Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 394041
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2017 u 19:55

arnoldii sedifolium x spathalatum neobično lijep grmić
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2017 u 19:54
Pčelice, predivan ti je Aeonium! 
Aralija, o tvojima se zna da su nevjerojatno lijepi svi odreda pa tako i ovaj.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2017 u 18:40
Moj zeleni aeonium (valjda a.canariense) je imao prekrasnu zbijenu rozetu i baš sam bila sretna kaj se ne izdužuje kao onaj crveni (još uvijek neznam točno koji je).
Kad je zahladilo stavila sam ga na stubišni prozor i u rekordnom roku je procvjetao Confused. Rozeta se izdužila i pretvorila u cvjetnu granu. 
Jel se nekom to dogodilo? Ima samo tu jednu rozetu, nisam ga valjda sad izgubila.
Ako ga kasnije odrežem, hoće potjerati nove rozete iz stabljike? Cry
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2017 u 19:46
anastazija ovaj tvoj kao i većina aeoniuma nakon cvjetanja propada,a vjerujem da će istjerati mlade rozete pokraj.ako ne istjera propao je.žao mi je ali tako nam je svima.zato je dobro da ih razmnožavamo reznicama,ma da se ovaj tvoj nije mogao.možda budeš imala sreću da je to baš jedan od onih koji ne propadaju.
možda se javi netko od znalaca -možda aralija,camelija ili netko drugi
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2017 u 20:24
Ako je canariense trebao bi pustio iz debla ali ja bi odmah odrezala cvijet da ne crpi deblo jer je sad vrijeme da on zametne izdanke jer oni rastu cijelu zimu, neznam koja je  temp. na stubištu ali bilo bi poželjno da je  oko 10C kad mu otkineš cvijet

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2017 u 11:45
Puno vam hvala na brzim odgovorima Smile. Iznenadio me jer nisam ni znala da cvjeta. Mislim da je onda najbolje da mu odrežem cvijet pa ga možda  na taj način i spasim.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2018 u 20:49
A moj nikako da se razgrana ....
Ima neki poseban postupak?
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2018 u 22:44
neznam koji je u pitanju, neki se teško granaju kao npr zwartkop, poznatiji kao crnac, puno je tamniji od A. atroputrpureum, njima se otkine rozeta, i na deblu izbijaju nove rozete, a nju zakorjenite pa imate 2. U pravilo ako mi nakon 2,g, ne puste rozete ja ih skratim za glavu, naravno vodeći računa da su iz porodice arboreum, ove druge malo više pratim

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 394041
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,316 sekundi.