Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 78>
Korisnik
Poruka
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 06:19
Ja imam 6 sadnica za prezimljavanje. Pa ćemo vidjeti kako će uspjeti.
Moram skonati kad je vrijeme za zamjenu zemlje i rezanje grana, pošto su počele da cvatu i daju mini plodove po 2.put u ovoj sezoni.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 20:02
Odlično, habaneri i biskupske kape idu na hibernaciju :D

E, što se kloniranja tiče, kad je najbolje to napraviti?
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 08:58
Evo mojih habanerića!
Nadam se da će ovo toplo vrijeme potrajati da sazore barem 2 paprike.
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/319644_288047211209211_100000118035159_1407254_787235872_a.jpg

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315594_288047374542528_100000118035159_1407255_1053976454_a.jpg
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 21:34

Kloniranje je najbolje u proljece i jesen,kad se starije sadnice obrezivaju.

 
Evo malo svjezih slicica od onog sto je prezivjelo uragan. Big%20smile
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tuna odrezak mariniran u maslinovom ulju i limunovom soku,sa cesnjakom,morskom solju,paprom,ruzmarinom i sitno sjeckanom fatali paprikom.smile50
 
 
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 22:40
Ela, šta je šta na ovim slikama?
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 23:25

Evo mojih paprika koje su uspjele ostat na životu. Ova veća je visoka niti 20 cm dok drugu nisam ni htio mjeriti. Važno mi je da napreduju i opazio sam da bolje rastu sada kada je ljeto malo popustilo i kad noćna temp padne do 23 stupnja. Od sedmog mjeseca nije pala kiša dok dnevne tempeerature ne padaju ispod 32 C dok su većinom 33 - 35 C tako da mi paprike, iako ih ujutro i kasno navečer uredno zalijem u zalazak sunca prilično objese lišće.

Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 23:26
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ela, šta je šta na ovim slikama?
 
Za ovu zadnju fotku sam siguran da je marinirana tunaSmileWink
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 23:50
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ela, šta je šta na ovim slikama?



 

Za ovu zadnju fotku sam siguran da je marinirana tuna


Mislim da sam i ja to znao   
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 23:56
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Evo mojih paprika koje su uspjele ostat na životu. Ova veća je visoka niti 20 cm dok drugu nisam ni htio mjeriti. Važno mi je da napreduju i opazio sam da bolje rastu sada kada je ljeto malo popustilo i kad noćna temp padne do 23 stupnja. Od sedmog mjeseca nije pala kiša dok dnevne tempeerature ne padaju ispod 32 C dok su većinom 33 - 35 C tako da mi paprike, iako ih ujutro i kasno navečer uredno zalijem u zalazak sunca prilično objese lišće.



[IMG">http://img64.imageshack.us/img64/9462/dvahabaneracr.jpg" />



Bit će nagodinu neš od njih, sad je kasno. Jedino ako će po zimi bit u grijanoj prostoriji s puno sunca, mogle bi dati ove godine ploda.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 01:23
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ela, šta je šta na ovim slikama?
mememe,crvene su Infinity a zute su Trinidad Scorpion, u staklenoj posudi su Infinity paprike a u sredini je americka kovanica. LOLLOLLOL
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 01:29
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Evo mojih paprika koje su uspjele ostat na životu. Ova veća je visoka niti 20 cm dok drugu nisam ni htio mjeriti. Važno mi je da napreduju i opazio sam da bolje rastu sada kada je ljeto malo popustilo i kad noćna temp padne do 23 stupnja. Od sedmog mjeseca nije pala kiša dok dnevne tempeerature ne padaju ispod 32 C dok su većinom 33 - 35 C tako da mi paprike, iako ih ujutro i kasno navečer uredno zalijem u zalazak sunca prilično objese lišće.

