Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 78>
Korisnik
Poruka
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 06:36
LOL
kaljivost bi preveli kao sposobnost sjemena da ponovno nikne tj. da se može sijati. Smile
Imali ko bolji termin?

Znači samo 3 godine, za paradajz sam čuo ako je fermentirano kako treba onda može i do 7 godina.

lp
Sabur
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 07:10
i 2. pitanje:

da li ko od vas ljute paprike stavlja u zamrzivač kao zamjena sušenju, posebno onih zelenih, koje su malo čudne kad ih sušiš. Smile
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 14:09
Kaljivost= plodnost, je l' moze ovako?Wink
 
U zamrzivac stavljam vakum pakirane paprike i to samo one koje su suplje iznutra,npr. nage, jamaican, habanero, jolokie. Kad se odmrznu nemaju u sebi vode kao sto to imaju jalapeno ili cayen. Zamrznute paprike jedino koristim za spravljanje variva i kao posip na pizzi. U zamrzivac pohranjivam iskljucivo najvece i najbolje paprike. Srednje velicine koristim kad pravim soseve i poneke za susenje a one najmanje iskljucivo koristim za susenje.
 
Prosle sam godine po prvi puta susila zelene Nage i bile su jako lijepe kao posip za rostiljsko meso. Big%20smile
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2010 u 16:39
kaljivost  = plodnost? Smile
To je kao kad dijete kaže kravi ili ovci da je trudna. LOL

U Bosni to zovemo klijanje ili kaljivost a o plodnosti govorimo više za žene u najboljim godinama.

Helem nejse.
Kako vakumiraš paprike, da li samo u vrećke od zamrzivača ili ih još sa onim strojem za vakumsko pakovanje?

Može jedan recep za sosQuestion


Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 01:03
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

kaljivost  = plodnost? Smile
To je kao kad dijete kaže kravi ili ovci da je trudna. LOL

U Bosni to zovemo klijanje ili kaljivost a o plodnosti govorimo više za žene u najboljim godinama.
smile96Evo se Embarrassed crvenim od smijeha ovamo zbog "plodnosti" smile96
Cime vakumiram kese za zamrzavanje? Pa na slamcicu. smile184
Sad ozbiljno. Big%20smile Vakumiram ih sa ovom spravom: http://www.cookinglittle.com/blog/food%20saver%20image%201.jpeg
 
Probala sam da zamrzavam paprike u regularnim kesama za zamrzivac ali nije to to. Aparat za vakum pakovanje odradi jako dobar posao tako da sam vise nego zadovoljna sa krajnjim rezultatom. Ne samo sto sacuva hranu od ostecenja, vec ustedi i na prostoru u zamrzivacu, jer je ovako pakovana hrana dobro upakovana.
 
Recept cu ti poslati via email. Ipak je ovo tema o uzgoju ljutih paprika i nebih da uzurpiram prostor na temi koju je pokrenuo Andrej sa ciljem da razmijenimo svoja iskustva o uzgoju ljutih paprika. Nisam upoznata sa uslovima koristenja ovog foruma i da li bi se mogla otvoriti tema o upotrebi ljutih paprika u kulinarstvu, gdje bi mogli razmijeniti savjete i recepte iz domena kulinarstva? Nadam se da ce administrator vidjeti ove moje napisane redove i iznijeti svoje misljenje po ovom pitanju. Smile
 
 
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 09:47
Zanima me nakoji način vi sadite paprike da li po 1 ili po 2 sadnice skupa.
Mene su učili da paradajz bolje po 1 sadnicu a paprike mogu po 2 skupa jedna uz drugu.

Vaša iskustva?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 22:18
Palo mi napamet, kako se feferon zove na engleskom?
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 22:22
chili Smile
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 11:54
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:


chili 


Hahaha, i google prevede na taj način :D mislio sam na sortu koja se pod tim imenom kod nas prodaje ukiseljena, ima li svoj naziv na eng?
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2010 u 12:07
Feferonima se kaže chili ili "chili peppers".
A kako se kaže uložene na engleskom, nek nam Ela kaže jer je to sa njenog terena.
Mislim da koriste termin pickling chili.

