Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šeflera - Schefflera arboricola
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šeflera - Schefflera arboricola

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2010 u 14:53
I ja se slažem sa Duda lave,to je od viška vode.I moje preko ljeta budu na balkonu,prži ih najjače popodnevno sunce a one bujaju!U kuću ih unesem prije jeseni,jer tada lakše podnesu zatvoren prostor pa ne odbacuju listove tokom zime...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 20:03
Ja sam svoju unela pre nekih 7-8 dana i dobro se drzi jer je na prohladnom mestu. Preko leta je obilno zalivam i porasla je na  1.5m a i nekoliko grana je pustila pri korenu

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 20:07
Mimar predivna je.
Dobila sa tu šarenu od naše Mire K i njena je prekrasna, pa se nadam da će zakoju godinu i moja biti kao vaše.
Za sada je to samo jedna predivna grana u vodi
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 20:11
Bice, bice Smile. Nadji joj neko svetlo mesto jer su tada sare intenzivnije i redovno zalivaj i orosavaj a preko leta u bastu.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2010 u 23:09
Evo i mame od Trišine koja čeka zakorjenjivanje:
 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2010 u 08:29
Super mama, sa dobrim potencijalom Wink , imaće ona jos podmlatka.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2010 u 21:28
Mimar preljepa ti je šeflera...Ja sam također od naše Mire dobila jednu granu koju sam stavila direktno u zemlju...Za sada se dobro drži nadam se da će do proljeća lijepo porasti...Miro tvoja prekrasna šeflera je sva očerupana, jer si nam velikodušno kidala i djelila grane ( ne grančice )...Nadam se da će se i ona oporaviti i da će izrasti još ljepša...Clap
ClapWink
sutra je novi dan
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2010 u 21:41
Prekrasna biljka, ali sam odolila užicati, jer kad sam vidjela ovu od MireK, shvatila sam da bih mogla jedino iseliti MM da šelfera dobije mjesto.
Na vrh
mandy2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandy2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 17:37
šeflera mi stalno stoji na balkonu i kako su ove prevrtljive temperature u zraku, smakla sam s uma da je moram unijeti u sobu...slijedeće jutro skoro nisam pala u šok Cry : potpuno se objesila, izgleda kao da je puna vlage, promijenila je boju. ima li joj pomoći?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2010 u 09:12
Ako je bilo ispod nule teško...stavi je na negrejano, negde u kući, pa sačekaj...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 14:28
Evo moje šeflere,ja je stalno držim u kući,ima dovoljno svjetla,prihranjujem je plantellom.
Na vrh
goga_50 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga_50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 21:47
pozdrav!

imam Šefler star 3 godine. držim ga u svijetloj i prozračnoj prostoriji, zalijevam ga jednom tjedno, vrlo malo. počeli su mi naglo opadati listovi i to odozdo. zanima me zašto, i kako da spasim daljnje opadanje listova? help!
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 09:17
ja imam veliku gustu zdravu šefleru,vrlo ju rijetko zaljevam,prezimljuje na natkrivenim balkonom i ljeti je tu sunce ne dolazi na nju,nije na udaru vjetra,presadila sam ju u veći iz manjeg pitara samo jedanput,sada već par godina samo malo dodam odozgora zemlje,svaku granu nakon nekog vremena pinciram tako da se razgrana...evo to je moje iskustvo...vidim da neki kažu da voli vodu neki ne ,mislim da ćeš morat sama dokučit šta joj ne paše,mislim da ju ipak previše zaljevaš,ja sam zalila svoju prek zime 1x i niti jedan list joj nije pao stagnirala je sa rastom i evo sad se budi daje nove listiće
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 11:25
Moja šeflera stalno boravi u kući i puno je zalijevam,uvijek je mokro,ima lijepu tamno zelenu boju i nikad joj nije niti jedan list požutio niti otpao-slika je u prethodnom postu!

Evo upravo sada ima barem 15-ak novih grančica,tako da mislim da to nije do vode.
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 14:45
Evo i moje, svaki dan joj padne bar jedan listić :( i ne sviđa mi se što je tako razbarušena.Jel je mogu nekako vezat da raste uspravno? Jel joj ok to mjesto? Možda nema dovoljno svjetla li čitala sam do ove jednobojne ne trebaju puno svjetla

klik na sliku za veći prikaz

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2011 u 09:01
meni se ne čini previše razbarušena, ima lijepi oblik...a kaj se tiče listova...možda se previše zalila?
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 18:12
pa ne znam, zaljevam je 1x tjedno..premjestila sam je na svjetlije mjesto i fino istuširala i sad ću čekat da se skroz zemlja osuši pa ju tek onda opet zalit..dok sam je tuširala otpalo joj je 20-ak listova Cry
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 19:35
a jesi je možda friško kupila? Pitam zato, jer slično reagiraju neke biljke kada ih iz trgovine donesemo doma, od šoka im počne opadati lišćeCry...
a bu se valjda oporavilaSmile
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 21:29
kupila sam je prije 2 mjeseca, već se trebala prilagoditi..evo i danas joj je otpalo 15-ak listića Unhappy
možda je bila bolesna od početka? kupila sam je u zrinjevcu za 30 kn, odmah mi je bila sumnjiva ta cijena Stern%20Smile

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 17:19
evo i moje stalno je u stanu ne iznosim ju van ali planiram iduću sezonu
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,343 sekundi.