Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus benjamina - Fikus benjamin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus benjamina - Fikus benjamin

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
Korisnik
Poruka
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 12:24
osjetljivi jesu ali ovima mojima nije ni cudo...ne bi ni ja bila bolja da su me drzali u takvim uslovima...zato mislim da ce biti sa njima sve ok, samo treba malo strpljenja i ne ih vise setat tamo - vamo ... kad shvate da su "doma" bice sve ok
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 13:16
Hele ne moraš se bojati, kao što ti je aurora rekla kad se navikne na prostor nema nikakvih problema. Naročito mu godi kad ga u proljeće izneseš van u polusjenu tada naočigled raste. Dakle odvaži se i vidjet ćeš da ćeš biti zadovoljna
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 15:45
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Hele ne moraš se bojati, kao što ti je aurora rekla kad se navikne na prostor nema nikakvih problema. Naročito mu godi kad ga u proljeće izneseš van u polusjenu tada naočigled raste. Dakle odvaži se i vidjet ćeš da ćeš biti zadovoljna

   Probat ću s nekim manjim tj za početak da vidim hoče li se ova grančica ožilit.


Ažurirao Hele - 04 Prosinac 2007 u 01:22
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 23:41
Hele, ako i dalje prichamo o ginsengu( ili microcarpa , kako ga neki zovu, nazalost ili na srecu , meni je uspelo da  ga ozilim ali su mi tek posle rekli da nikada nece biti kao mama ( ili tata)  evo slike kako izgleda beba ( vishe lichi na icus elastica ...izgleda da ga treba pelcati nekako iz korena , sa korenom ne znam ali ovo je sa granchicom



Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 23:47
 Meni i ovako izgleda lijepo, možda za kojih ohoho godina bude i debeljko...
 Čini mi se jako logično ovo što si rekla da bi se možda trebao pelcati s dijelom korijena, tj, zadebljanja...ono otkinuti dio debla na kojem je već grančica, pa u zemlju i možda pod vrećicu...ne znam, ovo je moje razmišljanje...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 01:42
Originalno poslano od člana Monk Monk napisao:

Hele, ako i dalje prichamo o ginsengu( ili microcarpa , kako ga neki zovu, nazalost ili na srecu , meni je uspelo da  ga ozilim ali su mi tek posle rekli da nikada nece biti kao mama ( ili tata)  evo slike kako izgleda beba ( vishe lichi na icus elastica ...izgleda da ga treba pelcati nekako iz korena , sa korenom ne znam ali ovo je sa granchicom

   Ako uspije dobro , a ako ne onda ću več nekom prilikom nabavit malo reprezentativnijeg.
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 08:47
mojima od prekjucer ni jedan listic nije otpao...ja bi rekla da je to dobar znak...inace sam, odkad sam ih kupila, svako jutro nasla po par otpalih 
Na vrh
Maret@ View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maret@ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 10:28
Preko vikenda sam predala svu pažnju svom ficusu ginsengu, čistila ga od vunastih uši, tuširala, bio je vanka na kišici, nisam skidala oči s njega i nisam još primjetila one vunaste uši...no, uglavnom od sada pratim i nadam se da bude uredu! Vunaste uši čuvajte me se
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 10:42
...Maret@ nedaj se, ubij ih u pojam!!!smile207
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 10:50
Originalno poslano od člana Maret@ Maret@ napisao:

Preko vikenda sam predala svu pažnju svom ficusu ginsengu, čistila ga od vunastih uši, tuširala, bio je vanka na kišici, nisam skidala oči s njega i nisam još primjetila one vunaste uši...no, uglavnom od sada pratim i nadam se da bude uredu! Vunaste uši čuvajte me se

Ja ih imam (u fazi borbe smo ) na jabuci , i to najboljoj smile207 - pazi da ti ne zahvati ostale biljke
Na vrh
Maret@ View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maret@ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 11:02
prelijepi su shasha ...ja sam svog separirala od ostalog cvijeća ali ako bude uš dosadnija od mene onda ga iznesem van. Nekako ćemo se izboriti...nisam sigurna bi trebala promjeniti i zemlju, možda i u njoj šta ima?
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 11:05
Originalno poslano od člana Maret@ Maret@ napisao:

prelijepi su shasha ...ja sam svog separirala od ostalog cvijeća ali ako bude uš dosadnija od mene onda ga iznesem van. Nekako ćemo se izboriti...nisam sigurna bi trebala promjeniti i zemlju, možda i u njoj šta ima?

Ušima hladnoča ne smeta. Mislim da je problem jer lete po zraku. Sigurno postoji preparat koji je za sobno bilje.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 11:10
Maret@,ja bi njega presadila.Izvadiš ga iz zemlje i operi ga,i korjen i list...,i posadi ga u svježu zemlju.Ako vračaš u istu teglu i teglu operi.Negdje sam čitala(ili čula) da se te uši sa kaktusa čiste alkoholom.Ja sam ih imala na kaktusima.Uzela sam onaj štapić za uha,namočila u alkohol i time skinula naslagu uši. Probaj ga presaditi i onda ćeš vidjeti nakon nekog vremena.
Na vrh
Maret@ View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maret@ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 11:25
Ma tako mi je tibor i preporučio da očistim alkoholom i to sam i uradila, malo namočila štapić za uši (za uho :)) i polako jednu po jednu ostranila...danas ću ja njega ipak premjestiti u svježu zemlju, ostat će u istoj grasti nadam se da mu nije tjesno?!
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 11:59
A zašto mojim običnim fikusima pada lišće ( pa nisu listopadno drveće) ? smile43
Na vrh
Maret@ View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 19 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 52
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maret@ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 12:06
TeaK ne znam ti na to odgovoriti, ali kako sam čitala tu moguće je zbog promjene temp i početka grijanja u stanu...ali oporavi se, čim se prilagodi
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 19:23
Ima li netko iskustva sa razmnožavanjem benjamina? Zapravo, pas mi je izvrnuo 7 godina staru biljku, izjeo korjen, izgrizao grančice i sve listove sa biljke.
Odrezala sam 3 grančice, bez listova su, i stavila u vodu.
Kolika mi je mogučnost oživljavanja biljke? Da li sam ispravno postupila? Cry


Ažurirao Kiki - 04 Prosinac 2007 u 19:30
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 20:10
pokusaj te grancice staviti u tamnu posudu
sa vodom imas objasnjenje par stanica unatrag
i

Dobro nam dosla kiki   
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 20:22
Je li moguće da izbaci korjenje ako su stabljike bez listova?  Stoji u vodi 10-ak dana. I promjenila sam vodu jednom ne znam niti da li se to smije.

Hvala na toploj dobrodošlici.!!Big%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 20:39
naravno da je moguce ja sam benju stavila u vodu opali su mu listovi ali je poceo pustati korjencice
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.