Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 78>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 20:30
Dakle, ovo je zaista zadivljujuća kolekcija, svaka čast
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2009 u 20:38
hvala na objašnjenju za feferon i paprčiceSmileSmileSmile
a ovo s nagom ću morati poslikati...bojim se da će biti gadnoLOLLOLLOL
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 11:10
Hvala Andrej- stigle su mi Nage smile71.
Već sam rekla da ja inače ne jedem ljuto....Danas otvaram koverticu i unutra plastična vrečkica s Nagama- Kad sam je primila u ruke (zatvorenu vrečicu) i udahnula- počela sam kašljati, mislim da su mi se oči spremalae suziti i kao da mi je netko stegao grlo- a nisam ni otvorila vrečicuConfusedConfusedConfused
To moraš biti opaljen 100 na sat da nešto takvo probaš jesti...prepustiti ću mužu da otvara vrečicu...i nakon mog iskustva...nisam sigurna da želim da ih jede...ali poznavajući muške..nikad se ne zna...javljati ću razvoj događaja.
Ali nemogu vjerovati da je zaista toliko ljutaShockedShockedShockedShockedShocked
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 21:21
Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2009 u 19:27
Mustard Habanero



Kako se moze vidjeti na prethodnim slikama u toku rasta ima po sebi krasne ljubicaste tockice pa mi nije bilo jasno zbog cega se naziva mustard ( semf ) ali nakon ove slike vise nema dileme  LOL
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2009 u 18:07
Kako je fascinantanStarStarStarStarStar
Iako moram priznati- pomalo mi nedostaje ona lijepa ljubičasta bojaCrySmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 13:51
Slazem se, ne mogu se odluciti koji mi je ljepsi on ili Fatalii ali stvarno fenomenalno izgleda.

Iako sam tvrdio da cu sljedece godine uzgajati svega par stabiljki Nage i Fatalii sada se lista jos malo proudljila LOL, a kako vise nemam njegovih sjemenki budem ovog isklonirao u velikim kolicinama pa ce ih biti i za diobu zainteresiranima Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 14:12
Red Peter Pepper





Kao i vecina ukrasnih sorti Red Peter nema dobar okus ( iako je solidno ljut ) ali se masnovno uzgaja zbog zanimljivog anatomskog izgleda zahvaljujuci kojem je vrlo cesta sadnja prema neomiljenim susjedima LOL

Kako je zbog dobrih rezultata na tom polju postala iznimno trazena tako se pojavile i crne ili zute varijante da bi se savrseno uklopile u okolinu i poslale odgovarajucu poruku.
Big%20smile







Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 14:46
Totalni zakon a ponajviše anatomski oblikClapClapClapClap....ima li dovoljno sjemenki za otprilike jedan špalir???WinkLOLLOLLOLLOL
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 18:46
Andrej Andrej.....odmah si me osvojio Heartsvojim ljutim paprićicama.
Sigurno znaš kako se muški hvale kako su jeli najljuće feferonke ili kako pričaju da svaki dan pojedu 10 tak komada.

Volio bih u to ima zamoliti te na nekoliko sorti - sjemenki feferonki, paprićica.
Zanimala bi me i sorta koja posjeduje mnogo sijemenki a da je ipak ljuta.
Unaprijed hvala.
Na vrh
marin108 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marin108 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 18:42
oduševljen sam Smile!!! Inače nisam uzgajivač, ali sam veliki ljubitelj ljutoga. Danas sam baš s frendom raspravljao kako bi bilo super nabaviti sjeme nekih egzotičnih vrsta pa da sami uzgojimo, samo ne znam koliko je to teško, u stanu recimo...

Inače treniramo ljutinu već jedno godinu i pol, i recimo da tabasco više i ne osjećamo Tongue... trenutno smo na ultimate insenity umacima koji su prilično ljuti, ali ne spadaju u razred najljućih tako da su mi tvoje papričice posebno zanimljive, posebno Bhut jolokia Wink..

Inače. doma draga i ja radimo ljuto maslinovo ulje tako da unutra utrpamo začina i ljutih paprika, ali ove domaće jednostavno nisu više dosta ljute pa ako imaš viška Jolokie rado bi napravio jedno otrovno ulje.. mogu i za tebe jednu bočicu Wink, a i da iznenadim frendove...

Sada, koliko komplicirano je bilo uzgojiti sve te papričice i koliko su osjetljive? To pita totalni amater u uzgoju, samo da se zna Smile...

Fotke su također fantastične :)...
Na vrh
marin108 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marin108 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 18:44
Inače, pročitao sam po raznim forumima, da sušenjem papričice gube dobar dio ljutine... da li je to istina?
Na vrh
rekmi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rekmi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 21:09
Ma ovo je predobrooo!
Andrej poslo sam ti poruku na pp za neke sjemenke....8)
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 22:56
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

Totalni zakon a ponajviše anatomski oblikClapClapClapClap....ima li dovoljno sjemenki za otprilike jedan špalir???WinkLOLLOLLOLLOL


Idealna zamjena za zivu ogradu prema neomiljenom susjedu, nema jasnije poruke od ove LOL
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 23:05
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Andrej Andrej.....odmah si me osvojio Heartsvojim ljutim paprićicama.
Sigurno znaš kako se muški hvale kako su jeli najljuće feferonke ili kako pričaju da svaki dan pojedu 10 tak komada.