Zanimljivo je to što mi pod pojam feferoni u 95% primjera mislimo na uložene tj. ukiseljene. :)

Na vrh
jaru View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jaru Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2010 u 15:39
Pozdrav , čitam Vaše prepiske o ljutim paprikama .
Imam i ja kući paprike donesene bukvalno iz celog sveta ali ni jedna nije extremno ljuta.Ako ste zainteresovani za menjanje semenki potvrdite mi to.Ja ću najatraktivnije da uslikam i poslaću Vam a za ostalo se dogovaramo kasnije.
 pozdrav.
 JAN    , iz Stare Pazove.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2010 u 16:39
I kad počinjene sa sijanjem chilija?
Ja kontam krajem januara, početak februara.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 16:06

Eeeeeeeeeeeeeeeeee,evo i mene nakon poduzeg izbivanja. Smile Malo se vise radilo pa se nije moglo skitati po internetu. Ja sam vec posadila 32 sadnice Chocolate Bhut Jolokia i 32 sadnice Congo Black.Krajem ovog mjeseca cemo zasaditi ostatak sa liste, koja se drasticno prosirila za ovu godinu. LOL Sabur, hvala ti od srca na sjemenu za paradajz. Sa ljubavlju cu ga sadit i izvesti ga za buduce sadjenje. I njih cu saditi krajem ovog mjeseca. Smile

Evo i nase nove liste sorti koje cemo saditi ove godine.
 
King Naga Morich
Naga Morich
Dorset Naga
Bhut Jolokia
Yellow Bhut Jolokia
Chocolate Bhut Jolokia
Black Naga
Nagabon
TS
TS Morouga Satans Strain Red
TS Morouga D Strain Red
TS Morouga Red
TS Morouga Yellow
TS Yellow
TS Yellow SR
TS Yellow Cardi
7 Pot Brain Strain
7 Pot Barrackpore
7 Pot Trinidad
7 Pot Jonah
7 Pot Yellow
7 Pot Douglah
Gronong
Congo Black
Black Stinger
Congo Red
Congo Yellow
Jamaican Chocolate
Devil's Tongue Red
Devil's Tongue Yellow
West Indies Red
Red Savina
Fatalii Red
Fatalii Yellow
Orange Habanero
Caribbean Red
Scotch Bonnet Yellow
Scotch Bonnet Red
Pinquita-De-Mono
Thai #1
 
Izgleda da cemo imati interesantnu sezonu u vrtu, samo da nas posluzi  lijepo vrijeme jer ovim parpikama treba dosta sunca i topline. Smile
Ujedno cemo saditi i slatke paprike koje su specificne za nas balkanski kraj. Donijela sam nesto sjemena iz starog kraja pa cu vidjeti kako ce to uspjeti ovdje.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 20:38
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Malo se vise radilo pa se nije moglo skitati po internetu.
Moćna izjava. LOL

Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Ja sam vec posadila 32 sadnice Chocolate Bhut Jolokia i 32 sadnice Congo Black.Krajem ovog mjeseca cemo zasaditi ostatak sa liste, koja se drasticno prosirila za ovu godinu. LOL
Nisi jedina sa tim "problemom" o nekontroliranom proširenju broja sadnica.

Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Sabur, hvala ti od srca na sjemenu za paradajz. Sa ljubavlju cu ga sadit i izvesti ga za buduce sadjenje. I njih cu saditi krajem ovog mjeseca. Smile
To želim čuti. LOL
Bar u 3 digitalna formata želim izvještaj sa tog dijela planeta. LOL

Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Evo i nase nove liste sorti koje cemo saditi ove godine.
Zavidna lista i za svaku pohvalu. Jedva čekam slike i rezultate.
Sjemena mi ne šalji, molim te, iseli će me žena iz kuće.
Nakon toga moreš koliko hoš, jer ću i onako gdje u parku živjeti i mogu saditi koliko mi je volja. LOL

Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Ujedno cemo saditi i slatke paprike koje su specificne za nas balkanski kraj. Donijela sam nesto sjemena iz starog kraja pa cu vidjeti kako ce to uspjeti ovdje.
Imali to kakvo ime?
velik pozdrav što reko "Eustahije brzić" (ili kako mu već bijaše ime) :"Bok paprikoljubci" LOLLOL
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 22:06
LOLLOL Sabur vidi se da te zena lijepo vaspitala,citaj: istrenirala, cim me ovako lijepo citiras. smile96
Cim posadim ostatak paprika,paradajza,hrastike i prase ( poriluka) postavit cu slicice u etapama rasta,da ti sta ne promakne. Wink
 
Iz naseg kraja sam donijela malo sjemena babura a prijateljica mi je, na srecu, poslala i malo sjemena ajvarki i,kako ih ona zove ,tursijara.LOL Navodno su dobre za zimnicu. Sreca da me ona spasi inace bi u vrtu imali kakvih slatkih paprika koje oblikom i velicinom podjecaju na nogometnu loptu a ne na papriku.LOL Lijepo je imati tako virtualnog druga sa kojim mozes razmijeniti iskustvo,znanje i sjemena. Zahvalna sam joj na tome isto kao sto sam i tebi. Danas je tesko susresti nekog u stvarnom zivotu, a kamo li u virtualnom, ko je fer, iskren i susretljiv. Nemoj da se sad tamo Embarrassed zbog iskrenog komplimenta i javne zahvale. LOL
 
