Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 767778
Korisnik
Poruka
Pero 2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pero 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 18:49
ČILI PAPRIKA LIJEČI I ČELAVOST (?):

http://www.ipress.hr/zdrav-zivot/zacinima-do-zdravlja-i-ljepote-cili-paprika--vruca-i-ljuta-a-lijeci-i-celavost-2158. - http://www.ipress.hr/zdrav-zivot/zacinima-do-zdravlja-i-ljepote-cili-paprika--vruca-i-ljuta-a-lijeci-i-celavost-2158.html

a može li pretjerana upotreba napraviti štetu organizmu ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2013 u 17:59
Svaka neumjerena upotreba može naškoditi organizmu.
Što se tiče sađenja većina onih koji su bili ovdje na forumu ih sadi zimi, a neki o održavaju cijelu zimu.
Pročitaj sve što je napisano i saznat ćeš kako i kada se sjemenke stavljaju na klijanje i što se sve za to koristi.
Na vrh
Pero 2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pero 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2013 u 08:22
Poštovani Hombre ,zahvaljujem na savjetu.
 Jednostavno nemogu dočekati proljeće a ni zimu pa sam sjemenke čili papričica već posadio (20 raznih ). Obilježio sam ih , tako da usporedbom  saznam kako se koja zove.
Nadam se da ću jednom i slike staviti na forum.
Za par dana proklijale su mi na prozoru najmanje ljute papričice (jalapeno) .
Pročitao sam puno toga na ovom foromu i nastojim koristiti te savjete.
Što se tiće ljutine , mislim da se s vremenom naviknemo na sve ljuće papričice.
Barem sam se ja naviknuo , više me ne grizu dvaput.
Nekada sam imao problema sa ljutinom , a danas jedem sve ljuće. 
I nikakvih posljedica za sada ne osjetim.
Nebih htio daviti , ali puno ima na forumima savjeta o lječenju i korisnosti ljutine na zdravlje , a o štetnosti uglavnom nema .
Često sam koristio "kajenski papar",ne piše od kakvih je papričica.
I "piment de cayenne" iz Francuske (?).
A za krvavice koristimo "piment mljeveni" iz Meksika a što nema veze sa "piment de cayenne".
lp
Na vrh
Pero 2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pero 2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2013 u 21:40
Istina da podnosim sve ljuće papričice.
Ali danas sam liznuo , za probu Habanero Chocolate , užas , spasio me jorurt.
Namjeravam posijati sjemenke Čokoladnog pa me zanima ako tko zna :

Koliko traje stratifikacija čili sjemenki i kako se provodi ?
Zahvaljujem.
LP
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 18:39
moja prezimila od lane a dosta mi je niklo i iz sjemena

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 21:27
Prekrasna je ...ja imam Habanero papričicu i ovu kakvu imaš ti ...neznam joj ime ?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 23:07
neznam ni ja .
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 06:45
Pero 2 ja sam nabavio sjeme cayenne paričie ljute vani u Sloveniji jednom čisto slučajno i posadio ih,Nažalost mislim da nemam sjemenki više

Na vrh
Ceca77 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Studeni 2013
Lokacija: Vojvodina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ceca77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2014 u 12:27
Tazim seme chili papricica za razmenu :
Morugu, Carolinu, Aji, Fatali, Madam Jenet,Nagu... i ostale , da ne nabrajam sve Smile
Ponudite mi sta imate ... A za zamenu imam :
Oko 20 vrsta zacina, 20 vrsta paradajza (razni oblici i boje), metarske boranije, oko 20  vrsta chilija (ali onih ne preterano ljutih)...

Imam jos puno toga , ali da ne nabrajam sve , dogovoricemo se u pp
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2014 u 18:44
Kakvo gadno iskustvo sam imala sinoc...
Uzela da povadim sjeme iz papricica, sve je bilo ok dok nisam se (nakon sto sam oprala ruke) dotakla po licu. To je gorjelo kao vatra, i nokti i prsti, lice se crvenilo... Morala sam izletjeti na leden balkon da se "osvjezim" i ohladim. Uzas, sat vremena je peklo i jutros me boli pod noktima! Treba biti oprezan.
Jesu lijepe, al su gadne..  Shocked
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2015 u 22:32
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Kakvo gadno iskustvo sam imala sinoc...
Uzela da povadim sjeme iz papricica, sve je bilo ok dok nisam se (nakon sto sam oprala ruke) dotakla po licu. To je gorjelo kao vatra, i nokti i prsti, lice se crvenilo... Morala sam izletjeti na leden balkon da se "osvjezim" i ohladim. Uzas, sat vremena je peklo i jutros me boli pod noktima! Treba biti oprezan.
Jesu lijepe, al su gadne..  Shocked

Heh! Šteta što je ovako dobra tema zamrla kada je njen začetnik nepotrebno otišao na drugi forum.
O fenomenu opasnih ruku imaš njegovu napomenu već na prvoj stranici teme.
Ja sam se do daljnjeg okanuo opasnih vrsta i trenutno imam nekoliko biljki biskupske kapice koje su prezimile u sobi. Kod mene je jako suho podneblje i ljute vrste bacaju cvjetove ali enormno malo plodova dok ove manje ljute koliko hoćeš.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2015 u 14:43
Ovo je moja najljuća paprićica Trinidad scorpion moruga ...fotkana prošle sezone  , za sada još samo cvate 

Priroda je izvor života
Na vrh
toobad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Listopad 2016
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toobad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2016 u 17:04
Pozdrav,

prvi put pišem na ovoj temi. Zanima me uzgoj chilli paprika (za svoje potrebe) i želio bi kupiti provjereno sjeme (da ne dobijem drugu vrstu). Neki od vas su spominjali premier-seeds ebay dućan kao pouzdan, ali nisam siguran da li gledam pravi, jer točno takav ne postoji.
Da li je to ovaj link?
http://stores.ebay.co.uk/Premier-Seeds-Direct

I da li netko ima za preporučiti neku alternativu? Vidim da ste pisali o hippyseedcompany, ali mi je to malo preskupo, jer bi htio posaditi dosta vrsta (20-30) da mogu isprobavati, a 20-30 x 6 dolara mi je ipak previše novaca.

Pozdrav,
Tomislav
Na vrh
Bojana2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2016
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bojana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2016 u 17:26
Molim pomoc,zna li tko koja je ovo vrsta papricice http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/chili_paprika_/89076.aspx -
Na vrh
Bojana2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2016
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bojana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2016 u 17:30
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/chili_paprika/89075.aspx -
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 767778
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.