Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptocarpus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptocarpus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Streptocarpus
    Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 16:32

Ima li netko ovu biljcicu ili je vidio da je ima negdje za kupiti? cini mi se ful zanimljiva i bas mi je zapela za oko u knjizi pa bi ju voljela nabaviti

Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 17:29
Rizomatska visegodisnja biljka koja oblikuje rozetu
Porijeklo:juzna afrika
Lišće:dugo 20-35 cm jednogodisnje mutnozeleno naborano dlakavo
Cvjetovi: od svibnja do listopada, jako trajni razlicitih boja
Svjetlo: voli istocni ili zapadni prozor i sjenu
Vlaznost:voli vlagu kupaonice
Zalijevanje: zimi svakih 8-12 dana, ljeti dva put tjedno
Dimenzije: 20-35 cm sirine i visine
Posebni zahtjevi: ne voli zadimljene prostore













Per aspera ad astra.



Na vrh
Mist_Dragonlady View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mist_Dragonlady Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 11:11
Streptocarpus možeš naći na Trgu, ako si iz Zagreba!Tamo između Trga i Dolca, konkretnije, gdje su kumice sa cvijećem, ima jedan štand uzgajivača iz Lučkog, koji imaju prekrasno cvijeće, između ostaloga, i streptocarpus!Sada ti je i na akciji - ja sam svoga upravo kupila za 10kn, i ima ih svih boja!:-)
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 12:46
uh ko ce do dolca doc... nemogu s malim nikamo bas jos ic :( a i ne idem ti bas u centar nikad... tj ne idem nikud gdje nemogu s autom hehe

pricekat cu mozda bude po ovim centrima pa naletim
Per aspera ad astra.



Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 22:08


Baka Bea mi je identificirala ovu cvjetajuću biljku kojoj sam par puta doznao pa zaboravio ime Streptocarpus . Osobno mislim da je uz Afričku ljubičicu i ciklame najljepša sobna cvjetajuća biljka. Jednostavna za uzgoj a cvijet traje vrlo dugo.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 22:54
prekrasan jeThumbs%20Up
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 23:30
Ja imam dvije boje streptocarpusa, plavu i roza. Držim ih vani na balkonu cijelu godinu. Preko zime lišće zažuti, a sada je već krenulo novo lišće.To je  dosta izdržljiva trajnica i dosta podsjeća na jaglace po lišću...
Zvjezdana ona tvoja prva slika je posebna vrsta sa visokim cvijetom i vidijela sam je lani u Pordenone ,a nedavno i u MBMu. Dosta je skupa cca 100kn.Wink Moram pronaći slike pa ću vam ih pokazati..TongueTongue
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 23:52
Evo brzo sam pronašla lanjske slike roza streptocarpusa, a plave još tražim.Slikano je u kolovozu prošle godine...
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2011 u 09:16
Jagoda i tvoja je krasna. Ova sa slike je moj drugi streptocarpus. Prvog sam utopio u zaostaloj vodi ukrasne posude. Malo po malo izbacio sam većinu ukrasnih posuda. Kako sam šlampast često mi se dogodi da ostane voda u ukrasnoj posudi a to je smrt za biljku.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 13:52
kazes u mbm-u hm bas bi mogla otici tamo ovoh dana mozda ima jos koji :)

a svidja mi se i ovaj obicni mad aisto nikako da naletim pogotovo sad kad rijetko obilazim te centre :(
Per aspera ad astra.



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 15:48
koja ljepotica jagoda, svaka čast, prelijepa jeClap
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 16:44
Mene ovaj cvijet asocira na mladu djevojku,svu  u bijelom,nešto lijepo,malo reći..smile79
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 18:07
Ovih prelijepih cvjetića nema baš puno,  rijetko se viđaju u prodaji ili se to samo meni čini.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 21:04
Ja ih u Splitu nikad nisam vidjela, a trazim, stalno trazim.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 15:37


Teško je nabaviti Streptocarpus. Nisam ga vidio u vrtnim centrima koje posjećujem. Kao da ga nema u prodaji. Možda trgovci čekaju da počne cvjetati pa onda sa njime na police radi lakše prodaje.   Ove godine ću početi sezonu sa dvije tegle. Dok ne procvjetaju evo još jedna starija slika Streptocarpusa u cvatu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 17:07
dobila sam streptocarpus i to onaj sa 1. slike - sa jednim dugim listom



ne znam paše li im svima ista njega (ovom s 1 listom kao i ovim pinusovim i jagodinim, sa više manjih listova)

iz čega je uopće izašao taj list? ima li kakav rizom/gomolj ili slično u zemlji iz kojeg naraste ili...?

znam da je bio skup (99 kn) i stvarno bih ga voljela sačuvati na duži period

 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 18:16
Natalija, koliko ja znam, nemaju rizome niti gomolje, vec korijen.  Zaista je neobican, samo jedan list i tolika cvjetna stapka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 20:14
nina, mislim da si u pravu, a list mu je stvarno neobičan, kao neki dugi jezik

malo sam guglala i oči su mi ispale, kakvih sve primjeraka ima... čudesno, postoji i forum samo o njima, ali još nisam našla (sve) što me zanima
uglavnom - ne smije na sunce, ali može svjetlo mjesto
ne voli često zalijevanje i zadržavanje vode...
čak sam naišla i na metodu razmnožavanja listom - izreže se na komade i stavi u supstrat, nakon nekog vremena izbiju listići iz podnožja tj. zemlje, formira se nova biljka

ali imam još gradiva za proučiti
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 21:48
 Danas sam ga vidjela na tržnici ( u rasadniku ) u Zadru...i uplašila se da je na izdisaju jer ima samo jedan list koji je onako "ležao " preko ruba pitara...rekoh, ovo vene, a sad vidim da tako treba biti...
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 13:46
natalija di je kupljen aaaaa ja si toga ocu 
Per aspera ad astra.



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.