Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naša jezerca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naša jezerca

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 16:25
Kai o moje djelimično pod ledom. Danas smo upalili pumpu pa voda cirkulira i ribice su vesele.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 15:09
evo da malo osvježim temu...radovi nisu dovršeni u izradi je mostić






Na vrh
goga1965 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga1965 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 16:29

Molim pomoć sa idejama za uređenje ribnjaka koji je jako veliko . Nemam pojma gdje da nabavim biljke i kako očistiti jezero .U jezeru s šarani , amuri i slične ribe koje žive u mulju.

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 21:02
Jezerce nemam i sigurno ga nikad neću niti imati, pa ću onda uživati u vašim. Bromelija, je li vaše jezerce gotovo? 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 21:06
Bromelija, super izgleda mostić, evo još jedan most iz obitelji Kremenko, dali je na mostu Barni, a gdje je Vilma.?smile156
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 22:51
nema danas ni barnija ni vilme ali jezerce izgleda ovako












Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 22:56











Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 17:55




imam jedan mali bijeli lopoč viška ako netko želi neka se javi na pp
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2010 u 09:30
malko moje "močvare"

Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2010 u 10:36
Meni ova vaša jezerca izgledaju jako lijepo...................ali kako se obranite od komaraca ljeti?! Postoji li nešto što se stvai u vodu ili?!
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2010 u 14:09
komarci su neizbježni,ali u jezercu ribice po papaju larve,tak da komaraca nema  
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2010 u 23:24
Sva jezerca su prekrasna i sad mi vrag neda mira.MM bu poludil Angry , a za vas sve jedno veliko smile141
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 17:04
Originalno poslano od člana goga1965 goga1965 napisao:

Molim pomoć sa idejama za uređenje ribnjaka koji je jako veliko . Nemam pojma gdje da nabavim biljke i kako očistiti jezero .U jezeru s šarani , amuri i slične ribe koje žive u mulju.



S tim ribama u jezeru, jezero ti nikada nece izledati 'cisto' (imam i ja veliko jezero puno sarana i nekih manjih riba, uvijek izgleda smede).
Na vrh
goga1965 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga1965 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2010 u 23:33
Imaš li kakvih biljakaoko jezera?
Kako da odžavam jezero i štodaokolo posadim ....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 07:35
goga traži malo po našim temama, ima svakakvih lijepih biljaka, koje vole vodu, a okolo možeš saditi bilo šta, ja imam kadifice niske
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 08:45
evo ovako je oko moga jezerca






Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 09:14
Zanimljivo pitanje, Goga1965, kao i mnoge muči te održavanje jezera. Važno je u startu izbjeći najčešće klasične pogreške, npr. napraviti malo jezero i čekati da voda bude bistra. Čim se zagrije razvijaju se alge, normalan proces, pa je neiskusnima prvi korak jezerce prazniti i puniti novom vodom svakih 3-4 dana, a to je Sizifov posao i ne vodi rješenju. Tvoje veliko jezero je prednost, važno je uspostaviti biološku ravnotežu sadnjom biljaka, koje troše hranu, pa alge ne bujaju. Važno je prozračivanje vode, uglavnom se postiže pumpom kod manjih jezera, ali ni onda voda ne bude potpuno bistra (zelenkastaje, važno je da nema procesa truljenja, a onda ima neugodan miris). U japanskim vrtovima gdje je voda jedan od važnih elemenata i ne trude se imati gorska jezera. Pa i mi naša jezerca od milja zovemo 'moja bara'. Kako imaš dovoljno prostora možeš uzgajati i ukrasne ribice. Kod izbora riba, pazi koje su biljojedi, jer izgrizaju biljke, a mesojedi pojedu sva jajašca i ličinke komaraca i drugih beštijica... Kad se jednom uspostavi biološka ravnoteža, pojavi se životinjski svijet kojeg ranije nije bilo (vilini konjici, žabe, ptice, leptiri). Predugo bi bilo objašnjavati na ovaj način.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 14:07


kod mene se voda ne muti jer ja svaki dan zaljevam sa tom odstajalom vodom moje biljke i doljevam sviježu.....od ribica imam samo jednog rogana ali ima nekoliko žabica a primjetila sam i vilin konjice
moram napomenuti da je i pojilište za susjedne mačke a i ptice
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 19:36
Bromelija tvoje je zaista prekrasno, a zelenje tako bujno, izgleda predivno, a voda u jezarcu kao ogledalo, proći će dosta vremena da do kraja uredim moje, ali jako me veseli sjediti kraj njega i gledati ribice.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2010 u 20:02
nažalost još nisam nabavila ribice nadam se da ću uskoro ...mada je i ovako interesantno jer ima žabica pa sjednu na lopoč, a kada naiđe mačka ili Cezar skoće u jezero i nastaje cijela pomutnja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.