Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Metrosideros
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Metrosideros

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Metrosideros
    Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 12:21
Kupila sam na proljeće malu sadnicu ove biljčice i ona danas izgleda ovako




Porijeklom sa Novog Zelanda (tamo je smatraju božićnim drvcem jer cvate u vrijeme Božića crvenim kuglastim cvjetovima)

U našim uvjetima to je zimzeleni grm koji cvate ljeti. Cvjetovi su slični kao kod kalistemona, samo nisu dugoljasti, nego kuglasti, crvene boje.
Zahtijeva sunčani položaj.
Razmnožava se sjemenom u proljeće ili poludrvenastim reznicama

Moj grmić još nije cvjetao, pa je ova slika rascvjetanog metrosiderosa sa neta


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:44
Baš je interesantan, ma ti uvijek nađeš nešto dobro. Gledala sam na netu i jako mi se sviđa. 
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:50
Samo sam se nadala da će procvjetati, pred malo je imao nekakve pupoljke, mislila sam da su cvjetovi, ali su bili samo novi listići
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 11:46
Ma Otok ja sad još pronalazim kod tebe divni biljaka -svaka čast -ali stvarno ovakvi cvijetovi su predivni-nešto čupavo jako interesantno
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 15:04
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Kupila sam na proljeće malu sadnicu ove biljčice i ona danas izgleda ovako




Porijeklom sa Novog Zelanda (tamo je smatraju božićnim drvcem jer cvate u vrijeme Božića crvenim kuglastim cvjetovima)

U našim uvjetima to je zimzeleni grm koji cvate ljeti. Cvjetovi su slični kao kod kalistemona, samo nisu dugoljasti, nego kuglasti, crvene boje.
Zahtijeva sunčani položaj.
Razmnožava se sjemenom u proljeće ili poludrvenastim reznicama

Moj grmić još nije cvjetao, pa je ova slika rascvjetanog metrosiderosa sa neta




Otok, tek sam sad primijetila ovaj tvoj post. I ja imam metrosiderose, po izgledu iste kao što je tvoj (uvjerena sam da su to Metrosideros polymorpha) stare 4 godine, dobro su narasli, možda i predobro, ali od kada sam ih kupila kao male rascvjetale grmiće visine 15-tak cm, više nisu cvali. Već duže istražujem što je tomu razlog, ali još nisam dokučila. Čekam odgovor rodice s Novog Zelanda koja je obećala raspitati se kod njih u poznatom vrtnom centru. Baš jučer sam slala mail i Botaničkom vrtu u Zagrebu s nadom da će mi barem nešto odgovoriti.

Ova slika s neta odnosi se na drugi varijetet Metrosiderosa, i to M. excelsa odn. pohutakawa, koja se i zove Christmas tree. Na južnoj hemisferi metrosideosi cvjetaju ljeti (kao što bi i kod nas trebali) a druga je stvar što je tamo baš ljeti Božić Smile

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 15:37
Moj prilikom kupnje nije imao ni pupove ni cvjetove, samo su mi rekli da cvjeta i kako izgleda cvijet. pa sad strpljen-spašen, vidjet ćemo dogodine
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 16:13
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Moj prilikom kupnje nije imao ni pupove ni cvjetove, samo su mi rekli da cvjeta i kako izgleda cvijet. pa sad strpljen-spašen, vidjet ćemo dogodine


Imaš li možda sačuvane podatke s etikete na pitaru? Naziv i porijeklo? Tada o tome nisam razmišljala, pa niti sam nešto sačuvala a ni upamtila. Budući da su grmići kupljeni kod MBM-a predpostavljam da su iz Holandije.

Evo ih sada, nakon 4 godine, visoki, široki, zdravi, ali cvijeta ni od lijekaCry


 



 



http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 02:39
Konačno prvi ( u stvari prvih nekoliko) cvijet. Načekala sam se 5 godina i još uvijek ne znam zbog čega do sada nisu cvjetali. Možda tipično čišćenje od raznoraznih hormona ???
Baš prije par dana sam odlučila da ako ove godine ne procvjetaju, vadim ih van i bacam. Izgleda da je prijetnja imala odjeka Smile.







OTOK da li je tvoj cvjetao?
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 07:09
Nažalost nije, samo je lijepo narastao.

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 22:55
Za ovaj grm još nisam čula, baš je lijepi.
Rijeka

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:06
vidio jesam, ali nisam siguran da li uspijeva preživiti zimu u kontinentalnom dijelu Hrvatske.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.