Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ajuga reptans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ajuga reptans

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 20:06
Evo Tija, udovoljeno je tvojoj želji, čak što više, dobili smo fantastične slike razno-raznih, pa još i s nazivima, predivno muhlenvergija i hvala ti!
 
Moja je ova variegata, ali su još listići mali, mali, no nadam se širenju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 20:18
Vezano uz Ajugu reptans pronašla sam ovo:

Iva puzava ( Ajuga reptans L.) pripada obitelji usnatica (Familia Lamiaceae). Ova je biljka prirodni aromatik, adstrigent, antidijaroik, diuretik i homeopatik. Druga imena za ivu puzavu su gavez maleni, puzava iva, puzava ivica, salata vodena, skrečnik i sodula mačja, a strani su joj nazivi: engleski - bugle, carpet bugle; francuski: bugle ...

Ajuga reptans je biljka niskog rasta 15 do 20 cm. s cvjetovima koji dostižu i do 40 cm, pokrivača tla. Ajuga reptans se brzo siri.

U gredici imam dvije vrste:


Puzava ivica ( Ajuga reptans "Atropurpurea" )
 
Puzava ivica ( Ajuga reptans "Burgundy Glow" )
 
 
 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:46
Triša napisala ja u svojoj temi da moram pripaziti što sve poželim......muhlenbergia prekrasne su sve od reda, meni su one zanimljive baš zbog boje svojih listova, naprimjer ova s crvenim flekicama me neznam zašto asocira na dinosaure....i da hvala na brzini postavljanja fotki.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:54
Tija, vjerujem to, pa znaš da ja uvijek obećam kako neću ovo ili ono, a ipak.
 
Moon prekrasne su, baš dobro da znam gdje ih imasmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:58
Triša, sad znaš gdje ih ima WinkLOL
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 22:00
ma ne Triša poželjela sam fotke , a ne biljke, pa mi je muhlenbergia odmah uslišao želju, na to sam mislila
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 00:38
Meni je ova biljka noćna mora, toliko se raširila da je cijeli dio cvjetnjaka u njenom korjenovom sustavu kao micelij gljiva. U prvi mah nisam znala što je to, kad sam skužila morala sam vaditi svu zemlju i izbacivati korjenje i biljku van, prestrašno. Pogušit će sve oko sebe.

Moje su bile možda 3-4 komada, i one i od susjede se šire kao lude po mojoj strani ograde. Sad kako vidim prelazi na travnjakConfused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 13:06
evo da se i ja pridružim ovoj temi . ajuge sam nabavila prošle godine obićnu zelenu i ovu šarenolisnu nisu mi cvjetale, ali je zato ve godine ova obićna od malog busenčića pravo se raširila dok mi je ova šarenolisna dosta slabija evo i slika.

Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

e sad neznam dali će ove godine cvjetati, a nadam se.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2014 u 21:54
Puzava ivica (ajuga reptans)






Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 21:20
Ajuga "Mini Crisp Red"


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 08:08
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 08:32
divne su, malene, a tako lijepe... moja je malena došla iz vrta Anabistrice Heart


belica,zagreb
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 20:57
Cvijet je prekrasan, a listići očaravaju

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.