Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 41>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 17:57
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

free  po slikici  ipak izlaze novi izboji jesu sitni ali ipak ih ima...i nekako mi se čini da je zemlja premokra čak mu je i deblo navlaženo ..možda da ga malo zaboraviš zaljevat Big%20smile


Duda, 3 sekunde prije slikanja sam ga zalila, zato ima deblo mokro !!  Cure, svaki listić u novoj rozetici koji nikne, odma je suhi, i tako od lani od kad sam ga odrezala !!  Neće i neće !!

Ali zato odrezana glava raste, ajde barem nešto !! 

Nažalost moji još uvijek moraju biti unutra !!  Da ih sad ostavim vani, vjetar bi ih odma obrijao, kao lani achimentese !!  Još će barem mjesec dana morati biti unutra !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 19:19

antonija, hvala ti na odgovoru  smile78.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 22:18
antonija, imaš staru sliku ovog aeoniuma?

stabljika mu je dosta kratka  i  meni se čini da on je bio odrezan i da su ove rozete izašle upravo pri vrhu stabljike koja je dekapitirana

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 22:41
Crnoglavca nema potrebe sklanjati u polusjenu, on treba biti na cjelodnevnom suncu, da ne kažem pržionici.

Antonija, hvala ti za podatak o samorazgranjavanju aeoniuma.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 22:46
ako je aeonium ovakav kao na donjoj slici, tj. ako raste samo 1 rozeta iz sredine stabljike, mislim da nema puno šanse da se grana, stabljika mu se izdužuje dok se pusti ili dok se nešto "ne dogodi", nekakvo mehaničko oštećenje
to govorim iz iskustva, a možda nisam dovoljno iskusna LOL i volila bi da nisam u pravu Wink
 



Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:16
Free svaki bi se Bračanin utopio u toliko vode LOL, previše zaljevaš, izvadi ga van, ako je dolje trulo izreži i stavi u samo malo vlažnu zemlju i pusti ga jedno 15 dana najmanje, bez zaljevanja.
život je more
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:50
Na Palmižani ,obitelj Meneghelo gojisukulente,kaktuse itd. između ostalog i aeoniume....cijele su godine vani....predivni su! Kaže gosp. Dagmar da vodu dobiju samo kad ih posadi....a onda se predavaju Palmižani i njezinoj neiscrpivoj snazi da u teškim uvijetima stvori predivnu biljku i kaže da biljke nakon nekog vremena nauče ....pamte da moraju neko vrijeme preživjeti bez vode,problem je propusno tlo ...jer kad se zalije biljka...to čujete klok klok i gotovo!¨! Ali biljke su se naučile i stvorile arboretum kakvog nema na svijetu.....Aeoniumi su predivni!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:51
Mene jako zanima Aeonium arboresces! Preedivan je...dali ga netko ima?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 08:18
ovaj je desni, slikan 20.08.2011. Dobola sam ga od Nataly, ona ga je nabavila od BB.
natalija, možda oni jesu rezani, ja ih nisam rezala i dobila sam ih sa samo jednom rozetom na vrhu.


jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 08:26
ovo je slikano 31.12.2012.g, tu se vide sva 3!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 08:50
ma  virujem draga da ti nisi, ali mislim da oni ne potjeraju više rozeta dok im se ne skine glavna glava
kao i većina biljaka, kad se skine vrh potjera sa strane

lipi su ti sada, a i onda su bili

što je s onim iz mbma?
moj se drži, nedavno sam ga iznijela na balkon
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 08:57
natalija, ako misliš na onaj šareni super je, raste, zeleni se i žuti. slabo mi se rozi!
danas ću ih slikati!

a crnce sam sve dobila sa po jednom rozetom na vrhu i razggranali su se. čak onaj najveći od BB se savio pod teretom koliko ih ima. danas ću ih prebrojati.
u jednoj velikoj grasti su mi posađena tri. najmanjega sam juče zagledala, i on ima jednu malu rozeticu.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 18:09
Evo kako moj aeonium izgleda nakon tri tjedna što je vani, sunca je bilo i nije bilo, ono red kiše red sunca, ali isto dosta je potamnio. Glikica je rekla ta je to neki kultivar jer su listovi dosta veliki, ali moon me utješila i stvarno je u pravu veliki listovi izumiru a stvara rozete sa svih strana
 

 
vrh
 

 
sa strane gdje se vide nove rozete
 

 

 

 

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 19:52
i ovaj najmanji stvara novu rozetu



ovi malo veći su je stvorili prošlu jesen


jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 19:52
šarenko

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 20:01
natalija....krasan je
aralija...ma sav ti je ok i super
antonija...svi su krasni i lijepe rozete stvaraju, a ovaj kiwi samo čeka sunce pa da porozi i pocrveni
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 20:52
i moji su vani ,danas sam primjetila na jednom između listova nekoliko novih malih rozetica dakle sam je pustio doslovno u glavi kao i antonijini
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 21:09
i moj crnac koji oduvjek ima samo jednu rozetu izgleda izbacuje novu rozet
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 23:04
mom crncu su se donji listovi objesili...kao da venu....sredina rozete je dobra,čvrsta....zalila san ga danas ali nema pomaka ....jeli tako ok ...ili nešto ne valja?
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 23:14
1111, mislim ako je sredina čvrsta, nemaš brige. donji listovi će otpasti.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.