Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ideje za moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ideje za moje dvorište

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ideje za moje dvorište
    Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 11:19
Drage moje,

ovo je "najubitačniji" dio u mojem dvorištu koji je sa sjeverne strane, znači gotovo uvijek hlad, zjapi ovako prazan a sve što je dosad bilo posađeno na tom mjestu je propalo ili se uvijek za biljku našlo "povoljnije" mjesto od ovog. Nije veliko ali je pusto, želja mi je ispuniti ga bojama, da dobi zasluženo mjesto. Četinjače ne bi sadila, jer ih ima dovoljno po dvorištu.

Molim prijedloge, ideje, koje vrste upotrijebiti za takav prostor?

Poslikala sam to mjesto kad ono ima najviše sunca ( od 9-10 h ujutro) kasnije duboka hladovina Smile


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 11:59
Prvo šta mi pada na pamet  su hortenzije uz ogradu, upotpunjene ljeti vodenikama.

Od trajnica - heuchera, astilbe, hosta, dicentra
od grmića - euonimusi, skimmia
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 13:02
Sviđa mi se ideja od naše OTOK!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 13:17
Eto, javila se Bergenija, a zaboravila bergeniju - ona isto raste u sjeni, a i zimi kad ne cvjeta ima vrlo dekorativno lišće
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 08:21
Hvala Otok, sviđaju mi se ove vrste koje si navela, moram ih potražiti po Varaždinu.

Jedino si mislim za hortenzije, vidi se na slici je posađena glicinija uz ogradu, a znaš kako se ona razraste pa da sad još tu stavim hortenzije, neće to biti malo natrpano Embarrassed
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 08:31
Zrinka,neću govoriti u ničije ime no to su ideje a ti birajWink
Pregledaj šta od toga možeš nabaviti i znaš koliko će to šarenila stvoriti i mjesta zauzeti.E onda vidiš jel paše nešto toliko veliko.Uostalom,kad ti se gortenzija razraste,presadi je,mislim ako je baš hoćeš.
Iako mi ova kombinacija ,hoste po kutevima pa  astilbe uz ogradu,pa heuchere ispred...u mojoj glavi čine krasno šarenilo,čak i kad ne cvatu jer sve imaju  šareno lišćeWink
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 08:44
Naravno, Shasha, sve ideje su dobrodošle i Otok me baš ugodno iznenadila, ja mozgam što tu staviti a ona tako dobro i brzo predloži. Clap
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 08:54
Nisam primjetila gliciniju, ali ona se ionako penje i orezuje.

Pošto je gredica prazna imaš priliku i uskladiti boje. S ljubičastom glicinijom
(ili ti je možda bijela?), nešto plavo, bijelo ili ružičasto - geranium (iglica),
vinca minor

Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 11:35
Fuksije isto ljepo cvatu tamo gdje nema sunca a njih ima stvarno puno vrsta. Pa možeš koju teglu staviti na taj betonirani dio.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 23:41
Ja sam mislila da je glicinija za sunce?
Ook i Shasha divne ideje!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 09:32
  Ka d sve svoje cvijeće posklanjam pred jesen onda ću stvarno svaki dio svoje kuće ---dvorišta uslikati i tražiću da mi pomognete kako da sredim svoje -prozore koje cvijeće da stavim pošto tu sunce ono od podne najgore bude i tu mi sve gori pa će mi trebati pomoć šta da stavim ali opet neke biljke što vise kao palergonije 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 20:29
Zrinka, ja neču o kombinacijama, nego ti želim skrenuti pažnju na gliciniju. Vidim da ste ju provlačili između ograde, što po mome mišljenju nije dobro jer će ona za par godina potrgati ogradu. Glicinija je u stanju spigati željeznu cijev promjera 5 i više centimetara, a drveni kolac toga promjera lomi. Ako je moguće, izvuci je iz ograde, ovlaš ju priveži dok je mlada grana, a kada odrveni ona će tako ostati.
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2009 u 09:14
Hvala ti Kat.rea. Poslušat ću tvoj savjet. Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.