Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus benjamina - Fikus benjamin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus benjamina - Fikus benjamin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 16>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 11:17
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Bogami Alisa ja bih ga odmah preuzela makar za transport iznajmila kamion  od onih sto vrse preseljenja LOL...





LOLLOLLOL,pa pokušavam,još od prošle zime,da ga preselim sebi,ali eto,nekako mi se ne da.
LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2009 u 17:51
...evo okupali smo se i dotjerali za slikanja ...bas mi je drago sto je i ona u dobrom stanju !!




Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
roberta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 74
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roberta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 09:47
da se i ja pohvalim svojim ljubimcem (star je oko 2,5 godine, visok je cca 65 cm Smile):
 

Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 15:31


ovo meni sliči na bršljan ali na teglici je pisalo da se radi o" fikusu pumila"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 15:44
vanja to je ficus pumila (neki ga još zovu puzajući fikus). Ponekad ipak na etiketama bude dobar naziv cvijeta iako im najčešće stoji "zeleni mix" eh tu onda svatko tko imalo poznaje cvijeće vjerojatno bi smile155
Imaš o njemu sve lijepo opisano http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2703&PID=150475
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 15:48
Lana2 fala na linku i imenovanju biljkice meni je baš simpa, a ujedno si me obradovala jer sada znam da slika vidi nisam bila sigurna u postavljanju istih.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:27
Vanja i ja sam dugo imala takvog i rastao je kao trava,sve dok mu nisam promijenila mjesto i on je počeo odbacivati listove,više mu nije bilo spasa,vratila sam ja njega na staro mjesto ali uzalud.Isto mi se dogodilo sa benjaminom i od tad ga nemičem,samo ga nekad okrenem.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 16:32
Slavonka fala na "upozorenju" meni je svo cviče na sjevernoj strani kuhinjskog prozora, starinski su to prozori sa škurama (griljama) pa kad treba otvoriti i zatvoriti ih jasno cviče moram micati, no nadam se da ću ga uspiti održati na životu baš mi je cakan.
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 20:25
ovaj je dosta star. iz pocetka je imao u proljece bijele listove no sad pusti 1 ili 2 takva bijela lista
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 10:47
Ma ovo je prelijepi primjerak ja sam imala jednog šarenih listova ali mi je brzo propao,ovaj tvoj je smile79
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 17:25
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Ma ovo je prelijepi primjerak ja sam imala jednog šarenih listova ali mi je brzo propao,ovaj tvoj je smile79


Hvala. ali i ja sam imao puno smile85
Na vrh
balalayka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 102
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje balalayka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2009 u 21:01

moj benji se malo pokunjio, dosta je i njemu zime, a čim zagrije čeka ga šišanje i dijeljenje pelcera:)

 
 
 
Na vrh
ella View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 12:29
DisapproveMOLIM VAS ZA SAVJET IMAM FIKUS BENJAMIN VEC 12 GODINA I PRIJE NEKOLIKO DANA SAM GA IZNJELA VAN I PRESADILAU NOVU ZEMLJU BIO JE PAR DANA VANI SAD SE JE POCEO SUSITI I  OSTALO JE SAMO 30 LISTOVA MENI JE VRLO DRAG JER SAM GA DOBILA KAD SE JE MOJ SIN RODIOStar...


UNAPRIJED HAVALA
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 08:58
Ella, ja ne znam da li ti mogu pomoći ali ja sam svoj također iznijela van jer su mu listovi pred kraj zime drastično opadali i prijetilo je da će ostati bez njih-doslovno.Ali moj je na balkonu u SJENI i okad je vani ne otpadaju mu više.Možda ga trebaš prihraniti ili bi trebala otići u neku dobru poljoapoteku i izložiti im problem, u zadnje vrijeme oni imaju na takvim mjestima (bar je kod mene takav slučaj, tj . u mom mjestu) jako dobre stručnjake pa će ti oni savjetovati što učiniti. U svakom slučaju, sretno!
Na vrh
ella View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Svibanj 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 11:56
ja sam bila u apoteci(poljoapoteci i dali su mi tecnost za zaljevanje ali nista.CryCry     

ps:hvala puno Ivana
Na vrh
Fanta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 11:45
Pozdrav svima
Meni je danas stigao Benjamin i oooogroman je. Prvo sam morala porezati pola grana vani da bih ga uopće mogla unijet u kuću. Oko 4 m je bio visok.
Sad sam ga unijela i još uvijek su neke grane previsoke, ali žao mi ga je toliko porezati. Nekako baš i nema puno listova.
Ako mi znate savjetovati što mi je najpametnije raditi sad.
Evo slika

Hvala!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 19:57
možda  bi bilo dobro ostaviti ga da se oporavi od prvog soka i prvog rezanja.
 
pa kada tu grane i listovi narastu i oporave se. onda skratiti i ovu drugu stranu.
 
ili ga možda presaditi u drugu nizu ali malo siru posudu. ili malo dublje ga staviti u istu posudu.
Na vrh
Fanta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 20:18
A nije mi vrag dao mira i porezala sam već još dvije grane i sad ću ga ostaviti.
U trgovini mi je žena rekla da ga ne presađujem još bar dva tjedna dok se ne privikne malo na novi prostor.
Ne znam da uzmem neko gnojivo ili nešto da se prije oporavi?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 21:06
pusti neka se stabilizira....
 
i ovako ne voli previse setnje i stresa. neka se lagano smiri i oporavi a onda malo kasnije krenuti sa gnojivom a tjedan dva dana.
Na vrh
Fanta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fanta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 21:25
OK.
Hvala puno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.