Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 41>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 20:09


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 20:16
Moon predivan je i nadam se da će još potrajat toplo da ga što kasinje uneseš za stalno u kuću jer ipak njihovo prirodno okruženje je vanjski svijet 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 20:20
Aralija, hvala ti, nadam se da će još neko vrijeme lijepo krasiti stol na terasi
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 22:19

Prekrasan je!

I ja sam dobila takvoga od drage prijateljice, zapelcala ga i prekrasno je narastao.
Onda se jednog dana jedna strana samo nagnula, a stabljika je bila suha. Mislila sam da ću uspjeti spasiti bar drugu stranu, ali i na njoj su odjednom samo popadali listovi.
Ništa nisam mijenjala kaj se tiče njege i uopće neznam kaj mu se dogodilo.
Jako sam žalosna kaj sam ostala bez njega, a tako mi se sviđao i baš sam bila sretna kad sam ga dobila  smile220.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 21:54
Anastazija tako sam i ja prošle godine ostala bez svoje biljčice....zato sam ove godine i rezervu pribavila, valjda će mi uspjeti prezimiti bar jedan....danas sam ih fotkala i ovako izgledaju, mislim da im je pasalo kad je zahladilo, čini mi se da su i narasli od ljeta....samo što mi ih je malo uneredila jedna gusjenica (bezobraznica jedna) pred kraj 8.og mjeseca dok me par dana nije bilo doma
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 22:15

pčelice, bilo bi mi jasno da se to dogodilo preko zime.
To je bilo u rujnu (prije onih hladnoća). Stvarno neznam kaj mu se dogodilo.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 22:15

Tvoji su prekrasni - dobro ih čuvaj !

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 18:05


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 18:17

Krasan je, ko nacrtan !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2013 u 18:29
Hvala Anastazija
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 12:18

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 13:05

Uploaded with ImageShack.us


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 13:06

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 18:48
Glikice,samo zato što si ti danas pokazala svoje išla sam ja malo u obilazak svojih,i imam šta vidjeti,ovaj najveći,kupljen lani u MBM,opet pun vunastih ušiju,sutra mu slijedi pošteno kupanje i zalijevanje s insekticidom




Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 18:53
Ovi su za sada OK










Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 10:03
Glikice, je li ti sada crnac tako crn, u mene nije više jako crn. raste mi ko lud.

mali kaktus, naravno da su ti ok, ne vidim razlog da i dalje ne bi bili!

nego jeste li primjetili da crnac iz stapke pušta končiće koji urastaju u zemlji i učvršćuje se. mislim da je OTOK pisala o tome ali radilo se o šarenom.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 15:02
Kaktusiću, vidiš da treba biljkice redovito pregledavati, sad lijepo svog očisti i pazi ga. Šteta da nastrada, lije je.

Antonija, ovaj moj je tako crn sada, a i raste pa je u sredini rozete, koja je imače ogromna, samo malkice zelen. Pitaš da li i crnac pušta korjenčiće iz stabljike, odgovor je DA. Meni se jedan mali, tek zapelcani izvrnio i tako ostao ležati na zemlji, pustio je korjenčiće.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 17:35
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

.....
nego jeste li primjetili da crnac iz stapke pušta končiće koji urastaju u zemlji i učvršćuje se. mislim da je OTOK pisala o tome ali radilo se o šarenom.


I ja sam primijetila kod svojih crnoglavaca
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2013 u 20:16
Da se osvježi tema, moj aeonium ovaj veći ima promjer rozete 26 cm, to je vršna rozeta, a bočne su pet,šest cm manje
 
 
 
 
evo ga i cijelog pa......
 
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2013 u 20:21
Ovo su bebolinci koji rastu uokolo te velike rozeta, ukupno ih je pet
 
 
 
 
 
oko drugih rozeta nisam gledala jer je toliko gust da me strah da ga ne oštetim, još je vani i kako sam čitala d trpi do 8 c unijet ću ga tek kad dobrano zahladi
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.