Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2017 u 07:28

Selenicereus grandiflorus dobra podloga za  Discocactus horstii. Cvjeta po drugi puta ove godine:    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2017 u 20:18

Blossfeldia liliputiana, cijepljeni kaktus = ružni kaktus ? Confused

Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 08:56
@pinus: nikako ružni ali pomalo neprirodni, no to je samo moje mišljenje Embarrassed Još sada kada se pomalo učim uzgoju iz sjemena, ne vidim razloga za cijepljenje, čak niti nekih spororastućih vrsta poput Aztekiuma Smile 

No, ajmo malo na laganije teme ovog kišnog jutra....

Turbinicarpus alonsoi - cijepljen bude jedno triput veći, ali cvjeta i ovako mali(2cm)  Smile

Mammillaria perezdelarosae - jedan ali vrijedan Wink


@Pinus - ako je tvoja ignota, što je ovo? Ovo je prošlogodišnja slika - nije tako bijela kao tvoja, ali net isto kaže da ignota ne stvara izdanke? Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 15:50
15. 4. 2017,  Copiapoa maritima  / ( Z. Rovšek, 2011)

Originalno poslano od člana Birch Birch napisao:

@pinus: ...., ne vidim razloga za cijepljenje, čak niti nekih spororastućih vrsta poput Aztekiuma Smile 
Birch, tako sam i ja nekada razmišljao. Na prvoj mojoj  Flori nisam htio kupiti prelijepu cijepljenu  Sulcorebutia rauschii od Lovrekovića, jbg. A prošle godine sam cijepio nekoliko a. c. meduza i još dosta toga. Hvala bogu da jesam. Sve osim jedne meduze se primile, sada su mi veliko zadovoljstvo. 

Originalno poslano od člana Birch Birch napisao:

@Pinus - ako je tvoja ignota, što je ovo? Ovo je prošlogodišnja slika - nije tako bijela kao tvoja, ali net isto kaže da ignota ne stvara izdanke? Smile 
Birch, nisi primijetio upitnik ? Ja samo pitam dali je ignota. Možda je albilanata? A možda nešto treće?   Mogu samo nagađati siguran nisam. A pogledaj iglice. Velika i mala su bez centralne bodljike a pogledaj ovu treću glavu ona ima centralne bodljike i što sad?  Varijabilnost vrste je velika, pretpostavljam da su sve tri glave ista vrsta , ha ha. 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2017 u 09:05
danas u jutro:
Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2017 u 09:08
Cijepljenje - možda promijenim mišljenje kao i ti(kako upijam nova iskustva tako i mijenjam stavove Smile ), no ja nekako više volim ubijati kaktuse i tako saznavati nešto o njima. I dobar sam u tome Tongue
Cijepljenjem ne možeš puno saznati o biljci jer hraniš podlogu, a ne plemku pa gubiš vrijedan izvor informacija. Iako, kažu da discocactus lijepo miriši pa kad imaš ovako nešto u stakleniku vjerojatno i nije loše LOL


Možda pribjegnem kalemljenju u slučaju proizvodnje vlastitog sjemena - za neke spororastuće vrste to je gotovo jedini siguran način za brzo dobivanje kvalitetnog sjemena, ali daleko sam ja od toga...
Glede Sulcorebutia - Rauschii daje izdanke tako da do njega i nije tako teško doći. Imam jednu na zakorjenjivanju, možemo organizirati neki trejd i upoznavanje na Flori ako ima koga osim tebe na ovom forumu Cry 

