Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brzo trebam novo drvo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brzo trebam novo drvo

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
teabag View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teabag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Brzo trebam novo drvo
    Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 16:44
Ok trebala bih jedan savijet.

U dvoristu ispred prozora mog stana je uvijek bio jedan prekrasan orah, koji je izgleda ove godine naprosto uvenuo. Nema lisca, nema nicega. Skroz se posusio, vjerojatno cemo ga morati srusiti. Jako mi fali njegova hladovina, sad kad je vise nema cijeli stan se uzari tokom dana.

Trebalo bi posaditi nesto novo umijesto njega, no htjela bih da sto brze naraste.

Koje standardno vrtno drvece raste brzo? I drze li rasadnici mlado drvece tih sorti koje se moze zasaditi odmah u vrt (da ga bas ne moram uzgajati od sjemena na dalje)?

Hvala!


Ažurirao teabag - 20 Kolovoz 2007 u 16:46
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 17:35
Originalno poslano od člana teabag teabag napisao:

Ok trebala bih jedan savijet.

U dvoristu ispred prozora mog stana je uvijek bio jedan prekrasan orah, koji je izgleda ove godine naprosto uvenuo. Nema lisca, nema nicega. Skroz se posusio, vjerojatno cemo ga morati srusiti. Jako mi fali njegova hladovina, sad kad je vise nema cijeli stan se uzari tokom dana.

Trebalo bi posaditi nesto novo umijesto njega, no htjela bih da sto brze naraste.

Koje standardno vrtno drvece raste brzo? I drze li rasadnici mlado drvece tih sorti koje se moze zasaditi odmah u vrt (da ga bas ne moram uzgajati od sjemena na dalje)?

Hvala!
inače nije  pametno imati orah blizu kuće... diže temelje.. a u boljim arboretumima se može kupiti već poodraslo stablo... preporučio bih  srebrnolisni javor, nije zahtjevan i brzo raste, jedina mana mu je što na osami strada od jakih vjetrova pa ga češće treba orezivati, ali time dobivaš gušću krošnju i hlad.

Ažurirao Ivan - 20 Kolovoz 2007 u 18:49
Na vrh
teabag View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teabag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 19:23
Javor, e vidis nije losa ideja!

A jel mi mozes mozda preporuciti neki dobar arboretum, u ili blizu Zagreba?
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 19:41
 To je u neposrednoj blizini Zagreba u Lučkom, a vjeruj  imaju svega, i naći ćeš što želiš.. bio sam tamo i osobno se uvjerio..
tu ćeš naći sve što te interesira. Big%20smile
Pozdrav, Ivan


Ažurirao Ivan - 20 Kolovoz 2007 u 19:42
Na vrh
teabag View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teabag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2007 u 20:38
A, cula sam za njih! Ok thanks!
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2007 u 08:20
Originalno poslano od člana teabag teabag napisao:

A, cula sam za njih! Ok thanks!
OK, IZABERES I SAMO POSADIS...  nema na čemu.... slobodno pitam- jesi blizo Zagreba ?
Na vrh
teabag View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje teabag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 04:09
Je je, u Zagrebu sam! Zato i pitam za oko Zagreba! :)
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2007 u 07:43
Originalno poslano od člana teabag teabag napisao:

Je je, u Zagrebu sam! Zato i pitam za oko Zagreba! :)
tu je najveći izbor.... i najveća gužva :).... drago mi je  da sam ti bar malo pomogao
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 11:10

Molim savjet, imam jedno deblo posjecenog stabla kako se mogu rijesti i korjena koji su dosta duboka da ne iskopam sada "naftu" a i blizu je ograda. Netko mi je savjetovao da zalijem NAFTU ????!!! , ali neznam kako ni koliko, a morada ima pametnijih prijedloga.

