Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 78>
Korisnik
Poruka
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 23:43
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Ako smijem pitati, a gdje ti živiš? Zaključio sam da nisi u HR, a prema postu u 4 ujutro, rekao bi negdje od Dubaija pa istočno. Jesam na dobrom tragu?
Eeeee. Tek sad sam, slučajno vidio ovaj post. Ako pogledaš fotke njenih paprika na stranici 7 vidjet ćeš odmah gore i dio reklame kojoj na kraju piše "Danville, IL 61832" Uz to što je reklama klasično američka i ono posljednje je klasično Illionois dok ti je matematika po satima skroz pogrešna i nikako ne treba sugerirati prema istoku već prema zapadu jer ako računaš da samo do istočne obale SAD ima 6 sati razlike, a obzirom da je ta država na trećini to bi otprilike značilo da je post pisala negdje oko osam navečer (tlaka mi je sad gledat kolika je točno vremenska razlika).
 
On Topic: Moje habanero paprikice lagano napreduju. Od šest komada koje su bile u "vrtiću" tri su se, nažalost osušile. Obzirom da su to bile najmanje s tek dva lista vjerovatno su nastradale od gnojiva kojim sam zalivao ove veće pa mi se omaklo i zalio te malecke tako da sada brojim 4 komada habanera ali su tri rasla u dubokoj sjeni crnih pomoćnica trenutno su visoke oko 4 cm i  sve se nadam da će zahvaljujući toploj klimi juga Dalmacije uspjet dati barem cvjetove.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 22:15
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

 
On Topic: Moje habanero paprikice lagano napreduju. Od šest komada koje su bile u "vrtiću" tri su se, nažalost osušile. Obzirom da su to bile najmanje s tek dva lista vjerovatno su nastradale od gnojiva kojim sam zalivao ove veće pa mi se omaklo i zalio te malecke tako da sada brojim 4 komada habanera ali su tri rasla u dubokoj sjeni crnih pomoćnica trenutno su visoke oko 4 cm i  sve se nadam da će zahvaljujući toploj klimi juga Dalmacije uspjet dati barem cvjetove.
Eto tebi zadace za zimu.Wink Wink Mozes ostaviti jednu/dvije sadnice u kuci preko zime i na proljece bi imao u startu sadnice koje ce ti brze donijeti plodove.Wink
 
Nekoliko slicica iz naseg mora,nije Jadransko,ali je jako jako ljuto. LOL
 
 
 
 
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 11:53
A dobro, pogriješio sam, nema veze. Glavno da se nitko ne ljuti Koliko je vremena prosječno potrebno od cvijeta do zrelog ploda za habanero? Imam 7 pupoljaka od kojih su 2 lijepa velika, za par dana će se otvoriti. Zanima me jel ima dovoljno vremena da dozrije do zime na Kvarneru?
Hvala!
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 22:18
Ima vremena. Ima vremena i da si u zg ili slavoniji.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 09:38
Super! Jučer su se ova dva pupoljka otvorila.
Sada ću promatrati kako će se razvijati plod(ovi).
Biti će ovo vruća jesen/zima. Možda niti ne upalim grijanje
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 17:51
Meni upravo bijeli hab radi plodove, bit će ok, samo nažalost lišće na mojim habanerima se počelo kovrčati, čitao sam da se tadi o nekakvom virusnom oboljenju. Je li tko zna više o tome, da li se to može lječiti?
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 20:48
Hm, meni su se počeli kovrčati listovi pa sam počeo dodavati gnojivo sa kalcijem i sad je sve super
A možda je i virus, možda netko iskusniji zna više.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2011 u 18:58
Ono što sam ja čitao je da se radi o virusnom oboljenju kojem nema lijeka, jedino da simptome ublažava gnojivo sa većim udjelom dušika, što je problem jer onda se smanjuje proizvodnja cvijeta i ploda :(. Problem je što moram nabavljati novo sjeme bijelog haba, makar sam htio da ove biljke prezime u kući za iduću godinu, iskreno neznam da li da ih sačuvam ako se ovo ne da iskorjeniti, ne bih htio da mi pređe na biskupovu kapu i ostale paprike.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 08:57
Neznam, ove sezone same nevolje se događaju :( Prvo meni kovrčanje lišća a zatim budućem puncu crveni pauk napao chilli. Sve su mu biljke napadnute i velik broj je propao (među kojima sve koje mi je Ela poslala) OSIM jedne bhut jolokie koja zbog tog nije još plod napravila i jedne paprike koje nemam pojma što je. Evo slika:









i pogled od ispod





Ove mrlje što su na plodovima je nekakav preparat što je punac špricao, tako da ništa od konzumiranja :(