M. Ignota - vidio sam upitnik, a pošto sam i svoju identificirao isto, reko da započnem diskusiju.
Na ovom linku imaš par lokaliteta ignota: http://mammillaria.forumotion.net/t1157-mammillaria-ignota
Nadalje, ADBPLS ima slike za gotovo sve varijacije iz grupe Supertextae, no i dalje nisam ništa pametniji Ouch
Zato mislim da je uzgoj iz sjemena pravi put - barem znaš što uzgajaš Smile
Iako, moj najdraži rod, Sulcorebutia, nije preporučljivo uzgajati iz sjemena. Da ne govorim o tome da neke lokalitete cijelo vrijeme vegetativno razmnožavaju jer nisu uspjeli dobiti sjeme.. Ali o tome drugi puta...
Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2017 u 09:13
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/kaktusi/89863.aspx -
danas u jutro:
Weingartie?
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2017 u 11:33
Bože, koja ljepota!!!!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2017 u 15:27
Originalno poslano od člana Birch Birch napisao:



Ej Birch, pa nemaš ih previše kao neki ono nekoliko desetaka, vidim ih kakvih desetak što i nije previše. Thumbs Up
19. 4. 2017
Originalno poslano od člana Birch Birch napisao:

Iako, moj najdraži rod, Sulcorebutia, nije preporučljivo uzgajati iz sjemena. Da ne govorim o tome da neke lokalitete cijelo vrijeme vegetativno razmnožavaju jer nisu uspjeli dobiti sjeme.. Ali o tome drugi puta...
Birch, probao i ja vegetativno, svega par tegli. Nije brza niti vegetativno. Volim se i ja malo igrati sa njome . Ovu sa slike sam uspio natjerati na cvijet malo i uz pomoć klijališta ....

19. 4. 2017

Originalno poslano od člana Birch Birch napisao:

Weingartie? 

Da od Rovška: Weingartia lanata

Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2017 u 17:47
Discocactusi nisu moji, da bar Smile Sjetio se slike sa cactiguide-a pa stavio. Kažu da jako lijepo miriši. 
Nemam još nijedan kalemljeni kaktus, ali kako brzo popunjavam kolekciju, vjerojatno će i to jednog dana doći na red...
Sulcorebutie mi trenutno pupaju - očekujte puno slika za jedno dvadesetak dana Wink  
Ova tvoja žuta je? 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2017 u 08:33
u ranu zoru:
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2017 u 23:06
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2017 u 13:40
strombocactus disciformis - mammillaria saboae ssp roczekii
Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2017 u 09:00

Astrophytum capricorne var. senile
-unatoč tmurnom vremenu odlučio je izviriti i prvi ovogodišnji Astro 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2017 u 16:13
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Originalno poslano od člana Birch Birch napisao:

 

19. 4. 2017

Originalno poslano od člana Birch Birch napisao:

Weingartie? 

Da od Rovška: Weingartia lanata

Ova tvoja žuta je? 

Bravo Birch, vidim da si uspješno preuzeo štafetu Thumbs Up 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2017 u 16:15
24, 4, 2017:
Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2017 u 18:26
Učim od najboljih! Smile

Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2017 u 09:07
Priča o Gymnocalciumu

Jedan od mojih prvih kaktusa, ustvari jedan od prvih iz doba kada sam svjesno odlučio sakupljati kaktuse, je Gymocalcium baldianum. Prekrasni crveni cvjetovi bez iznimke su pupali svake godine, a posebno lijep je bio prošlogodišnji cvjetni show:

 


Ujesen je Gymno nakon šest godina odlučio pustiti mlade na vrhovima biljke

 

A ovog proljeća je stao pupati, ali isključivo na tim mladim izdancima, a ne na sredini biljke kao inače

 

Jučer je izbacio i prvi cvijet Smile



Pitanje - stari li moj kaktus? S obzirom da nije izbacivao mlade pretpostavljam da mu to nije običaj već da se eventualno sa starošću aktiviraju neki poludjeli hormoni. Nadalje, zašto cvjeta samo iz izdanaka? Sredina izgleda oštećeno, ali ako je tako onda je ta ozljeda nastala samoozljeđivanjem, tj. obilnim cvjetanjem prošle godine Shocked Inače, kaktus je kupljen od Bešlića 2010., vjerojatno kao mali sijanac.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 14:00
4. 5. 2017
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2017 u 21:22
Eriosyce crispa 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,828 sekundi.