Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 78>
Korisnik
Poruka
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 18:30
Presadivanje tek kad pocnu izbijati korijencici po rubovima, samo fizicki stavi plocicu u casicu bez ikakvog dodavanja zemlje kako bi se manje gubila vlaga i kako bi se podzemni dio brze razvijao - svaki korijencic koji na goloj plocici izbije se instant susi i odumire. Papricice vole presadivanje, cim vise tim bolje.

Nema na cemu, samo polako :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 21:58
evo, preselio sam za pocetak u ovu posudicu.



pita me mama sad zakaj jednostavno unutra ne ulijem vode pa nek peleti sami piju kolko im treba? to mi se cini blesavo jer biljka sigurno nema tolko razgranat korijen da bi joj to bilo od pomoći. jesam li u pravu?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 22:50
Problem je sto ako ti je medij ful suh korijen se nikad niti ne bude rasirio. Npr ove casice djeluju jako suho, a zalijevanje na kapaljku samo oko biljke upravo ju onesposobljava da siri korijen... ilitiga kao sto rece Andrej, korjencici odumru u suhom dijelu,svejedno je jel to zrak ili suha zemlja.
Po meni je bolja ideja nalit im vode i pustit da povuku koliko treba,pa odlit visak. A najbolja ideja bi bilo presadit to sve u casice i bok, cim ovo stavis na sunce imat ces velikih problema sa odrzavanjem vlaznosti...
velika gorica
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 09:15
Samo bih jos dodao da im ocajnicki nedostaje svjetla posto su previse otisli u vis. Kao sto kaze Wolfsbane, presaditi i na prozor.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 13:42
Da li je netko zna da li se negdje kod nas može kupiti Smart Pot vreće za uzgoj?
Na nešto ovako mislim:
http://www.shop.canaclothing.com/5-GAL-SMART-POT-800.htm

Vreće mi djeluju zgodno, vidim puno pozitivnih efekata za uzgoj paprika po stranim forumima, ali ne vidim da se to negdje kod nas može nabaviti.

Ima po ebayu prodavača kolko hoćeš iz USA, ali ili ne dostavljaju u HR ili s poštarina na 5 ili više komada penje na par stotina kuna što ipak ne bih dao :D

Kod nas je to još uvijek prilično nepoznato, ne mogu naći neki kvalitetni info.

Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 15:04
Jel znas onaj bijeli materijal s kojim se pokrivaju slojevi sljunka i sipine prije asfaltiranja ili s kojim se isto tako prekrivaju iskopane jame prije istakanja betona za temelje ? To se zove Geotextil i to je materijal od kojeg se rade smartpots te ako ga vec ne mozes negdje "nabaviti" mislim da je oko 5-6 kn/kvadrat po bau centrima. I sad ti samo treba netko tko zna sivati na par minuta ili jos jednostavnije uzeti klamericu ili sl. :)

Prosle godine sam taj materijal rezuckao na trakice i koristio kao fitilj ukopan u teglu i koji je "uvlacio" vodu iz rezervoara, prilicno uspjesno - isto kao da sam za sto kn na eBayu kupio malenu krpici cool naziva water wick :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 15:15
Vidio sam na netu slike  i takve home made opreme, no ono što me brine je od čega je taj materijal. Odnsno ne znam da li u njemu možda ima olova ili  sličnih otrovnih tvari.

Negdje sam na forumima iskopao i to da baš taj geotextil ima olova. Budem otišao malo pogledat to u bauhaus i procijenit. Valdja se može naći i neki eko/organski :D

Žena ima šivaću i zna šivat, taj uvjet je zadovoljen. A ako ne bude htjela imam i klamericu :D


Thnx ;)


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 15:41
jaooo... naravno da ima nesto slicno, zove se platnena vrecica. princip je isti, air pruning korijena u kontaktu sa povrsinom koja propusta zrak.

sto se tice wicking materijala, ultra elitno rjesenje, ako bas hocete ja vam zapakiram u svjetlucavu vrecicu i prodam za malo ispod 100 kn


slikat cu kad dodjem doma svoje jos elitnije rjesenje, sa izrezuckanom krpicom iz lidla.

aj nemojte bit naivni i davat za p*zdarije pare
velika gorica
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 16:21
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:


