Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 134>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 06:53
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Ej, hoće li mi tko reći nakon koliko godina kaktusi u teglicama procvjetaju?

Tu nema pravila, ponekad kada kupiš kaktuse koji su još mali i u razvoju već cvjetaju. Ovakav cvat kao kod mene npr. ako to pitaš, u rasponu od 2 ÷ 10 godina, a neki mi nikada nisu ni procvali a već su debelo "starci". Sve ovisi o varijetetu koji uzgojen u umjetnim uvjetima "glumi" prirodno stanište....
Zaključak (moj savjet): strpljenje, čim manje "prčkanja" po njima, zalijevanje u pravilnim ciklusima i optimalnim izborom količine vlage koju primaju, najvažnije je zimovanje kada im se treba osigurati apsolutni zastoj u vegetaciji, bolje rečeno "hibernacija".....
Pozdrav........schumy smile127
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 06:57
Evo još malo veselja u istom danu:





Pozdrav..........schumy smile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
đuđa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 09:01
Schumy.... smile227
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 14:36

Bumbar i g. schickendantzii
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 15:18
Schumi,prelijepa mammillariaTongue
 
Pinus,bit će sjemenaClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 17:28
Hvala Schumi, Mali kaktus  na odgovoru baš danas sam našla dvije mammillarije visine 5 cm a na sebi imaju cvjetiće, doduše još u pupu ali vjerujem da će se otvoriti. Da li je pametno ih odmah presaditi pošto su u pikucnom (malenom ) pitariću naravno ne dirajući korjen jer se izvalače bez problema. Molim brz odgovor????????? Za zimovanje nema problema jer imam dosta svjetlu prostoriju u kojoj temperatura ne pada ispod 10C ako je to dovoljno?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 20:40
Hmmmm,to za presađivanje sada,pusti ih da ti cvjetaju,pa ih kasnije obavezno presadi ako su iz Nizozemske,očisti im korijen koliko god možeš i posadi u zemlju za kaktuse,ako su možda od nekog domaćeg kaktusara onda možda možeš samo dodati zemlju okolo.Za zimovanje mammillaria svjetlo nije toliko bitno koliko to da budu na hladnom mjestu.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:45
Iz Nizozemske su, zašto čistiti korjen, u čemu je kvaka? Koliko hladno treba biti za zimovanje Mali Kaktus jer imam i hladniju prostoriju a i tamniju ?????
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 06:29
Aralija,kaktusi iz Nizozemske su obično posađeni u suhi treset,njega treba očistiti i posaditi u zemlju za kaktuse,to pažljivo napravi da ne oštetiš korijen,možeš i pod mlazom vode to napraviti,ali onda ostavi kaktus par dana da mu se korijen osuši i onda posadi.Samo nekom kaktusima treba svjetlo za zimovanje,glavno da su na hladnom.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 10:41
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 14:26
Hvala Mali kaktus, zemlju imam a sačekat ću da li će malci procvjetati pa onda presaditi
Miss M prekrasni su
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 17:16
Miss M
sutnja je zlato....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 20:52
Miss M. na tvojoj dugoj i trećoj slici su najvjerojatnije mamilarije, samo koje ?
Isto tako ne znam ID kaktus sa četvrte slike, to je : ?
Kod mene nema tajne :

Notocactus magnificus
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 22:05
mammillaria baumi variegata, mammillaria zelmaniana , parodia formosa
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 22:15
Pinus,Miss M,prekrasni su vam kaktusi,odoh ja nešto poslikati!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 22:23
Evo moje kraljice noći,selenicereus grandiflorus
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 22:47
svi kaktusići su smile227
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 11:42
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Evo moje kraljice noći,selenicereus grandiflorus
 


 

mali kaktus, krasno ti cvjeta tvoj selenicereus grandiflorus. Dobro da ga ja nemam, ne bi spavao ponoći dok ga ne bi ulovio da cvjeta.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 07:19
MissM, mali kaktus, Pinus, Clap Clap Clap !!!
Pinus, notocactus rasadi, kada ima samo jednu "glavu" cvjeta obavezno sa više cvjetova.....Inače ti je fenomenalan, ovo je jedan od mojih najdražih kaktusa!
Svima lijepi pozdrav u ovo jutro, koje je donijelo malo "friškece".....
Pozdrav..........schumy Tongue
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 07:28
Evo nastavka moga "karusela":

Notocactus magnificus (parodia magnifica....po novoj nomenklaturi)









Pozdrav..................schumy smile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 134>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.