Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 41>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 07:56
Ma šta divni, oću i jaaaaa !!! Kako to da ja toga nemam, moram nabaviti, baš mi se sviđaju !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 20:03
jedna kišna moje bebe Heart


belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 20:47
belice....prekrasna je tvoja bebica smile72
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 20:48
hvala Moon, kako se tvoja drži?
belica,zagreb
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 00:43
Kamenjar, Belica, Emily lijepi su vam aeoniumi...
Moon drago mi je da si i ti u obitelji ljubitelja aeoniuma..
Free super ti tjera nove izdanke onaj sa odrezanom glavom...Mogla bi i ja to napraviti sa jednim mojim...
Emily možda ti pronađem onaj sa crvenim rubom, imam jedan izvor gdje ih ima... Moj je mali, inače bi ti poslala reznicu...
sutra je novi dan
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 06:23
i  moj je mali kao što se vidi, a i crnoglavci su tek pelceri, fali mi onaj zeleni ljepotan, nikako da ga pronađem za kupiti, pa ako neka dobra dušica bude imala 1 sitni komadić za mene, mijenjam se za bilo što iz svojeg kutka.
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 22:29
belica...drži se drži, samo nek se primi
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 12:33
Ma primit će se nebrini, za 20 ak dana je sigurno ukorijenjen i onda nek ti buja i raste. 
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 13:53
evo nova pridošlica u društvancu mojih sukulenata , sad nek me lijepo sluša i naraste mi veeliki dečko LOL

aeonium sunburst cristata


belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 14:45
belice presladak je, samo nemoj na jako sunce s njim
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 15:56
neću , neću Natalija, ide u podnožje većeg cvijeća koje mu radi sjenu. 
belica,zagreb
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 16:00

Baš je slatki, ko mali bucmasti bebač  Smile.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 16:39
da, s ove strane je bucmast, a iz profila prava twigy

još nisam naišla na sunburst u normalnom obliku...

a da mi je na ovoga naići http://www.anniesannuals.com/plt_lst/lists/general/lst.gen.asp?prodid=1202
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 17:39
belice.....kako je lijepHeart
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 22:13
natalija čitaš mi misli, i ja ga već dugo škicam, ali nisam ga do sada nikada vidjela u prodaji kod nas. Možda i naiđem nekad na njega... nikad se nezna. Ili on naiđe na mene.
moon kad se vrnem s mora, probavam ga pelcati odmah.
belica,zagreb
Na vrh
Jedja80 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jedja80 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 07:56
Zdravo svi! Trebala bi pomoć/savjet..od ovog proljeća (dok su mi još bili u stanu) moje aeoniume su napale štitaste uši..najprije samo jednog, pa kasnije su se pojavile i na ostalima. Nije to ništa strašno, nema ih baš toliko puno i aeoniumi su i dalje zdravi i lijepi, ali strah me da uskoro neće biti. Na netu sam pronašla dvije opcije: duhan ili bijelo ulje. Probala sam sa duhanom no bez većeg uspjeha. Zapravo mi je jako žao s kemikalijama tretirat moje biljkice..voljela bi da postoji neko riješenje "od naših baka". Ima li netko kakvog iskustva sa time? Unaprijed zahvalna!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 08:23
štitaste uši je lako odstraniti ručno, jednu po jednu skineš prstima/noktima
pretpostavljam da ih nema puno, pošto su biljke u dobrom stanju i da ne bi trebalo dugo trajati

postoji i recept sa čarlijem i vodom, pomješa se i šprica, potrebno je ponoviti u par navrata, ali ne znam koliko je učinkovito za štitaste uši pošto su one zaštićene pod oklopom i priljepljene za biljku


mog malog crnoglavca su napale obične uši, one sitne bijele... prava dosada
a baš sam ove dane na nekim drugim sukulentima i kaktusima primjetila i vunaste...

morati ću ih nečim pošpricati, mislim na neki otrov, kaktusi i sukulenti ionako nisu za jelo
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 08:39
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:


Emily možda ti pronađem onaj sa crvenim rubom, imam jedan izvor gdje ih ima... Moj je mali, inače bi ti poslala reznicu...


Tek sad vidim ovo Embarrassed
Hvala na trudu i ako si ga uspjela nabaviti i ako nisi smile78
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 08:40
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

i  moj je mali kao što se vidi, a i crnoglavci su tek pelceri, fali mi onaj zeleni ljepotan, nikako da ga pronađem za kupiti, pa ako neka dobra dušica bude imala 1 sitni komadić za mene, mijenjam se za bilo što iz svojeg kutka.


Ako još nisi našla zelenog, šalji adresu Wink
Na vrh
Jedja80 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jedja80 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 08:48
Hvala ti Natalija na odgovoru i savjetu!   

Znam, već sam ih odstranjivala ručno, vatom, štapićima za uši, čak i pincetom , pošto nemogu prstom stići između listića gdje se one fino ugnijezde. Ali opet se pojave. Bez obzira šta nisu za jelo, u svemu uvijek prvo pokušam pronaći neko prirodno riješenje pa ako to ne šljaka, naravno, posegnem za drugim rješenjem. Tako mi se i ovdje čini da ću na kraju morati kupiti to bijelo ulje koje je navodno protiv štitastih najučinkovitije.
Kako si ti riješila uši na svom crnoglavcu, sa čarlijem?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.