Ahem,sad ti moram odrzati dobru lekciju o uzgoju i posudama za ove paprike. LOLNIKAD,ama bas NIKAD se paprike ne smiju saditi u ovakvim posudama.Uske i plitke posude im sprecavaju razvoj korijena.Da bi se pravilno razvijale i imale dobar urod moraju se saditi u posude od najmanje 20 litara.Da si mi blize dobro bi te  smile232smile96
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 13:06
Ove trinidad scorpion izgledaju ODLIČNO! Pretpostavljam da im je i okus opak.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 13:46
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Evo mojih paprika koje su uspjele ostat na životu. Ova veća je visoka niti 20 cm dok drugu nisam ni htio mjeriti. Važno mi je da napreduju i opazio sam da bolje rastu sada kada je ljeto malo popustilo i kad noćna temp padne do 23 stupnja. Od sedmog mjeseca nije pala kiša dok dnevne tempeerature ne padaju ispod 32 C dok su većinom 33 - 35 C tako da mi paprike, iako ih ujutro i kasno navečer uredno zalijem u zalazak sunca prilično objese lišće.

Ahem,sad ti moram odrzati dobru lekciju o uzgoju i posudama za ove paprike. LOLNIKAD,ama bas NIKAD se paprike ne smiju saditi u ovakvim posudama.Uske i plitke posude im sprecavaju razvoj korijena.Da bi se pravilno razvijale i imale dobar urod moraju se saditi u posude od najmanje 20 litara. Da si mi blize dobro bi te  smile232smile96
One dvije koje su mi se osušile jedna je bila u posudi od 20 litara dok je druga bila u posudi od 10 litara. Nakon toga sam obje posude ispraznio, zemlju bacio po travi u vrtu, dobro ih oprao kuhinjskom kiselinom da pobijem eventualne napasti koje su mogle preživjeti ali me bilo strah presađivati ove da im ne oštetim korijen pa da ne uvenu i one.
Uglavnom ove dvije paprike su zasijane s gomilom drugog sjemenja i koje je ubila crna pomoćnica. Kad sam isčupao crnu pomoćnicu ove dvije su bile centimetar visoke i vegetirale u sjeni bez sunce doslovno opkoljene korjenjem crne pomoćnice
 
Kakva su tvoja iskustva da ih prije zimske hibernacije stavim u velike posude sa svježom zemljom jer je mene nekako strah da im ne uništim korijen pa da od njih ne bude ništa.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 21:41
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ove trinidad scorpion izgledaju ODLIČNO! Pretpostavljam da im je i okus opak.
Suludo su ljute.Obavezno stavim rukavice kad ih trebam rezati.Cak i kroz rukavice prodje ljutina pa mi pece kozu po rukama.UBITACNE su
 
 
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Kakva su tvoja iskustva da ih prije zimske hibernacije stavim u velike posude sa svježom zemljom jer je mene nekako strah da im ne uništim korijen pa da od njih ne bude ništa.
 
Moj ti je savjet da ih obavezno i sto prije stavis u vece posude da im se nebi isprepleli korijeni u toj u kojoj se trenutno nalaze.Vodi racuna da ih zalijevas redovno i pomalo i da ih drzis neko vrijeme podalje od jakog sunca dok se ne oporave nakon prebacivanja u vece posude.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 23:21
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Suludo su ljute.Obavezno stavim rukavice kad ih trebam rezati.Cak i kroz rukavice prodje ljutina pa mi pece kozu po rukama.UBITACNE su
 
Majko milaaa. Zar postoji tako ljuta paprika. Ja sam bio uvjeren da je Habanero najljući 
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Kakva su tvoja iskustva da ih prije zimske hibernacije stavim u velike posude sa svježom zemljom jer je mene nekako strah da im ne uništim korijen pa da od njih ne bude ništa.
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