Znači, Ela što je to? Naravno, ako tko drugi zna koja je to paprika slobodno neka podijeli informaciju :D
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 21:16
Mememe,zao mi je sto si izgubio tolike sadnice.Disapprove Sljedeci puta ti ih sadi ako imas prostora oko kuce i nikako ih ne sadi kod buduceg punca na istom placu da se iduce godine nebi opet inficirale sa kakvim bubama i virusnim oboljenjima.Na prvoj slici se jasno vidi da je sadnica Jamajske pecurke.Ako bolje pogledas sliku,vidjet ces zelenu papriku u obliku klobuka pecurke.Meni su ovo jedne od najdrazih paprika.Nisu preljute,lijepog su okusa i za spravljanje soseva i salse su dusu dale. Steta,bas steta. Unhappy
 
Mi smo uspjeli odbraniti svoje sadnice od svakakvih insekata ali nam je zato orkan protutnjao kroz dio drzave u kojoj zivimo ( prvi puta nakon skoro 80 g) i totalno mi je unistio sav paradajz,slatke paprike i dooooooooooooosta ljutih paprika. AngrySrecom mi smo svi zivi i zdravi i dobro smo prosli u odnosu na neke druge stanovnike ove drzave.
 
Hajde drzim vam svima palce da imate dobar ulov ljutih paprika i iskreno se nadam da uzivate u njihovoj konzumaciji. Wink
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 18:31
Zašto ja ne mogu staviti fotke u post? Mislim, mogu staviti link kao što sam jednom i napravio, ali bi htio da slika bude u postu.

Žao mi je mememe za tvoje sadnice, šteta :( I Ela za tvoje sadnice isto.

Ja sam se bojao za moj habanero hoće li uspjeti... sada raste super. Imam najmanje 11 plodova (prebrojao neki dan), još nisu potpuno narasli. Lijepi su, hrapavi, izbrazdani. Jedino još ne znam u koju će se boju pofarbati kada sazriju. Trebali bi u čokoladnu, tako sam dobio...
Strpljen spašen :)
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 22:42
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Zašto ja ne mogu staviti fotke u post? Mislim, mogu staviti link kao što sam jednom i napravio, ali bi htio da slika bude u postu.
Odeš na ImageShacki tamo napraviš Upload svoje slike. nakon što se ona pojavi u gornjem lijevom kutu ispod se ojavljuje spisak koji ide ovako odozgo prema dole:
 
Link
Direct Link
Widget Code
Forum Code
 
i još ispod ali tebe interesira ovaj "Forum Code" klikni  jednom na tekst desno od njega i on će potpuno poplaviti, desnom tipkom miša klik na taj plavi tekst i klik na Copy
 
Onda ispod teksta na forumu gdje želiš staviti sliku opet desni klik miša i klik Paste pa dobiješ nešto ovako samo duže jer sam ja stavio samo dio jer da sam stavio sve ti bi vidio sliku a ne tekst kako treba izgledati.:
 
Inače su mi se dva habanera osušila, vjerovatno od virusa jer kako se zemlja u koju su bili posađeni malo slegla stavio sam zemlje iz jedne posude sa cvijećem i za par dana su bili suhi. Ova dva koja su ostala dobro napreduju i kako je Ella jednom napisala ako prezime imat ću u proljeće već formirane sadnice.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 22:49
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

 Ove mrlje što su na plodovima je nekakav preparat što je punac špricao, tako da ništa od konzumiranja :(
 
Koja doza neznanja. Valjda punac zna s čimje prskao, a svako sredstvo ima karencu pa makar je konzumirao osušenu.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 22:58
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

 Ove mrlje što su na plodovima je nekakav preparat što je punac špricao, tako da ništa od konzumiranja :(

 

Koja doza neznanja. Valjda punac zna s čimje prskao, a svako sredstvo ima karencu pa makar je konzumirao osušenu.


Nema tu nikakvog neznanja, on zna čime je špricao ali za mene je tu priča završila. Ja sam diplomirao kemiju i mogu ti slobodno reći j*beš karencu. Nažalost kad kupujem hranu ne mogu utjecati na to čime je tretirana ali bogami mogu ako ju sam proizvodim ili imam utjecaj na njenu proizvodnju.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 07:22
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

[Nema tu nikakvog neznanja, on zna čime je špricao ali za mene je tu priča završila. Ja sam diplomirao kemiju i mogu ti slobodno reći j*beš karencu. Nažalost kad kupujem hranu ne mogu utjecati na to čime je tretirana ali bogami mogu ako ju sam proizvodim ili imam utjecaj na njenu proizvodnju.
LOLBaš sam naletioLOL
Tako je Tomislavu Portadi jednom neko na newsima napisao da je u školi slabo učio kemiju na što mu je ovaj poslao link na Who is whoWink
 
Iako. Tehnički gledano skoro da nema hrane koja nije kemijski tretirana i vjerujem da je i ti upotrebljavaš pa ne vidim razloga da nebi probao svoju paprikicu koja je prskana samo s jednim sredstvom dok drugi jedu paprike koje su stalno na steroidima.
 
