Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 78>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:19
Nažalost to je negdje samo spomenuo da je lik s kojim surađuje to napravio. Ali u ovom filmiću se nalazi drugi primjerak koji je do tog trena napravio 140 plodova.

http://www.youtube.com/watch?v=uZxilSwZMYQ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:20
A pušenje nekakvog lišća uvijek se može usprobati :D nikad neznaš što ti može past napamet.   
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:43
Malo sam gledao te lude Australce i evo što sam u jednom filmiću vidio, dakle to je prijatelj od onog ludo hippy-a. Uglavnom, ovo sam prvi put vidio, ali frajer sve sjemenke namoči u blagoj otopini klora. Poanta je da ubije pljesan, gljivice i bakterije koje se mogu nakotiti u samoj sjemenki. Nakon toga, frajer to samo ubaci na neki lagani treset i pokrije zemljom. Nakon toga zemlju samo pošprica sa špricom, dakle ne zaljeva, sve pokrije sa strechy folijom i stavi grijani mat ispod plastičnih propagatora. Koliko sam vidio, imao je na preko 500 biljaka uspješnost preko 98%.

E sad, koliko sam vidio na svojim neuspjelim sjemenkama od ove godine, sve su bile crne i pohabane, tak da slijedeće sezone budem probao ovo sa klorom :).

pozdrav,

Pero
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:49
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Nažalost to je negdje samo spomenuo da je lik s kojim surađuje to napravio. Ali u ovom filmiću se nalazi drugi primjerak koji je do tog trena napravio 140 plodova.

http://www.youtube.com/watch?v=uZxilSwZMYQ


To sam cuo, svi se na kraju referiraju na tu jednu jedinu izjavu bez konkretnih detalja :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 00:01
Originalno poslano od člana pklicov pklicov napisao:

Uglavnom, ovo sam prvi put vidio, ali frajer sve sjemenke namoči u blagoj otopini klora. Poanta je da ubije pljesan, gljivice i bakterije koje se mogu nakotiti u samoj sjemenki. Nakon toga, frajer to samo ubaci na neki lagani treset i pokrije zemljom. Nakon toga zemlju samo pošprica sa špricom, dakle ne zaljeva, sve pokrije sa strechy folijom i stavi grijani mat ispod plastičnih propagatora. Koliko sam vidio, imao je na preko 500 biljaka uspješnost preko 98%.E sad, koliko sam vidio na svojim neuspjelim sjemenkama od ove godine, sve su bile crne i pohabane, tak da slijedeće sezone budem probao ovo sa klorom :).pozdrav,Pero


Nije bas tako, znas onu da ne mozes od govana napraviti pitu :)
Lose sjemenje neces popraviti s nikakvim namakanjem i tu nema spasa nego je bit cijele igre da umanjis mogucnost prijenosa potencijalne bolestine u slucaju kontaminiranih sjemenki.

Bleach (Clorox) bi bio ekvivalent nama poznatijeg Domestosa ali nikad ne znas kakve su razlike u koncetracijama i popratnim kemikalijama pa se lako mozes zeznuti s doziranjem i sve unistiti. Bolje gledaj u smjeru vodik-peroksida (H2O2, hydrogen peroxide) kojeg imas u svakoj ljekarni samo pripazi na koncetraciju posto dolazi u nekoliko izvedbi, a podosta se koristi i kod uzgoja biljaka. Osobno se nikad s time nisam gnjavio i nisam primjetio probleme koji bi bili vezani s zarazenim sjemenjem,

Po preporuci Semillasa sjemenke sam dan prije sadnje namakao u blagoj otopini salitre koja navodno pospjesuje klijanje ali nisam vidio bit e razlike izmedu namakanih i drugih jerbo je sjemenje bilo svjeze pa ga nije trebalo nagovarati.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 01:01
Namakanjem u 3%-tnom hidrogenu 20 minuta dezinficira sjeme i dovoljno omekša opnu da ubrza klijanje. Možeš takvu otopinu upola razrijediti s vodom pa pustiti jedan cijeli dan na namakanju za isti efekt.

Obična varikina se za istu stvar koristi.

Ja sijao u zemlju namočenu vrućom kamilicom (naravno prvo pustio da se ohladi i DOBRO OCJEDI). Samo bez previše vode.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 07:55
Nisam nikad namakao sjemenke, a nikakvih problema sa sjemenkama nisam imao. vjerujem da dobro dodje, ali meni nije bilo nuzno. Ove sezone na brojku od 200 sjemenki dobio sam 85% klijavost. Ako je sjeme dobro i iz pouzdanog izvora, problema nema.

