Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kućna sreća - Helxine soleirolii
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kućna sreća - Helxine soleirolii

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2009 u 18:22
 Brbe, puno hvala...pokusat cu je malo prikratiti, kao kad rezes vrhove kose da bude zdravija...Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 00:42
 evo kako sada izgleda....imate li kakav savjet za "šišanje" ?


Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 15:26
Stavi jednu vazu pored te kućne sreće i sve što ti tako visi iz vaze samo stavi u drzgu vazu....
uskoro ta "dugačka kosa" bude pustila korijenje u novu teglicu i onda se sa starom možeš igrati i raditi joj razno razne kratke frizure WinkBig%20smile
kad ju razmnožiš možeš se igrati i napraviti od ove starije jedan grm... da raste samo u kuglu i za gore... al to iziskuje češče šišanje i igranje a drugu koju razmnožiš objesiš ko puzavac negdje?Wink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 16:17
vidi dobre ideje...hvala ti i sretno ti Valentinovo!!!
Idem to napraviti....smile199
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 21:57
Na mojoj srečici piše; Soleirolia mix: lončanicu držati na sjenovitom mjestu. Baš sam ju zato i kupila jer ju želim u tamnojem kutku i šta sad da radim? Kažete voli svjetlo. A dvoumila sam se između Adiantum paprati, za koju nisam bila sigurna ide li u sjenu i sreče. Pa reko kad piše da ide u sjenu kupujem. I šta sad?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 12:57
Moze biti u sjeni...ako mislis da nije sunce na njoj, a ima svjetlosti...
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 17:21
Ne, trebala mi je za jedan tamniji kutak u kući. Bit će na prozoru, a moj kutak prazan.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 21:00
Ja stvarno nemam problema s uzgojem i održavanjem kućne sreće, štoviše, jedva ju obuzdavam - držim ju na sjevernom prozoru na prozorskoj daski iznad radijatora i uvijek puštam da ode u druge tegle, uopće na pazim kako zalijevam, tj. ne zalijevam ju ispod nego po njoj. Sad mi se je tako invazivno raširila da je prekrila pola aehmeje i trebalo ju je rasaditi:



Na slici se desno vidi mala teglica iz koje sam ju pustila u teglu s aehmejom, a lijevo je mala tegla u kojoj ju pelcam od velike - sad sam ju rasadila u 2 veće teglice, a opet sam pustila u teglu s aehmejom drugu kućnu sreću koja je bila u sjeni na daski s knjigama - opet bu ludo za par mjeseci LOL
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 22:10
Uh pravi div,ova tvoja srecica...Evo i moje male,ali ne zalim se raste jako brzo..

Isto je na prozorskoj klupic ,na prozoru punom sunca ispod je radijator,i bas se ne buni...
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 21:25
Kućne sreće su vam cakane Tongue
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 10:37
I ja je imam već neko vrijeme i super sam zadovoljna...
Prvu sam uništila jer sam je zaljevala odozgo , a Silvek je stalno tako zaljeva, pa ti sad znaj...
 
U svakom slučaju ja pustim da se malo "obori" to jest kao da padne i onda joj u podtanjurić stavim vode, kada to upije mirne smo 4-5 dana...
Jako brzo raste, ja je držim u kuhinji na stolu.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 21:23
ja ju stalno odozgora zaljevam i super mi ide kad mi postane prebujna osisam ju hehe i ona opet se pomladi....
morat cu je opet sisnuti hehe
Per aspera ad astra.



Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 21:48
Evo i ja si napokon kupila srecu! U najmanjoj teglici,a kako bi je htjela prosirit prebacila sam je u duplo siru teglu,al iste dubine.Nadam se da to nie problem??Nesto sam citala da nije potrebno presadjivat je,pa si mislim mozda ne podnosi dobro cesta presadjivanja..A ja bi bas htjela je na taj nacin prosirivat,da je svako tolko prebacim u vecu teglu..
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 21:53
Brbe baš si me obradovala sa ovim savjetom za razmnožavanje kućne srećice
Moja je baš izdužena budem je ošišala.

Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 13:00
Molim vas da mi kažete može li se kućna srećica razmnožiti na neki drugi način osim dijelovima biljke, recimo iz sjemena?
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 15:11
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

p to sto je zdravo odvoji u nove posude i zemlju... samo nemoj pretjerivati sa vodom da ne trune
ConfusedMožda uspijem s ovim savjetom.
Kad bih stavila sliku moje vjerojatno biste pitali: a što je to?
Zalijevala sam lagano, ali, mislim da sam pogriješila jer sam ju stavila kraj TV ekrana. I naprosto ju je "ubilo". Na sredini jedna kugla suhog i iznad male zelene peteljkice...Maknula sam je i sad je na dobrom mjestu ali životari.
Probat ću po savjetu admina: rez pa nova zemlja!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 18:09
Baka, valjda joj se nije svidio TV program
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 18:19
mrvice neznam ima li ona sjeme jer obicno u kuci ne cvjeta jedino ako ima di za kupiti?
Per aspera ad astra.



Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2010 u 20:10
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Baka, valjda joj se nije svidio TV program
LOL
Ja očekivala savjet!LOLLOLLOL
Ma slikat ću je sutra, prije nego je sredim,pa ako uspije stavit ću obje slike, jer moja ne sliči uopće na ove predivne primjerke na temi.Cry
Na vrh
mrvica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 160
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2010 u 17:40
Hvala Zvjezdana, nisam dosad još nikad vidjela ali pogledam još malo bolje. Trebala bi ih malo više u malim teglicama odjednom pa sam mislila da bi mogla sama ih uzgojiti ili ću morat tražit u nekom vrtnom centru ili možda rasadniku. Možda mi daju popust na količinu Embarrassed
"Dakle: ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji

dan brinuti za se! Svakom je danu dosta njegove muke."

Mt, 6,34

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.