Velicinu vrta cemo,naravno,prosiriti a ja u sali kazem kako smo se rasirili ko prozorske store,od jedne parcele do druge. smile184
A do slicica sadnica evo ti jedna da malo odmoris dusu i naparis oci. Svjeze fotkano na -20 i kusur C. LOL
 
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 22:43
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Cim posadim ostatak paprika,paradajza,hrastike i prase ( poriluka) postavit cu slicice u etapama rasta,da ti sta ne promakne. Wink
Šteta što nemam Facebooka da te "lajkam". LOLLOL
 
Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

Danas je tesko susresti nekog u stvarnom zivotu, a kamo li u virtualnom, ko je fer, iskren i susretljiv. Nemoj da se sad tamo Embarrassed zbog iskrenog komplimenta i javne zahvale. LOL
Zaista si me Embarrassed.
Fala na lijepim riječima, mada znaš da tebe još više cijenim. Treba učitelja uvijek više poštovati. LOL

Originalno poslano od člana Ela13 Ela13 napisao:

A do slicica sadnica evo ti jedna da malo odmoris dusu i naparis oci. Svjeze fotkano na -20 i kusur C. LOL

Prava zimska idila. Da mi je samo vidjeti kako si kakav jelić skresala dok si pokušavala zakočiti i ustaviti skije. smile96
Na vrh
tpipp View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Siječanj 2011
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tpipp Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 00:44
Pozdrav svima koji volite ljute papričice

moje ime je Tomaž i dolazim iz Slovenije.
Imam web trgovinu i mislim, da bi vas interesovala moja ponuda (skoro 30 vrsti sjemenki čilija, feferona....itd)
Posjetite nas na http://www.kupicili.si

sve što vas zanima možete pitati na info@kupicili.si

nadam se, da se admin neče naljutiti, jer sam napravio malo reklame.
Pozdrav svima,
Tomaž

p.s. več sam par puta slao na Hrvatsku, poštarina za sjemenka nije skupa i kroz carinu ide bez problema jer su sjemenke u pismu.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 10:39
Pozdrav ljudi! Ima već par dana da se vrtim po ovim stranicama pa sam se odlučio i registrirati. I naravno, imam jedno pitanje :). Imam sjemenke Bhut Jolokia i chocolate Habanero pa me zanima kakvu zemlju one vole? Pomalo već klijaju u papirnatom ručniku (jeeee) pa bi ih uskoro premjestio u lončić.
Gledam te forume pa ljudi pišu da nikako ne u treset, da ih to ubija, a ja baš imam crnog treseta. Jel mogu treset pomiješati sa perlitom i običnom zemljom iz vrta?
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 22:46
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

]
Prava zimska idila. Da mi je samo vidjeti kako si kakav jelić skresala dok si pokušavala zakočiti i ustaviti skije. smile96
 
Samo ti zezaj dok ja jos uvijek lijecim modrice i uboje od mojih skijaskih vratolomija. smile96
 
Nekoliko slicica sistema klijanja nasih bezobrazno ljutih paprika LOL
 
 
 
Dokopali smo se i nove sorte paprika, INFINITY  je nassmile126
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 22:55
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Pozdrav ljudi! Ima već par dana da se vrtim po ovim stranicama pa sam se odlučio i registrirati. I naravno, imam jedno pitanje :). Imam sjemenke Bhut Jolokia i chocolate Habanero pa me zanima kakvu zemlju one vole? Pomalo već klijaju u papirnatom ručniku (jeeee) pa bi ih uskoro premjestio u lončić.
Gledam te forume pa ljudi pišu da nikako ne u treset, da ih to ubija, a ja baš imam crnog treseta. Jel mogu treset pomiješati sa perlitom i običnom zemljom iz vrta?
Alane, moj ti je savjet da budes jako oprezan u kom omjeru dodajes treset kolicini vrtne zemlje. Imaj na umu da treset i vrtna zemlja zadrzavaju vlaznost sto korijen ljutih paprika nikako ne voli.Morat ces toj smjesi dodati veliku kolicinu humusa, malo sitnog pijeska i organskog stajskog djubriva. Trenutno ne mogu da se prisjetim tacnog omjera sastojaka za mijesanje zemlje u kucnoj radinosti ( gripozna sam a i iz mene govore antibiotici LOL) pa ti nebi zeljela dati krive podatke. Wink Mi zemlju za rasadnik kupujemo naveliko pa cu pogledati papire sa sastojcima i kolicinama i nastojat cu da ti sutra dam tacne podatke.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.