Iskustvo na solidnom uzorku je pokazalo da je s papricicama kao i u svemu ostalom - barem pola od "hrabrih" se nije usudilo gricnuti, a oni koji su imali toliko hrabrosti se bas i nisu proslavili LOL

Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:


Volio bih u to ima zamoliti te na nekoliko sorti - sjemenki feferonki, paprićica.
Zanimala bi me i sorta koja posjeduje mnogo sijemenki a da je ipak ljuta.
Unaprijed hvala.


Sjemenki na zalost gotovo da i nemam jer se opakije sorte prodaju po svega par komada tako da sam ih uglavnom i potrosio, ovo moje sto sam uzgajao je preblizu pa se medusobno iskrizalo tako da su njihove gotovo neupotrebljive, a sto je najzanimljivije - one najljuce u pravilu imaju vrlo malo sjemenki, iz vecine Nagi sam znao izvuci svega dvije ili tri.

Ali nije sve tako strasno kako izgleda LOL   Odvojio sam par najboljih Nagi ( zbog enormne ljutine ), Fatalii ( solidan kompromis ljutine i arome ), Purriru ( vrlo bogat urod uz solidnu ljutinu )  te Mustard Habanero ( jednostavno prekrasan ) koje cu odrzavati na zivotu kroz ovu zimu i "stancati" klonove tako da ce biti kvalitetnih sadnica u izobilju. 

Naravno da cu pravovremeno o  kloniranju otvoriti prikladnu temu kroz koju cu prezentirati sve faze i napredak LOL

Za sve ostalo postoji PP Wink


Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 23:12
Originalno poslano od člana marin108 marin108 napisao:

oduševljen sam Smile!!! Inače nisam uzgajivač, ali sam veliki ljubitelj ljutoga. Danas sam baš s frendom raspravljao kako bi bilo super nabaviti sjeme nekih egzotičnih vrsta pa da sami uzgojimo, samo ne znam koliko je to teško, u stanu recimo...


Virni malo pricu iz pocetka, sve sam objasnio vise nego dovoljno puta Big%20smile

U osnovi - kante od 15-20 litara i osuncani balkon su vise nego dovoljni.

Originalno poslano od člana marin108 marin108 napisao:

Inače treniramo ljutinu već jedno godinu i pol, i recimo da tabasco više i ne osjećamo Tongue... trenutno smo na ultimate insenity umacima koji su prilično ljuti, ali ne spadaju u razred najljućih tako da su mi tvoje papričice posebno zanimljive, posebno Bhut jolokia Wink..


Kako rece onaj mali u reklami - "...nemate vi pojma..." LOL
Inace od komercijalnih proizvoda svakako preporucam Mad Dog Revenge gdje je u jedan dcl naguran koncetrat 10 kg opako ljutih - par kapi u bocicu Tabasca i sve postaje jako zanimljivo LOL

Citiranje

Inače. doma draga i ja radimo ljuto maslinovo ulje tako da unutra utrpamo začina i ljutih paprika, ali ove domaće jednostavno nisu više dosta ljute pa ako imaš viška Jolokie rado bi napravio jedno otrovno ulje.. mogu i za tebe jednu bočicu Wink, a i da iznenadim frendove...


Neki dan provjereno - jedna Naga razrezana na osam dijelova i ubacena u teglu s tri kg slatkih feferona.  Par dana kasnije nisu jestivi LOL

Za sve ostalo PP LOL
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 23:17
Originalno poslano od člana marin108 marin108 napisao:

Inače, pročitao sam po raznim forumima, da sušenjem papričice gube dobar dio ljutine... da li je to istina?


Susenjem izgube jedan malen dio lakih ulja koje je zasluzno za onaj miris od kog peku oci ili prvobitni udarac, ali ona sama glavnina je vise nego prisutna i jednako lupa u glavu Big%20smile
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 23:43
Nemaš pojma kako sam sada znatiželjna u vezi s tvojim narednim uzgojem. Slijedi godina paradajzaClap.  Ludnica!
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 08:45
vjerujte andreju- moj "fan ljutog" još nije odlučio isprobati papričiceLOLLOLLOLLOL još uvijek se gledaju i odmjeravaju snage- za sad papričice vode
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 20:38
Originalno poslano od člana Perla Perla napisao:

Nemaš pojma kako sam sada znatiželjna u vezi s tvojim narednim uzgojem. Slijedi godina paradajzaClap.  Ludnica!


Hvala, sezona paradajza je vec dovano zapocela i nastavlja se korz zimu LOL
Vise u ovoj temi


Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.