Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptocarpus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptocarpus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 14:32
tu di ga je i frida vidjela, u zadru, trgovina na tržnici (sarag)
ali na njemu je deklaracija od mbm-a, tako da ih sigurno mbm ima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 16:06
Ma i u Zadru, a u Splitu jos nista! Moram zvati MBM i pitati hoce li dobivati, da ga ne fulam.
 
Je, i ja citala to sa komadicima lista, slicno kao i africka ljubicica, pusti korijencic gdje mu presijeces zilu. Jos samo da nabavim, pa da i sama probam!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 20:14
nina, ja sam tražila, ali još nisam našla, može li se i ovaj s 1 velikim listom razmnožavati na isti način?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 21:07
Natalija, to ne bih znala, ja streptocarpus poznajem samo malo, sto sam citala....Treba biti hrabar pa probati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 07:29
nista moramo u mbm ic :) valjda ga imaju
Per aspera ad astra.



Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 16:01
Joj cure cvijet je stvarno poseban ja evo prvi put cujem za njega ;)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 21:12
Jedna od ovih bijelih ljepotica je mama mojih novih Streptocarpusa.
Koja ? U stvari ne znam ali to nije niti toliko važno. Meni su obadvije slatke. Danas sam dobio i jedan list od ovog plavog frajera.


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 00:13
Eto pronašla sam slike moga plavog streptocarpusa. Slike su lanjske a biljka je u dobrom stanju pa se nadam da će cvjetati i ove godine...
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 03:12
pinus i jagoda, prekrasni su vam primjerci
ima li ih gdje i sad u ponudi?
jagoda ti si svoje lani kupila u mbmu?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 06:58
Jako lijepi, ajde razmnozite da nam ponudite da kupimo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 14:12


Postoje više različitih načina razmnožavanja streptokarpusa. Za vegetativno razmnožavanje   koristim 3 od 4 meni poznate metode razmnožavanja . Četvrti način je rezanja lista uzduž centralne žile. Na taj način možete od jednog većeg lista dobiti puno više novih biljaka ali sam ciklus do cvatnje je nešto duži.

Vlasnica streptokarpusa sa gornjeg posta je moja prijateljica koja me godinama uredno snadbijeva reznicama streptokarpusa. Streptokarpuse sam držao u ukrasnim posudama. Moji veliki klinci koji su ostajali doma preko ljeta su preobilno zalijevali. Višak vode je ostajao u ukrasnoj tegli i kada smo se vratili bilo je sve gotovo.

Zanimljivo je da streptokarpus reagira na višak ili manjak vode na isti način. Polegne svoje lišče i cvjetove. Jednostavno te prevari ako dobro ne paziš što se događa.
   
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 22:13
nema ga u mbm-u a niej bilo nikog tamo da mi kaze oce li ga imati ugl  razocarali su me skroz sto se tice cijena orhideja pre pre skupo uzas phal 80 kn kao da su neka cvjecarna u centru grada 
Per aspera ad astra.



Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 01:36
 Kako ide sa sjemenom..na ebayu sam našla sjemenje ( svih boja) , ali ne znam kako ide sa sijanjem i hoće li brzo narasti, cvjetati....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 09:49
Pinus, ajde molim te kod svoje prijateljice mi rezerviraj dva mala, dvije boje (jedna obavezno plava, ako ima vise plavih, onda obje plave), i napisi mi kako da uplatim, ili mi daj njenu adresu da s njom stupim u kontakt.
U splitskom mbm-u ga nema, niti znaju sta je to, niti ce ga biti!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 14:43
Moja prijateljica koja me uredno snadbjeva sa streptokarpusima je jedna vitalna 80 godišnjakinja iz Maribora . I ja živim u Sloveniji. Koliko sam upoznat ima oko 5 tegli streptokarpusa na prozorskim policama i možda još toliko na razmnožavanju. No problem carine i pošte je dosta veliki i ne vjerujem da bi ona bila zainteresirana za to.
Trenutno imam 7 tegli bijelog i plavog streptokarpusa na razmnožavanju. Koji je bijeli a koji plavi ne znam dok ne procvjetaju. Očekujem prvo cviječe u svibnju.
   Ako ćeš još tada biti zainteresirana za streptokarpuse, ako ih do tada ne nabaviš siguran sam da ćemo se dogovoriti za kakvu razmjenu. Vidim da ti imaš stvarno krasne biljke i puno je takvih za koje sam zainteresiran.   Često skočim do Zagreba i ako bi i ti mogla dostaviti do Zagreba ne bi bilo problema.




Streptokarpusi počinju cvjetati u veljači i cvjetaju sve do listopada.   Ovi sa njenih slika samo što su procvjetali. Ona ih redovito prihranjuje i u sezoni su tegle pune cvijeća.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 22:09
Pinus, moze, moze!
Nemoj samo zaboraviti da mi se javis kada budes dolazio.
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 08:33
ja već danima vrtim po webu i pokušavam naći odgovor na pitanje može li se ovaj streptocarpus sa samo 1 velikim listom i razmnožiti listom, ali, na moju veliku žalost, mislim da ne može
njemu je sve u tom listu i nakon cvatnje on ugiba,

jedino ako bi proizveo sjeme, onda bi se sijanjem mogla dobiti nova biljka...


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2011 u 20:38
Da točno je to što si napisala. Streptocarpusi su višegodišnje biljke. Samo ovaj tvoj nesrečnik sa jednim listom na kraju sezone ugiba.

Pretpostavljam da prije toga proizvede sjeme.     Ne znam kako bi se drugačije razmnožavao ?
    
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 13:14
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 Kako ide sa sjemenom..na ebayu sam našla sjemenje ( svih boja) , ali ne znam kako ide sa sijanjem i hoće li brzo narasti, cvjetati....
 
frida čitala sam da se sjemenke siju u ožujku u plitku posudu u vlažnu mješavinu treseta i pijeska i da trebaju ostati otkrivene, odnosno, da se ne smiju prekriti ni tresetnom zemljom ni pijeskom. Posudu treba prekriti prozirnom plastičnom folijom. Za sijanje streptokarpa bitno je da zemlja bude stalno topla, između 20-22C, dakle bi je trebalo držati blizu izvora topline. U tim uvjetima sjemenko vrlo brzo niču.
Nije problematično, sretno sijanje
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2011 u 23:13
onaj moj - kako reče pinus nesretnik sa jednim listom je pokojni... mislim da sam nešto zeznula kod presađivanja, a možda i sa zalijevanje...

no, klin se klinom izbija, sad imam trajnu biljku, nadam se da ću imati više sreće sa njom
malo je u neredu, kao što to već biva sa biljkama kupljenim u supermarketima, ali učiniti ću sve da se oporavi

pinus - ti je preko zime držiš u sobi tj. grijanoj prostoriji ili?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.