Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 75767778>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 23:11
MisterNo, to sa stiskanjem biljaka u zemlju nema puno smisla pogotovo ako si ih zalio.  Prije će ti biti šok od presađivanja+hladnoća.

A onaj malč bi prije rekao da je izgledao ružno nego bolesno.Big smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 23:23
Bolestan u smislu da mi se ne cini ok za papricice, nekako mi izgleda neprirodno onako vlazan.

Jel se oporavljaju?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 00:10
Kažu moji da su puževi zasad stali. Paprike ne idu na gore ali sad stoje mirno. Bit će barem još tjedan dana dok ne krene na bolje. Sve velike su dobro. Zanimljivo da pod tim malčem pimenta de neyde buja - bit će da je to sorta koja voli malo više vlage.

Izgleda da svake godine moram negdje pogriješiti malo jače pa tako naučim lekciju. Prve godine sam ih prerano stavio vani pa su otišle u Nebeski vrt (srećom imao sam backup), prošle godine ih je sunce skurilo ali su se srećom oporavile a ove godine sam zeznuo sa tim zadržavanjem vode malčom i time što sam ih ostavio mojima kojim nije baš stalo do njih Big smile

Kako je u Puli stanje takvo kakvo je a punac se jako lijepo brine za svoje (naše), meni je što se paprika tiće u stanu pomalo dosadno pa se igram igre koja se zove "kloniraj sve što ti padne pod ruku" i zasad ide dobro. Problem je taj da poslije te igre slijedi druga igra prigodnog naziva "smjesti višak biljaka negdje bez da žena viče na tebe".
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 09:28
Hm ja bih se usudila reci da povrsinsko malciranje u posudama i nije bas najbolja ideja, posebno ako se upotrebljavaju neki tresetni supstrati koji ionako tesko propustaju zrak... Povrsina dostupna za izmjenu plinova je dosta manja nego u vrtovima gdje malciranje ima puno smisla, a vidim po svojima da im jako pase puno zraka oko korijena.

velika gorica
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 12:16
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Hm ja bih se usudila reci da povrsinsko malciranje u posudama i nije bas najbolja ideja, posebno ako se upotrebljavaju neki tresetni supstrati koji ionako tesko propustaju zrak... Povrsina dostupna za izmjenu plinova je dosta manja nego u vrtovima gdje malciranje ima puno smisla, a vidim po svojima da im jako pase puno zraka oko korijena. 



Bravo Wolfsbane, zanimljiv info koji nisam uzimao u obzir.
Ne razmišljajući o tome i ja sam došao do zaključka da u teglama neću malčirat, prvenstveno zato što su mi tegle pri ruci, mogu lako kontrolirati količinu vode i zalijevat po potrebi.

Za one u zemlji je druga priča, ali trenutno ima toliko vlage da za malčem nema potrebe još neko vrijeme.

Svi ti malčevi imaju svoje mane, i nekako mi se najjednostavnija varijanta čini suha slama, a najdostupnija mi je suha trava s kojom sam prošle godine eksperimentirao i nije mi se svidjela.  Mislim da je najbitnije da oko stabljike iam dovoljno slobodnog prostora da biljka diše, a da sama debljina sloaj malča bude dobro odmjerena, nit previše nit premalo.

Htio sam ove godine probat sadit na foliju, ali na kraju sam zaboravio kad je došlo vrijeme za sadnju...
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 19:20
Meni je OK forum :), isto neupotrebljiv kao i forum.hr :). Zapravo, ne vidim razlike u tim forumima. Mali info, kod mene doma se prvi Jalapeno zaćahurio, ne znam kaj bu bilo iz toga pošto je vani vrijeme kakvo je, ali nema veze.
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 21:55
Originalno poslano od člana pklicov pklicov napisao:

Meni je OK forum :), isto neupotrebljiv kao i forum.hr :). Zapravo, ne vidim razlike u tim forumima. Mali info, kod mene doma se prvi Jalapeno zaćahurio, ne znam kaj bu bilo iz toga pošto je vani vrijeme kakvo je, ali nema veze.


Nisam aktivno koristio forum.hr do sada, ali vjerojatno je ipak nesto bolji i stabilniji, obzirom da je na vbulletinu. Samo sto je forum.hr vjerojatno pod vecim opterecenjem zbog broja korisnika.

Ovaj se brejka totalno, jucer me izludio kod stavljanja slika, i svako malo se blesira.


 
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 20:58
ne znam za vas, ali ovaj se barem ne ruši... forum.hr je svaki drugi dan zrušen :)
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 17:56
Evo se ulogirao od prve i radi.