Hvalasmile40
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 11:18
Oho pozdrav - pretpostavljam da si iz Rijeke, a i znam te s nekog drugoj foruma. Dobrodošla u najljepše cvjetno društvo-pojačanje riječankama i za sada jednom riječaninu.
Na žalost neznam odgovor na tvoje pitanje, ali sigurno će se naći netko tko zna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 11:32
Hvala hvala na dobrodoslici i nadam se KONACNO jedan pravi forum za relax i druzenje, a ne svadaona sto postaju svi ostali forumi.
 
Slucajno sam na buletinom f. naisla na Vas, a kako u Rijeci imam malo okucnice koju tek trebam urediti trebam puno savjeta i za vocke i za travnjak i za cvijece pa cu tu biti cesto.Thumbs%20Up
 
 
Potle radova djeluje malo otuzno da ne recen grdo ....ali zato san tu
  
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 15:28
Ovdje dobiš hrpu savjeta, svakojakih. Imaš zgodnu temu dnevnik, gdje svi pišemo što samo napravili u svom dvorištu, pa malo zaviri.
Imaš još na raznim mjestima nekih ideja za vrt i okućnicu,
Ma glavno da si ti tu sad ćemo polako napred.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2008 u 19:07
Dobro došla rijeka53,ma vidjet ćeš ovdje se svi liojepo družimo tipkajući ali i stvarno ispijajući kavice.Šteta se nisi uključila ranije da ideš sa nama na kavu ali bit će još prilike.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 14:41
Ekipa za smile142  se povećavaaaaaa.........
Što se tiče panja, ja bih postupila na slijedeći način:
1. zavisi o kojoj vrsti stabla se radi, jer ne pružaju svi korijen jednako duboko
2. zavisi na kojoj visini je otpiljeno stablo

Neko korijenje propada samo od sebe kad se stablo otpili. Dotle bih u panju izdubla rupe i posadila neko manje zahtjevno cvijeće. Ako je stablo otpiljeno na nekoj većoj visini, može poslužiti kao postolje za vazu sa surfinijama ili za ptičju hranilicu, npr....

Ove zime otpilili smo jedno stablo koje se nije moglo iskoristiti na napred navede načine, pa sam u panju  koji je ostao izbušila rupe i zalila svime i svačime (solna kiselina, nafta, herbicid...) očekujem da korijen  istrune, ali rezultate još ne vidim.

Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 15:27
bok, hvala....
 tako cu i ja onda cackati po njemu pilati rezati pa ca bude. Pojma nemam ko je to stablo as ni nis poznato, a moran ga maknuti do kraja as tamo delan zidic koji me deli sa susedom da si ne virimo.....smile39
 
 
.... a cakule i kafe je vavek dobrodoslo sa pravom ekipomBig%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 16:49
rijeka53, ajde još jedna čakavica osim mime i mene, baš mi je drago i nadam se da ćemo slijedeće druženje i kavu biti zajedno i stobom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 22:36
Mene opet muci jedno drvo, kazu da je bor, mah neki cudni,izrastao je preveliki, veci od kuce pa ga moram sjeci i sad to dosta kosta pa ja u oglas neka nose drva.......ali ali ali nitko nece  B O R, pojma nemam zac ga niki nece pilat za drva, morda  as slabo gori, uffaaaaaaaa
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:11
Bor ti je otrov za dimnjak, pun je smole
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 21:19
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Bor ti je otrov za dimnjak, pun je smole
 
Hvala
 
Angry  Cryznaci nis od vazganja,......mmmmmmmmmm, a za recimo na otvorenom za rostilj ??????????
 
 
Tko zna cemu moze sluziti  DRVO BORA ????????
vidi sliku gore
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 22:40
ivan je stručnjak za stabla, on će znati više. Po mom skromnom mišljenju, ovo nije bor, ali ti može poslužiti za daske. Vjerujem da ćeš jeftinije naći u Pevecu Wink U svakom slučaju, uklanjanje stabla sa skuje će te nešto koštati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,296 sekundi.