SAM JOJ VRHOVE MAZALA BIJELIM LUKOM.INAČE,SVEKRVA ISPOD MOG BALKONA IMA VRT SA RUŽAMA,LIMUNOM I DA NE NABRAJAM VIŠE I CVIJEĆE JOJ SE SVAKE GODINE OŠUGA AL TO NJU NE BRINE PA SE ČESTO BUBE ZNAJU DOSELIT I KOD MENE.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 13:01
ja imam šatiranu schefleru, prekrasna je, ali raste samo u visinu (jedan izdanak) a ja bi volila da ima makar jednu grančicu sa strane...znam da je ova od koje sam je pelcala imala cilu hrpu...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 13:31
Pcelice, ja sam mojoj mada teska srca, odrezala vrh i onda je pocela pustati sa strane,sada je pravi grmic.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 14:22
i ja sam to radila kad je imala nekih 30-ak cm, nije pomoglo...volim ja nju i ovakvu
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2009 u 18:29
slike su premještene u foto šeflera

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2407&PN=2
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:26
Znači, mogu uzeti pelcer i staviti da pusti zile pa ju presaditi?:)

koliko treba da pusti zile?:)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 13:16
Originalno poslano od člana Meow Meow napisao:

Znači, mogu uzeti pelcer i staviti da pusti zile pa ju presaditi?:)

koliko treba da pusti zile?:)

E , to se ne moze precizno reci,meni je u ljeto reznica seflera pustala zile za 7 dana ,dok u zimskom periodu i po cijeli mjesec se patila u vodi dok ne pusti žile....Wink
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 15:11
Da ne ispadne da kupujem samo Sukulente/Kaktuse LOLLOL kupila sam i ovaj lijep cvijet-Seflera Big%20smile !!
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.