Ovo je forum baš o paprici i tu možeš pročitati čime je sve tretiraju i što je posve normalno inače bi se osušilla prije nego bi i narasla
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 11:47
A kako ljudima uspjevaju paprike bez tretiranja? Razumijem da je današnjim poljoprovrednicima zbog zarade imperativ koristiti sve da zaštite usjeve ali postoji alternativa. Gle, kad god se spominju pesticidi ljudi se vade na karencu što je u jednu ruku u redu, pošto ako se na to pazi neće doći do akutnih trovanja i brzo uočljivih posljedica. Ono što ljudi često zanemaruju jest činjenica da tih spojeva uvijek ima makar u vrlo malim količinama. Neki neće ništa prouzročiti a neki će se godinama akumulirati u organizmu uz tko zna kakve posljedice. Pošto nemam novaca da kupujem organski proizvedenu hranu (opet pitanje koliko su ti proizvodi legitimni) naravno da jedem tretirano i tu mogu samo slegnut ramenima. A što se mog prijašnjeg posta tiče, jednu papriku bi mogao probati, da, no ostatak neću koristiti, za punca neznam. Biljka će ići na prezimljavanje, kao i bhut jolokia pa se nadamo boljim danima.

A o Portadi sve najbolje :D

Ela, žao mi je za uragan, bitno da je glava na mjestu.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 18:45
E momci,zaci svi mi mucimo neku svoju poljoprivrednu muku? Steta sto ste daleko od nas,mogli smo vas dobro ozbezbijediti sa ljutim ulovom da vas grije preko zime. Wink
Ja spricam paprike sa cajem od cesnjaka,i to samo dok su sadnice mlade a u toku ljeta postavim ljepljive kesice dosta daleko od vrta u kojoj se zalijepe svakakve stetocine koje napadaju usjeve.Izbjegavamo koristenje kemikalija sto vise mozemo.Ovdje gdje zivimo cam su i komarci daleko veci nego sto su bili tamo u mom starom kraju da ja nekad u sali kazem kako su ko kakav Boing 747.Mene najvise zezaju japanske bube http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_beetle
 
Majcin sine kad se uvali ova buba medju sadnice pobrsti jednu preko noci.Njih se rjesavamo sa gore navedenim ljepljivim kesicama,koje kupujemo u sjemenarama,a usi prskamo sa jakim cajem od cesnjaka.Nastojimo sto vise mozemo odrzati nas vrt u prirodnom stanju.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 18:53
Originalno poslano od člana Hombre Ova dva koja su ostala dobro napreduju i kako je Ella jednom napisala ako prezime imat ću u proljeće već formirane sadnice.[/QUOTE Hombre Ova dva koja su ostala dobro napreduju i kako je Ella jednom napisala ako prezime imat ću u proljeće već formirane sadnice.[/QUOTE napisao:

Ako odlucis da ih sacuvas preko zime,svakako im promijeni zemlju jer je ta u kojoj rastu prepuna jaja i larvi od biljnih usiju
Ako odlucis da ih sacuvas preko zime,svakako im promijeni zemlju jer je ta u kojoj rastu prepuna jaja i larvi od biljnih usiju koje bi se mogle namnoziti u roku od jednog dana na nekoliko stotina i osusiti ti i te svije sadnice. Znaci promijeni zemlju i svakako odrezi stabla sadnica.Neka ti ostane nekih 20tak cm stabla da viri iz zemlje.Time ce se sadnica staviti u zimski san a spasit ces se i napada stetocina. U toku zime pomalo zalijevaj sadnice i prehranjivaj ih i kad otopli u proljece imat ces dvije velike paprike spremne za rano radjanje. Smile
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 23:06
Ela, znači kažeš da će najbolje prezimiti ako se tako podreže da ostane deblo i pokoja grana bez lišća? Mislim da tako ima najviše smisla. Kad bi to bilo najbolje napraviti?


Palo mi je napamet, da li ih je moguće klonirati (vegetativno razmnožiti)? Znam da je moguće jer sam na raznim mjestima naletio na taj podatak ali ima li tko osobna iskustva s tim? Koji je najbolji način za to napraviti s obzirom na naše podneblje, kada pokušati zakorjeniti? Mislio sam, ako nabavim primjerice Nagu Morich ili neku drugu vrijednu sortu, da li pokoju sjemenku ili biljku ok bi bilo ju na taj način razmnožiti, uzevši u obzir lakoću križanja u našim vrtovima (ljutina se jako lako gubi križanjem) i time na siguran način dobiti veliki broj LJUTIH biljaka sa istim željenim svojstvima i izbjeći učestalo kupovanje sjemenja preko interneta ili "davljenje" ovih dobrih duša koje su voljnje slati sjeme po svijetu :D
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 03:10
Evo slicica da vidite kako bi trebala izgledati podrezana sadnica spremljena za zimski san.
 
 
VAZNO:Zemlju od svake sadnice koja se zeli spremiti za zimski san OBAVEZNO promijeniti.Ovako pripremljene sadnice mogu prezimiti i u manjim posudama,samo sto se moraju u proljece prebaciti u vece da bi se brze razvijale.
 
Kloniranje je jednostavan proces sa kojim se i mi pomalo poigravamo.Ne znam sta se moze kupiti u Cro za kloniranje sadnica i kakve su cijene.Samo mogu nagadjati o tome.Evo Youtube link u vezi kloniranja.
 
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.