Ostale se mi dvije paprike od prošle godine. Jedna cvjeta ko luda i dala je već četiri ploda dok je druga koju sam stavio na balkon malena i ne ide u visinu ali je bacila par cvjetova.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 14:20
Bok Hombre, već te neko vrijeme nije bilo čini mi se :)

Koje su ti to biljke ostale? Možda bi trebao ovoj maloj maknuti te cvijetove ako hoćeš da prvo malo narastu. Paprike paralelno rastu i razvijaju cvijet i plod ali puno brže rastu kad nemaju cvijetove.
Na vrh
Druid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Druid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2013 u 20:01
Imam pitanje upuceno znaocima.
Na kulinarskim sajtovima sa indijskom kuhinjom najilazim na pojam "kasmirska cjili paprika". Onda sam dosla do podatka da je to chili koji je blago ljut ali kada sazri ima fantasticnu crvenu boju. Nastavila sam da istrazujem i najisla na komentar da takva vrsta ne postoji, vec su to vise vrsta chilija pod zajednickim imenom"kashmir". Zbunjena sam i zato molim za pomoc.
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 07:08
S prvim znacima sunca, meni đungla na balkonu. Chilli koji je do sada pumpao listove, počeo je extremno rasti u visinu, na Jalapenu se zametnuo prvi plod, ali će biti maleni pošto je i biljka jako malena u visinu :).





i još dvije kaj su na prozoru prebačene u malo veće teglice i zezaju se sa bosiljkom :)
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 20:34
pklicov, lijepe su bijke. Čega sve tu ima?
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 14:20
Ima jedna Bhut Jolokia, 2 Habanera, 2 Scotch Bonneta, 1 Tabasco, 2 Bird Eyea, 2 Jalapena i jedna Scotch Bonnet Orang. Tu negdje se sakrio i ružmarin te par teglica bosiljka
Na vrh
pklicov View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pklicov Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 21:26
Moje doslovno podivljale u zadnjih 7 dana :). Narasle sve za oko 10 cm, podebljale stabljike i bit će veselo. Jalapenosi već imaju 3 ploda poveća, ostali još ne cvjetaju, ali će biti valjda nešto i od njih :)





Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 22:50
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Bok Hombre, već te neko vrijeme nije bilo čini mi se :)

Koje su ti to biljke ostale? Možda bi trebao ovoj maloj maknuti te cvijetove ako hoćeš da prvo malo narastu. Paprike paralelno rastu i razvijaju cvijet i plod ali puno brže rastu kad nemaju cvijetove.
Krpila me depresija pa se nisam javljao. Ostala je Naga Morich i Fatali.
Ova druga je kasno krenula ali ipak raste i baca nove cvjetove dok je s Nage do sada otpalo preko 100 cvjetova i ta 4 ploda će izgleda biti sve ako ove jeseni ne postanu bolji uslovi pošto je vlaga kod mene danju izuzetno niska što je izgleda glavni razlog odbacivanju cvjetova.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2013 u 23:28
Originalno poslano od člana Hombre Hombre napisao:

Krpila me depresija pa se nisam javljao. Ostala je Naga Morich i Fatali.
Ova druga je kasno krenula ali ipak raste i baca nove cvjetove dok je s Nage do sada otpalo preko 100 cvjetova i ta 4 ploda će izgleda biti sve ako ove jeseni ne postanu bolji uslovi pošto je vlaga kod mene danju izuzetno niska što je izgleda glavni razlog odbacivanju cvjetova.

Probaj staviti par kanti s vodom oko njih i ako su ti stalno pri ruci povremeno ih špricaj s vodom.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 15:56
ja imam samo ovu vrstu
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 11:51
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

ja imam samo ovu vrstu
Ništa zbog toga. Glavno da imaš neku zabavu. Ja imam dvije vrste i ova godina je standardno loša jer je kod mene suh zrak što ni jedna paprika ne voli. Jednu biljku sam ostavio u sobi pored prozora pa se "zalijepila" uz staklo i narasla preko dva metra u visinu i ta je dala 5 plodova i odbacila preko tisuću cvijetova. Cijelo ljeto je cvjetala uz samo jedan plod. Druga je bila na balkonu iza mreže za zaštitu od tuče i ta nije mnogo cvjetala i donijela je par plodova ali kad je ljeto prošlo i rh porasla skoro svaki cvijet se pretvorio u plod. Nju sam sada stavio u sobu, a onoj što je bila prije podrezao grane i stavo je u hladovinu.
Na vrh
Pero 2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pero 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 12:05
Dragi ljutoljubci evo i mene na Forumu.

Malo po malo nabavio sam dvadesetak čilia i postao sam ovisnik o uzgoju papričica.
Ustvari sam bacio ljute sjemenke na zemlju još u proljeće a iz njih su izrasle mnoge biljke.
Sada nastojim odgonetnuti koja je koje vrste i nabaviti još neke bez kojih nemogu živjeti.

Veli Plavuša , auto mi po gradu toši 9 litara a po vani 6 litara . 
Kako auto zna da je u gradu ?

Čili papričice se sade u proljeće . 
Kako one znaju da je došlo proljeće ? 
Ako ih posijemo u sobi kraj radijatora i prozora one će misliti da je došlo proljeće i niknut će ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 75767778>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,296 sekundi.