Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 134>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 15:49

Veliki cvijet za „mali kaktus“.    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 15:55
cure mi sline hahahahha
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 18:46
Prekrasan cvijet!!! Još da znamo koji je kaktus
Neka se sve zeleni
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 22:35
Pinus....sta reci,fantastican je!!!!
sutnja je zlato....
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 22:50
mislila sam da je u pitanju lobivia aliiiiiiii to je rebutia pygmaea ali sad samo koja jako je puno sinonima mozda bi mogla bi biti gavazzii neznam kopajte dalje ja sam vas navela na dobar put (valjda)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 23:18
Klimatis, dzeni, apsolutno se slažem sa vama.

Da taro, vjerojatno je lobivija. Cvijet ima dlačice po vratu, boja cvijeta, oblik tijela kaktusa sve to navodi na lobiviju. No kaktus se ne drži pravila kod cvjetanja. Za lobivije važi pravilo da cvijet traje samo jedan dan. Ovaj sa slike danas cvijeta treći dan zaredom i ništa ne govori da neće i sutra cvjetati.
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 23:19
znaci rebutia pygmaea
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 23:19
nije ta
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 20:44
Gdje i u kakvim uvjetima treba držati Lobiviu preko zime da bi cvjetala preko sezone ? Sedum je na temi o opunciji napisao da opuncije treba držati na hladnom i sunčanom mjestu ako želimo da nam cvate. Dali je to pravilo univerzalno?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 21:41
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Gdje i u kakvim uvjetima treba držati Lobiviu preko zime da bi cvjetala preko sezone ? Sedum je na temi o opunciji napisao da opuncije treba držati na hladnom i sunčanom mjestu ako želimo da nam cvate. Dali je to pravilo univerzalno?
Ne ja i nekolicina ljudi koje znam ih držim na mračnom i hladnom mjestu i cvatu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 21:57
pinus prelijep cvijet ima
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:33
@natalija i meni se sviđa cvijet lobivije. Vjerojatno Lobivije imaju jedan od ljepših cvjetova u svijetu kaktusa. Evo što je Bešlić napisao o Lobiviji: KLIK



Mislim da znam o kojem kaktusu se ovdje radi ali kao i u većini slučajeva kada je ID kaktusa u pitanju nisam siguran. Kako bi ga vi ID ?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 19:36
sulcorebutia koja sad ne znam točno ali nije ni bitno sve prekrasno cvatu.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 20:34
Sulcorebutia heinzii
Neka se sve zeleni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 07:06

@Klimatis, možda je Sulcorebutia heinzii a možda je Sulcorebutia canigueralii, tko zna ? Uglavnom Sulcorebutia je sigurno. Mislim da je i ovo Sulcorebutia, samo koja ?
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 07:42
Pinus,
Tvoji kaktusi u cvatu,za mene je to muzika u bojama!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 10:58
pinus lakse malo sa slikama dotuci ces nas s tim ljepotama...
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 15:14
Pinus stalno nas iznenađuješ!! Po meni je Sulcorebutia arenaceaSmileSmileSmile Prekrasne boje cvjetova a tek primjerci kaktusa!! Vidi se da je puno truda, brige uloženo u njih, a tek izbor vrsta...ClapClap Moji tek poneki imaju velike pupove, ostali se još bude iz zimskog sna. Pošto su prozorske daske prema jugu zauzete drugim cvijećem, kaktusima je ostala soba za zimovanje na zapadu. Sad kad su vani, trebat će im dosta svjetla i sunca za kretanje. Kakvo je vrijeme, bez sunca i topline, još ću se dugo načekati poštene cvatnje.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 08:30

@Klimatis mislim da ovdje nema dileme to je vjerojatno Sulcorebutia arenacea. Gledam malo slike po netu i to je to, hvala.

@tara, radim inventuru i stavljam imena na sve tegle sa kaktusima koji mi stvaraju teškoće kod ID. Evo to je razlog i prilika da doznam imena svih svojih kaktusa.

@Belina, baš si to lijepo rekla: „muzika u bojama“. Evo slika jednog dijela mojih "simfoničara". Nadam se da će mi svirati cijelo ljeto.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 09:27
Evo i moj bozicni kaktus je procvjetao........
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2930313233 134>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.