 
Moj ti je savjet da ih obavezno i sto prije stavis u vece posude da im se nebi isprepleli korijeni u toj u kojoj se trenutno nalaze.Vodi racuna da ih zalijevas redovno i pomalo i da ih drzis neko vrijeme podalje od jakog sunca dok se ne oporave nakon prebacivanja u vece posude.
Hajde malo poduke. Sumnjam da će im se korjenje ispreplest pošto je posuda dugačka i udaljene su jedna od druge. Reci mi kako ih vaditi. Prvo nježno svu zemlju sa strane i okolo odstraniti pa onda čupati rukom ili nekom lopaticom podignuti sve od dna zajedno sa zemljom koja je ostala. Treba li zemlju koja je ostala ostavit na korjenju ili je isprati vodom da korjenje ostane golo.
Kakva bi bila solucija da zemlju ne odstranjujem nego lopaticom uhvatim sve do dna posude i onako u komadu sa svom zemljom prebacim u veću posudu kojoj sam u sredini novonasute zemlje ostavio prigodnu rupu da zemlja s korijenom može stati.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 11:26
Ela!!!! Čitaj i gledaj ovo ispod!!!!!
 
Bog čuva lude i pijane Clap
Ili sam ja lud ili mi smrde noge (naravno da smrde ako ih ne operem po ovoj vrućini Wink)
 
Iznenađenjeeeeee!!!!!
 
Na vrhu veće biljke ukazala su se četiri mala zadebljanja koja znače budući cvijet tj. plod smile188
 
 
 
Mislim da sada ne bi bilo razumno presađivati ovu veću biljku da ne narušim cvjetanje i možebitno donošenje ploda već da presadim samo manju, a ovu ostavim da se sama širi po ovoj posudi.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 13:41
Hoooooooooooooooombreeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,oleeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!! Clap Bi'ce nesta od tebe LOL
Svaka cast,cestitam na prvim pupoljcima Thumbs%20UpClap
 
Da bi se sad pupoljak razvio u plod i da bi se cijela sadnica pravilno razvijala i donosila plodove MORA SE PREBACITI U VECU POSUDU.E sad posto je zima tik iza ugla i sadnice ce preci u hibernaciju, ako ih zelis ostaviti preko zime,pitanje je sta dalje? Ja da zivim u kraju u kome si ti,gdje je daleko toplije od ovog gdje sam ja,prebacila bi obadvije paprike u vece posude i dodala bi im nove zemlje toj staroj i pustila bi ih da rastu do prvog mraza.Malo prije prvog mraza bi prerezala grane ,TOTALNO promjenila zemlju i vratila ih u iste velike ,dobro oprane,posude da u njima prezime.Imaj na umu da mnogim sortama super ljutih paprika prvi plodovi sazriju skoro 2 mjeseca nakon cvjetanja.Nebi isla tako daleko da im perem korijen,ali bi svakako njezno rukama istresla sto vise zemlje iz njega,da nebi ostalo koje gnijezdo jaja i familija stetnih larvi. Smile E sad pitanje je kad se kod tebe pjavi prvi mraz i kad pocne puhati bura pa se po tome orijentisi.Kod mene prognoziraju mraz veceras i bit ce trke cijeli dan oko sadnica.Ako nista eto mi besplatnog fitnesa da me drzi u dobroj formi. LOL
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 16:38
Evo da se i ja pohvalim, jedan od moja 4 bijela habanera, svi s plodom :)

Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 21:09
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Evo da se i ja pohvalim, jedan od moja 4 bijela habanera, svi s plodom :)

 
Mora da je ova sadnica bila kod tebe a ne kod punca?LOLLOL
Bit ce ljuta zima i kod tebe.Wink Svaka cast.Clap
Samo vodi racuna da su dobro zrele kad ih budes brao.Zbog bijele boje tesko je nekada potrefiti kad su zrele.Kad promijene boju od bijele prema skoro zutoj e tada su spremne za berbu i sjeme ce biti dobro za sljedecu sjetvu.
Snalazi se kako god znas ali ne daj ovu sadnicu puncu na cuvanje i njegu smile184
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 21:27
Pusti ti, dobar je punac, samo ove godine nije imao sreće. Ovo je kod mojih roditelja, da. Neznam sad da li da zadržim biljke ili ne, zato što imaju kovrčavost lista. Odlučio sam da ću jedino još biskupovu kapu od blažih sorti dalje uzgajati. Sad ću se okušat u malo ljuće
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,309 sekundi.