Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus benjamina - Fikus benjamin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus benjamina - Fikus benjamin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 16>
Korisnik
Poruka
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 20:50
Super! Nakon koliko vremena?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 20:54
meni je bio u vodi oko mj dana
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 20:55
samo se ti naoruzaj strpljenjem i polako
a kojeg cukicu imas

ili hajde na kafu pa da tamo cavrljamo da se ne odmicemo od teme
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 22:28
 i ja u vodi pokušavam zakorijeniti dvije grančice...jedna je od onog šarenog, a jedna od zelenog...u vodi su već oko desetak dana i ništa se ne događa...
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2007 u 22:40
S nama je već 7 godina. Bilo bi mi strašno žao da se ne primi. 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2007 u 09:49
Kiki,virni na "razmnožavanje biljaka" tamo(čini mi se Monk) govori o razmnožavanju ficusaWink
Dobro nam došlasmile75
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2007 u 09:51
Jeste li zaboravili na vrbinu grancicu?
Procitala sam to neki dan, ovde, na forumu, i jedva cekam priliku da je isprobam.

Kikice nije preporucljivo menjati vodu, samo je po potrebi dolivaj.

Imas pod 'Razmnozavanje biljaka i cvijeca" slikovito uputstvo: 'razmnozavanje fikus benjamnine by Monk'.

Pozdrav i dobrodosla.
Aglaja
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2007 u 10:25
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Kiki,virni na "razmnožavanje biljaka" tamo(čini mi se Monk) govori o razmnožavanju ficusaWink
Dobro nam došlasmile75


Hvala!Smile
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 13:08
ovo u vezi vrbine grancice...ja sam to probala i znate sta...svaki put je vrbina grancica pustila korjene u casi, a ne ono radi cega je ona u casi bila ... smile180
...kakva su vasa iskustva?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 16:46
moja jako pozitivna
dosta sam biljkica tako zapelcerala
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 16:50
Originalno poslano od člana aurora2 aurora2 napisao:

ovo u vezi vrbine grancice...ja sam to probala i znate sta...svaki put je vrbina grancica pustila korjene u casi
Ova je dobra!!!

Moje iskustov je, da sam probala i ima malo poboljšanja, u odnosu na stavljanje u običnu vodu.
Ali ipak za pojedine biljke koristim hormon za zakrjenjivanje!
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 14:57
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

moja jako pozitivna
dosta sam biljkica tako zapelcerala


Vidim i pročitanih tekstova da imaš dosta iskustva s biljkama pa bih te molila ako mi možeš pomoći oko problema s malim bubicama na biljci.
Radi se dekorativnom bambusu s više stabljika.
Mjenjajući vodu primjetila sam bubice na biljci i posudi u kojoj se nalazi.

Kako se riješiti bubica ???

Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 14:21

DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 14:25
 Kupila sam to siroče za 10 kn i sad vas molim savjet kako da ga oživim. Da li da odsječem grane bez listova ili da ih ostavim ? I naravno svi savjeti dobrodošli!
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 16:41
Nemoj ništa rezati...."obući " će se on...samo ga smjesti na jedno dobro mjesto ( svjetlo) , ne na propuh i jako grijano ( bolje do 20 stupnjeva) i ne premještaj ga...zalijevaj umjereno, sad dosta jednom tjedno i ponekad prskaj listove...tako je i moj izgledao i onda se kad sam ga ostavila na miru oporavio se...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 18:42
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

Nemoj ništa rezati...."obući " će se on...samo ga smjesti na jedno dobro mjesto ( svjetlo) , ne na propuh i jako grijano ( bolje do 20 stupnjeva) i ne premještaj ga...zalijevaj umjereno, sad dosta jednom tjedno i ponekad prskaj listove...tako je i moj izgledao i onda se kad sam ga ostavila na miru oporavio se...

            Super. Hvala na savjetu i ohrabrenju mada moram priznat da sam ga več malo cjepnila jer mi se činilo da je suho. Sad je gotovo , više neču.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 21:11
Ako su grane stvarno suhe(probaš jel pucaju kad ih savineš) onda možeš porezati jer tu potjerati neće.No to možeš i kad se oporavi,onda vidiš koja ne tjera tu odrežeš. Slažem se sa Fridom,samo ga ostavi,ako ne prije na proljeće će se oporaviti.Sve je dobro dok su grane žive,listovi će već potjerati.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2007 u 23:45
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ako su grane stvarno suhe(probaš jel pucaju kad ih savineš) onda možeš porezati jer tu potjerati neće.No to možeš i kad se oporavi,onda vidiš koja ne tjera tu odrežeš. Slažem se sa Fridom,samo ga ostavi,ako ne prije na proljeće će se oporaviti.Sve je dobro dok su grane žive,listovi će već potjerati.

           Neke su bile zelene al sad je gotovo. Nema smisla plakat za prolivenim mlikom.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 15:11
 Hele,nikada nije gotovo... nijednu biljku ne treba baciti dok se sve ne pokusa. Izbaci ga napolje kada otopli ( na neko senovito mesto),ne zalivaj previse ali redovno orosavaj, mozda se i povrati. I ovo je nekada bio jadnicak a pogledaj mi ga sada (pravi kapitalac) od 2 i kusur metara...
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 17:05
smile39Mimar,ubijaš me slikama.Pa ti samo neke kapitalce imašsmile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.