Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  123 41>
Korisnik
Poruka
montokuc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2009
Lokacija: Germany
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje montokuc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aeonium
    Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 05:32
Snimljeno na Lastovu,gotovo svaka kuca ima ovaj cvijet!Ako moze,molio bi i latinsko ime!






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2014 u 05:07
Ovaj aeonium je zaista fenomenalan. Toliko lagan, a toliko lijep. I ja imam iskustvo da se, nakon boravka u zatvorenom, za tren oporave kad ih se stavi vani, dva tjedna je dovoljno da ponovo izgledaju u top-formi.
 Uvijek sam mislila da je tamna boja od topline, jer su kod mene najtamniji ljeti, ali jednom sam ih cijelu zimu držala vani na prozoru, a kako je prozor bio iznutra blokiran biljem i bilo ga nemoguće otvoriti, a zima bila jako, jako sušna, oni su i zimi bili tamno bordo, što znači da je uzrok suša, a ne toplina, samo što ljeti obično suša ide ruku pod ruku s toplinom. Naravno, sve ovo uz mnogo sunca.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2016 u 18:12
Originalno poslano od člana aurelia aurelia napisao:

Svaki je lijep i poseban na svoj način...Smile

Da li su zahtjevni za uzgoj? A zimi u grijanom prostoru?


Aurelija nisu uopće zahtjevni, ljeti za velikih vrućina prestaju s rastom,odnosno idu u stanje neke hibernacije ali ih ne treba prestat zalijevat kao i sve ostale sukulente, zimi je isto u hladniju prostoriju sa dosta svijetlosti, zalijevat jednom mjesečno, u Dalmaciji mogu opstati vani jer trpe i lagane minuse ako su suhi, moji su lani u zimu bili samo dvadesetak dana u kući , kako je zima bila iznimno blaga (dalmacija) bolje im je bilo u natkrivenom vani nego u kući, znači njega kao i kod svakog sukulenta, malo vode obilje svijetlosti odnosno sunca ljeti, dapače tamnijim vrstama cjelodnevno sunce ne škodi mada ja izbjegavam srpanj i kolovoz podnevno sunce, nadam se da sam malo pomoglaWink
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 15:22
mislim da je aeonium
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 12:53
lani sam kupila aeonium
dosta je narastao, ali ide samo u visinu - stabljika i na njenom vrhu je "cvijet"

zanima me - kad bi odrezala dio na kojem se nalazi"cvijet" bi li se ožilio i bi li iz ostatka stabljike "probili" novi "cvjetovi"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 07:58
Bi pustio mlade ali taj što si odsijekla stavi u pijesak nek se ožili jer šteata da ne imaš 2 a kamo sreće da je moj toliki -moj je mali picmoljak
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 07:06
niho hvala na savjetu smile73

ovih dana ću to napraviti
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 08:35
Ma moraću i ja svoj uslikati pa ćeš vidijeti kako je mali pravi picmoljak--a tako je kad Triša daje pelceresmile96
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 12:49
ma glavno da je od srca Wink

a i puno mojih su bili picmoljki (kao pelceri) pa su narasli veeeliki

čak mi je veći gušt uzgajati ih dok su još bebice i veseliti se svakom milimetru u širinu i visinu - onda kad znam da je sve "mojom zaslugom", još sam ponosnija na svoje bebe
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 12:51
niho ti si mi veliki šaljivdžija LOL
baš mi je drago da te bar ovako virtualno poznam
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 15:02



Evo da obnovim malo temu. Godinu dana nitko nije ništa napisao o tom lijepom sukulentu. Jednostavan je za održavanje a dekorativan sa i bez cvijeta.
Početkom Svibnja teglu iznesem van. Postepeno ga privikavam na sunce. Prije nego temperature padnu ispod nule ga vratim u kuću na svijetle prozorske police, smanjim zaljevanje i to je to.

Montokucov aonium sa Lastova je zbilja prekrasan primjerak. Šteta što ga mi kontinentalci ne možemo uzgajati na otvorenom. Ali svejedno lijep je i u tegli i jednostavan za uzgoj, probajte....
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 15:18
Lijep je. U mojoj knjizi za njih kažu što stariji to ljepši.
Ja imam jednog "švarckopf" i skroz je slabo napredovao ljetos. Možda mu nije prijao supstrat. Na proljeće ću ga presaditi pa ćemo vidjeti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 20:07
Slažem se sa time što si napisala Semira. Što je stariji to je ljepši. Ovaj moj Aeonium haworthii naraste 50 – 60 u visinu i isto toliko u širinu. Ako ću biti u prilici slikati ču biljku sa koje je uzet pelcer. Zbilja prekrasan primjerak. Gospođa koja mi je poklonila aeonium ima veliku zbirku sukulenta. Meni je upravo aeonium bio naj... ( kompaktna zbita krošnja puna lišća u obliku cvijetova). Iskreno do tada nisam niti čuo za aeonium.
Sa supstratom ne bi smjela imati problema ako koristiš obični supstrat za kaktuse i sukulente.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 22:01
A ovo je moj šarenko koji mijenja boje




Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 22:31
Pinus, od svih silnih kaktusa i sukulenti koje imam, jedino sam za njega bila zabrinuta hoće li preživjeti. Zaista ne znam do čega je. Supstrat je isti kao što koristim i za ostale sukulente - mješavina svega i svačeg, tj. baštenske zemlje, kupovne zemlje, riječnog pijeska, komadića cigle.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 22:50
još jedna jednostavna, a predivna biljka Smile ove godine sam skroz slučajno naišla na onaj crni i naravno odmah ga kupila, maleckiii je Smile unijela sam ga u kuću i malecki čeka presađivanje u veću teglicu
Pinus i Otok, vaši su predivni primjerci Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 23:01
Semira sigurno će biti sve u redu.

Čini mi se da je puno ime Otok-ovog ljepotana Aeonium haworthii variegata. Što si tako daleko Otok. Skočio bi do tebe po mali pelcer. Toliko su mi lijepi da ču sigurno povećati zbirku a nigdje ne vidim da ih prodaju.

Konteso ako nije tajna gdje si ga kupila ?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 06:50
Otok,
 
Predivan je taj satirani! Nikad takvog nisam vidjela!
 
Semira, taj shvarchopf je hibrid. Ovaj nas crni, jaki i divlji nije taj isti. Taj schvarchopf sam vidjala na slikama, i uvijek sam se pitala kakav je u stvarnosti. Nas crni mijenja boju ovisno o sezoni i kolicini vode, od zelene od tamno bordo. Mislim da je shcvarchoph uvijek tamno bordo.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 09:15
Pinus, hvala na podršci.
Nina, vjerovatno je nekakav hibrid iz Holandije. Kupljen je u obi-ju.
Trenutno je na prozoru, u kući, izolovan od ostalih sukulenti. Naziru se novi mladi i zeleni listići. Kakva će dalja promjena u boji biti, ne znam.



Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 15:32
Pinus, slučajno sam naletjela  na njega u Konz..mu ...moram ga slikati
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 20:17


Sa ovog aeoniuma je uzet pelcer iz kojeg je izrastao moj aeonium. Razmnožavanje je navodno vrlo jednostavno. Otkinete rozetu sa malom stabljikom i za piknete ju u zemlju. Vlasnica ga tako razmnožava i tvrdi da se svi prime.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 20:32
Pinus jako je lijep i tvoj i ovaj od kojeg je uzet pelcer,daj mi samo reci koliko je tvoj star
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,352 sekundi.