Cak sam ove godine dobio 5 biljki iz 10 sjemenki starih 4 godine :)

Medjutim, inam sjemenki koje uopce ne nicu, kao primjerice cubanelle i georgia flame koje tri godine zasijavam pa nis. Ove sezone sam se barem rijesio tog sjemenja :D
Ako sjeme ne valja, nista mu nece pomoci.
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 10:29
Ma meni je kompletna pošiljka sjemenki propala :(. Ne vjerujem da su sve bile loše pa pretpostavljam da je u vrečici uletila neka spora gljivice ili bakterija pa ako ludim Australcima ne škodi klor ili peroksid, budem i ja udario tako
Od 10 sjemenki Tabasca, ni jedna nije proklijala.
Od 15 sjemenki Bhut Jolokie, samo je jedna proklijala, i to je kržljava i mislim da nema budućnost.
Red Habanero, od 10 komada, 2  su samo proklijale
ScotchBonnet orange, jedna od 10.

Na drugu stranu,
Od 10 Jalapena, sve su proklijale
Od 4 Patio Fire, sve su proklijale
Od 4 Scotch Bonnet, sve su proklijale
Od 3 Bird Eye, sve su vani
Od 6 Trinidad Bean, 3 su samo vani

Treba uzeti u obzir da su sve biljke imale iste uvjete.
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 10:02


biljke su prek dana laganini na suncu koje im ocito pase :)
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 15:35
Lijepo izgledaju
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 13:14
presadila jucer mutante u mikro posudici :))
bilo mi ih zao, i ova najveca je krenula bacati pupove pa rekoh ajde
prije

poslije


i dalje su sve 4 skupa, ocekujem da drze progresiju rasta i u ovoj posudi dosegnu bar 10 metara visine
velika gorica
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 16:47
wolfsbane, i barem 200 plodova :D
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 16:48
Danas kod mog punca



Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 19:45
Mali napredak. S proljetnim suncem krenule i meni papričice :). Naravno, Jalapenosi i Bird eye kao predstavnici Capsicum annuum su krenuli malo brže i jače. Makar i patio fire isto lijepo ide :)



Jalapeno i bird eye u pozadini


A nevjerojatno, ali su mi nakon 3 tjedna krenuli i trinidad bean 3 biljke i mali tabasco ova u sredini sitna :)
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 21:22
@Wolfsbane, bas me zanima kakvi monstrumi ce iz te zelenjave izrasti :)

@mememe, dobar tek zelim :)
Jel to cayenne thick?

@pklicov, lijep napredak :)

Ja presadio dio svojih vecih paprika.
Dio mladjih jos uvijek stagnira. Tri tjedna stare, vec tjedan dana uzivaju na suncu, a jos uvijek se nisu razvili prvi listici do kraja, tek se probijaju van, i tako vec dva tjedna :D

Danas sam im dao malo plantellinog organskog gnojiva, mozda ih malo trgne. Ako ni to ne pomogne morat cu promijenit zemlju, od pocetkase nekako previse stvrdnula.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 22:29
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:



@mememe, dobar tek zelim :)
Jel to cayenne thick?




Iskeno, znam samo da je paprika
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 14:14
pklicov, jesi ih poceo prihranjivati vec? izgledaju zrelo za klopu :)

MrNo, probaj ih namociti odozdo, ono ulit vode u neku posudu i ostavit ih da se namacu unutra. to moze razbiti koru na povrsini, ali def nije zemlja dobra, zrak ne prolazi do korijena.
velika gorica
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 17:26
Thnx. Budem probao. Malo sam prorahlio zemlju zasad.

Mislio sam si da sam mozda zbetonirao zemlju zalijevanjem spricom, ali veci dio biljki normalno raste. Bit ce da se par faktora poklopilo, promjena zemlje ce vjerojatno rijesit problem koji god da je, samo da ulovim vremena :)

Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 23:17
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

pklicov, jesi ih poceo prihranjivati vec?


Nisam, još uvjek u svježoj zemlji ima dovoljno minerala da ih drži živima. Inaće, u fazi rasta ih jednom u mjesec dana polijem s laganom otopinom listnog gnojiva, ali za sada još nisam, a u fazi cvjetanja se prebacim na gnojivo za rajčice sa više kalija.
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2013 u 15:07
ni ja svoje nisam jos nijednom gnojio, a niti kanim nesto pretjerano.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,268 sekundi.