Vidio sam na netu slike  i takve home made opreme, no ono što me brine je od čega je taj materijal. Odnsno ne znam da li u njemu možda ima olova ili  sličnih otrovnih tvari. Negdje sam na forumima iskopao i to da baš taj geotextil ima olova. Budem otišao malo pogledat to u bauhaus i procijenit. Valdja se može naći i neki eko/organski :DŽena ima šivaću i zna šivat, taj uvjet je zadovoljen. A ako ne bude htjela imam i klamericu :DThnx ;)


Ajmo logicki - kako neobojana poliesterska vlakna koja su ciljano napravljena da pod zemljom traju stoljecima mogu biti organska/ekoloska ?    

Posto se taj materijal koristi kod gradevinskih radova, za zastitu obronaka/vocnjaka/vinograda od erozije te cak i za ribnjake/jezerca nema teorije da u sebi sadrzi bilo sto toksicnog.- danasnje popularne fleece jakne su od istog materijala, malcice drukcijih vlakana pa nisu tako grube.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 16:23
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

j
aj nemojte bit naivni i davat za p*zdarije pare [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" />


Pa jesam napisao kako sam rezuckao geotextil, nisam bas tako blesav :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2013 u 17:24
Poanta je bila da si ušparam vrijeme kojeg mi ionako nedostaje i čak sam našao tipa koji prodaje 25 takvih vreća od 20 litara za 100 i kusur kuna, ali je trenutno out of stock. A time bih još uz to dobio estetski lijepi gotovi proizvod.

Što se tiče platnenih vrećica, na THP-u se vodila rasprava oko toga da je većini njih  proces proizvodnje takav da u sebi sadrže neke otrovne čestice za koje ne bi bilo dobro da ih biljka upija. Pa sam bez daljnjeg udubljivanja i u nedostatku vremena išao tražiti gotova rješenja :D

S druge strane, na isti način i plastične posude sasvim sigurno nisu skroz zdravo rješenje. A možda sam ja samo pod prevelikim utjecajem susjede eko uzgajivačice koja me s eko/organskim spikama tupi svaki put kad me vidi u dvorištu :D

Ovo s geo tekstilom zvuči zanimljivo, kad ulovim vremena probat ću napraviti barem dvije tri tegle. Jasno mi je da taj građevinski nije eko frendly jer ne može bit, ciljao sam da možda ima i drugih varijanti.

Uostalom, ja sam tip koji mora to vidjet i opipat da bi znao što slično može upotrijebiti :D

Hvala ljudi :)
Uvijek se dobro konzultirati s iskusnijima :)


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 13:58
Upravo u lokalnom Baumaxu pokupio zadnji 2x2m komad geotekstila za 24 kn :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 18:01
Ljubomoran sam :D

Sreca pa su mi papricice jos premale za velku teglu. Valjda budu obnovili zalihe za par tjedana :D

Ja danas posadio brdo paradajza i ostatak sorti ljutih papricica, jos samo ovaj minus da prodje i selim proizvodnji van :)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 19:15
imas u kalii na zitnjaku vrece od geotekstila za 2.7 kn komad, danas vidla!
velika gorica
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 19:40
Thanks :)


Budem se zaletio ovaj tjedan jedan dan do njih, nisma bio u Kalii ima par godina  :)
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 19:43
stoje ti tamo kod vrata prema vanjskom dijelu, di su vrece za krumpire i ostalo. nebi se bog tamo snasao, odem svakih par mjeseci i svaki put je ducan totalno raseljen.
velika gorica
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 20:55
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

imas u kalii na zitnjaku vrece od geotekstila za 2.7 kn komad, danas vidla!


Koliko litara ?
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2013 u 21:20
neam pojma, ogromne su. metar duzine ak ne i vise, oko 50 sirine
velika gorica
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 20:56
Slijedeći tjedan opet minus...


Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 22:38
biljcice presadene i premjestene.

casice s donje strane imaju rupu i natopljene su vodom odozdo, ovo s gornje strane tak izgleda jer sam ostatak vode podijelil svakoj biljci pomalo.

jedini strah sad je da ih ne zalijevam previse, jos to moram izvjezbati i onda samo uzivanje :)


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5960616263 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.