Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućna sreća - Helxine soleirolii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kućna sreća - Helxine soleirolii

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 20:39
Evo moje srećice

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 20:41
smile94Jako je bujna i lijepa!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 15:05
ja svoju držim u kamenjaru i prvo se bila malo nećkala,ali onda se lijepo razrasla,čak je i cvijetiće imala....kako će preživjeti zimu ne znam...vidjet ćemo na proljeće...zaboravila sam nešto reći...kako je skoro uginula i najednom se oporavila...lišće je bilo drugačije Confused ili sam ja uzela skroz krivu sliku..idem vidjeti (sama sebe sam zbunila)


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 14:32
Ja sam bila kupila na placu malu i izgledala je super, ali nisam znala i zalijevala sam je po listovima i sada je dosta jadna, probat ću je zapelcati....Disapprove
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 15:19
samo ju razdjeli ... i posadi u novu posudu
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 08:20
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

samo ju razdjeli ... i posadi u novu posudu
 
Mislim da je ne mogu razdjeliti jer mi izgleda kao da je trula, ali ima par zdravih pelcerića, koje sam mislila jednostavno presaditi i probati spasiti što se spasiti da....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 08:24
p to sto je zdravo odvoji u nove posude i zemlju... samo nemoj pretjerivati sa vodom da ne trune
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 10:15
I obavezno na prozor...Primjetila sam da puno bolje raste i razmnožava se na prozorskoj dasci nego kad je negdje u kući na polici
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2008 u 14:20
hehe moja je sad jadna neka dobila je sisanje :)
sad raste ponovno :D ali napreduje napreduje :) inace i trebate ju osisati s vremena na vrijeme skroz skoro jer se  njij donji listovi pocnu susiti pa to sve onda pada :) a ona sto je vani prekrila sve zivo :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 15:31
Moje kućne sreće koje su na prozorskim daskama krenule su u invaziju na prostor u susjednim teglama: nevjerojatno kako se lako mogu razmnožiti na taj način, evo slike jedne:


Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2009 u 16:18
No, kod mene kućna sreča - helixine soleirolii živi kao trajnica. U Mariboru.  Kod prijateljice sa foruma je preživjela tako več dvije godine. Nema više takvih zima....Pa da vidimo ako preživi i ovu godinu....A za svaki slučaj je jedna na varnom.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2009 u 21:45
Katrinice, znači vani ju imaš??? I podnosi minuse zimi?
Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 09:08
Na Gorenjskem, kuda je malo hladnije kao kod mene, je vani preživela dvije zime. A ove prošle zime niso baš bile hladne. Kako če sreča preživeti ove zime, to čemo još vidjeti. Svakako poručam.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 10:10
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Lana, kučna sreća može preživjeti vani. Postoji mogućnost da joj se nadzemni dio smrzne, ali se ona obnovi i bude još ljepša.
Hele, vjerojatno nije druga vrsta. Moja je čak i u tegli uspješno preživljavala vani cijele godine.
 
Ponavljam se svojim citatom sa 1. strane ove teme.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 12:52
Kika vjerujem ti sto govoriš ali nikako da skupim hrabrosi i jedne godine je ostavim vani da provjetim.
 
Uvijek imam neku dozu straha da se ne smrzne. A sada je kasno jer da sada probam eksperimentirati sigurno ce uginuti zbog velike temperaturne razlike. Tako da cu ostaviti eksperiment za nagodinu!!!
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 13:05
Admine, da, sada je sigurno kasno. Treba je ostaviti od proljeća pa nadalje. Ako se ne usudiš, tada razmnoži 2 pa jednu možeš ostaviti, a druga će ti biti rezervna u zaštičenom prostoru.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 19:26
Neznam kako je kod vas koji ju imate u vrtu,ali kod mene je pobjegla van kontrole........OPREZ! može postati jaki korov koji se jako teško kontrolira lako se zakorijenjuje i jako guši svaku malo manju biljku (ljubice,timijan, male karanfile,jaglace,manje lukovice i dra....) U povoljnim uvjetima brzo i pouzdano raste ,a to što ju mraz malo ošuri ne smeta joj jer se i rasijava iz sjemena koje prezimi u zemji i ispod kamenčića.Kroz nekoliko godina može pokriti dosta veliku povrašinu....
Moram priznati da površina obrasla srećom prekrasno izgleda......kao tepih  koji jednostavno poziva na hodanje bosih nogu.....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:09
Nakon 5 srećica koje su sve uvenule em zbog polozaja em zbog vode i svih ostalih stvari, napokon mi ova raste i uspjeva, cak sam je i presadila

iz mog iskustva: ne valja ju uopce prskat previse po listicima, meni stoji pored prozora, ali radijator je smanjen na 2, jer kad je bio pojacan odma je uvenula, i isto tako zalijevam iz podloska svakih recimo 4 dana....

Budem slikala poslije:)
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 22:00
 Jedno pitanje: treba li se k.sreća šišati da bi bila gušća? To mi je netko savjetovao...Moja je dosta rijetka prema vašima, ali su joj grancice dosta duge, preko teglice vise pa mi se nekako bas i svidja takva...( stavit cu sliku kasnije)
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 08:25
Frida kućnu sreću šišaš ako hoćeš da ti bude gušća i ako ju želiš oblikovati recimo u loptu iznad vaze....
lako se da dotjerati....
a ako voliš da visi i da se spušta kao slap iz vazice onda ju i nemoraš šišati samo što sa vremenom se zna izdužiti i onda izgleda onako malo rijetko pa samo malkice prikratiš vrhove da se zgusne....
a srećica se inače šišne jer kad se izduži ondase dosta razrijedi...
i još nešto... kao i svaka biljka gubi staro lišće pa kad se pušta da bude duga viseća onda izgleda jako ružno kad gedaš teglicu od gore....
ja sam pustio tako svoju pa sada imam vazu ljepo pokrivenu a kad gledam od gore imam rupu...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.