Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 41>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 20:40
Kod mene je godinu dana a kod nje je pelcer rastao približno 6 mj.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 20:45
Pa to onda prilično brzo raste,mislila sam da treba puno više vremena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 21:18
Ovaj podatak koliko je rastao kod nje uzmi sa rezervom. Nisam ju točno pitao taj podatak. Danas sam bio u posjeti kod vlasnice i u razgovoru sa njom doznao da ona razmnožava svoje sukulente pretežno u Veljači i Ožujku, neposredno prije sezone vegetacije ostalo sam pretpostavio.
Danas sam ponovo dobio cijeli kup sukulenata i tri mala kaktusa. Između ostalog i dva aeoniuma.


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 21:26
Pinus,moraš češće ući u goste toj dragoj gospođi,kolekcija će ti začas biti ogromna.
Znači u rano proljeće krenuti sa razmnožavanjem,hvala
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 07:08
aeonium hierrense, kad je bio mali i danas:
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 15:58
Tvoj aeonium a i ostali sukulenti su prva liga. Kako je preko zime sa njima ? Dali je potrebna kakva zaštita od hladnoće ?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 17:18
I kad je bio mali i danas je prekrasan. Nikada ne znam što sve spada u tu skupinu aeoniuma, ali znam da ima nekih koji bez problema prezime vani, a koji su tko to zna neka nas prosvjetli.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 19:34
Evo nekih traženih podataka
Aeonium arboreum +5*C,holochrysum -5*C, spathulatum -10*C, tabulaeforme +5*C
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 14:59
A, sve zime do sada su proveli vani, doduse maknuti sa kise, pod strehom pod koju je zalazilo malo i sunce.
Sada vise nemam tu strehu, bit ce na otvorenom.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 14:08


2 x Aeonium haworthii (ili Aeonium gomerense? ) u sredini bi to trebao biti Aeonium decorum v. minor ?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 14:52
Ti se zaista imaš čime pohvalitiClap
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:20
wow!!! divni su

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 18:11

Ovaj lijevi crvenkasti mi se jako svidja.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 19:49
Lijevi i desni vuku porijeklo od istog Aoniuma moje susjede. Ta crvenkasta boja po rubu lista ovisi o količini svijetla. Što je više sunca list dobi ljepši crvenkasti rub i obrnuto.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 19:51
Pinus,a koliko vremena treba da ti narastu ovako veliki lijepi grmići?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 20:01
wow smile39
Pinus ova 3 manekena su stvarno prva liga Thumbs%20Up
nbjelov tebi zavidim na klimi smile39 ovoj tvojoj prelijepoj kolekciji očito jako paše Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 20:53
Mali kaktus ne znam točno. Mislim godinu dana.   Danas sam prvi puta skinuo 5 reznica sa Aeoniuma . Probati ču sam razmnožiti Aeoniume. Ove sa slike je razmnožila moja susjeda. Desni je kod mene dvije a lijevi manje od godinu dana.



"mama" Aeonium haworthi. Vjerojatno je do sada imala više od 100 potomka.
Na vrh
maiwuti View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maiwuti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 19:01
pozdrav znalci! vlasnica sam ,već oko 2 god, aeonium arboreum. sad sam našla ime biljke. prije par mjeseci je bočno na stabljici dobila mladice i cijela se savila(od težine valjda) i danas mi je pukla na polaCry. našla sam neke informacije,kao trebala bi ostavit par dana da se lom na stabljici osuši i onda je posaditi. navodno bi trebala preživjet. da li netko ima iskustvo ili  savjet jer nikako ne bi htjela ostati bez nje.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 19:44
eto tako kako si pročitala
taj komad koji je otpao ostavi koji dan da se rez zasuši, a onda posadi u propustan supstrat i lagano sa zalijevanjem, kao i do sada

ako imaš više lisnih rozeta, možeš ga čak podijeliti i zasaditi zasebno
postupak je isti

sretno

p.s. a vjerovatno će i i na ostatku grane, na matičnoj biljci,izbiti novi listići
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 22:58
Ma jesu li ti na slikama ista biljka kao i onaj na prvoj slici ove teme?
Ja ima onakvog s prve slike ( na prvoj strani), ali nije smeđ već je pozelenio i sad ne znam hoće li opet biti crven.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.