Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ceratostigma Plumbaginoides
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ceratostigma Plumbaginoides

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
audrey View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje audrey Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ceratostigma Plumbaginoides
    Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 16:47
molim za pomoć sve koji znaju nešto o ovom cvijetu! nedavno sam ga kupila, pa me zanima kako se zove, kakav je i kako da ga njegujem! puno hvala svima!Smile


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 08:19
meni liči na ceratostigmu plumbagoides - pitaj google po tom nazivu za svaki slučaj
Na vrh
audrey View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje audrey Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:33
je, provjerila sam na google! puno vam hvala!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 23:53
To je bjelogorični grm koji ostaje malen, tj ne naraste veliki, pa je najbolji za prekrivanje tla.  Voli sunčani položaj i cvate sve od početka ljeta pa sve do prvih mrazeva.
Ovo je nažalost sve što sam uspjela naći na internetu.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 06:09
Iako opčinjava intenzivno plavim cvjetovima i jesenskom crvenom bojom lišća, treba je saditi u kontroliranim uvjetima. Posađena u kamenjar zavlači se ispod kamenja i raste posvuda, slično kao Houttuynia cordata, no manje invazivno.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 07:42
Imam je i ja u vazi od proljeća. Mala biljkica narasla u prekrasan grmić već nekoliko mjeseci prepun plavih cvjetova, vrlo je atraktivan, narastao je oko dvadesetak cm, ali je više od toga širok.
Nabavila sam je u Buzetu, na prijedlog Bergenije i nisam pogriješila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 15:28
Ceratostigma Plumbaginoides je pokrivač tla - izraste u vis do 30 cm.  (Ceratostigma ima i polugrmova).

C. Plumbaginoides traži sunčan do lagano sjenovit, topal i zaštićen položaj i na takvom će prebroditi kontinentalnu zimu, no ipak može doći do oštećenja od  hladnoće. Zato se preporuča zimi ju zaštititi slamom.

Osim u prekrasnoj svijetleće plavoj boji ima ih i bijelih. Cvatu od sredine ljeta sve do prvih mrazova, a uz lijepu boju cvijetova, kako je Baka Bea već navela - i lišće im dobije intenzivne crvenkaste nijanse.
Najbolje uspijeva u hranjivom, dobro dreniranom vrtnom tlu.
Gnojiti ju treba umjereno od 4. do 9. mj.

Dobro podnosi ljetne vrućine, ali joj ipak za vrijeme suše treba dodati vode - no ne podnosi mokro tlo.

Ocvale cvatove treba odrezivati pa će biljka više cvjetati i bolje će se razgranati. U rano proljeće sve izdanke skratiti na 5 - 10 cm. U proljeće kasnije potjera.
Razmnožava se sijanjem sjemena ili vršnim reznicama u rano ljeto - a širi se i podzemnim izdancima.




Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 21:58
 Kupila sam i ovaj cvijet, jako je lijep i volim što cvate u jesen i plave je boje!
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2010 u 14:13
Dobila sam ga od Triše.Makar je još uvenut,procvjetao je.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 17:39

Nešto ga ne vidim u vrtu... Moram nešto više o njemu pročitati.Ovaj mi cvijet malo sliči na Ahimenes – Achimenes a znam da nisu isti.

Kako su vaši, imali ih gdje ili oni nestanu po zimi pa u proljeće krenu?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 17:45
Nije Miro, ne dosta je manji cvjetić i nije tako "trubastog" oblika kao ahimenes. Kako imam i jedan i drugi - velika je razlika.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 17:50
Uvjerila sam se sada i sama čitajući...Hvala Triša, bila si brza Wink
Znala sam da ćeš prva reagirati na plavo LOL
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 00:36
Nemam ga više... neznam što mu se dogodilo.Cry
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 08:51

Ima ga kod mene, iako još nije u cvatu.

Miro, računaj da ga imaš naravno na prvoj kavici.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 10:01
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ima ga kod mene, iako još nije u cvatu.

Miro, računaj da ga imaš naravno na prvoj kavici.
 
Triša, hvala! A kada je naša kavica, kda se planira? Može i kod mene ako želite.Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 17:03

Opet sam kupila jer mi se nije primio od Triše.  Jako je nježan i mlad cvijetak pa , zapravo nekoliko ih ima u važu pa neznam dali da ih  stavim u vrt ili a ostavim u važu?

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 18:13
Evo moga
Plavuljak (Ceratostigma plumbaginoides)
 
 
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 18:13


A moja ceratostigna je pravi vatreni grm sa plavim cvijetićima!!  Jel i vama, s dolaskom hladnijih dana, pocrvenilo lišće, ili je ovo moje druga vrsta ceratostigme??
Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 18:29
Cure, predivan vam je! Clap

A ovaj "vatreni" plavi (kako je rekla Cimi), pravi je ljepotan Free. Tongue


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 18:35
Normalno je da ceratostigma pocrveni na niskim temperaturama ne radi se o nikakvoj drugoj vrsti :)

Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.