Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 41>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 22:02
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:



Moj novi Aeonium Canariense
 
smile227      
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 23:09
Camellia, divan je i krasan cvijetnjak smile55
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 19:32
Originalno poslano od člana dea78 dea78 napisao:

draga Camelia ovakav jos nisam vidjela.s cime ga hranis da je ovakav div?smile39


Kupljen je ovakav u MBM-u,nisam sigurna da bi kod mene ovoliko narastao.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 19:35


Evo temzi tabuliforme.Kažu da se lako razmnožava listovima,a meni od 15 listića ni jedan nije uspio.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2014 u 21:35
smile227camellia divan je.ne mogu vjerovati da tebi nešto ne uspjeva.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2014 u 08:21
divni su vam, ove Camelliine mogu samo sanjati;
evo i mojih








Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 06:38
Prelijepo, predivni su! smile64Moj pelcerić zelenog nije se uspio zakorijeniti, ne znam gdje sam pogriješila. smile43
Na vrh
alapas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Lipanj 2014
Lokacija: vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alapas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 06:53
prekrasni i predivni primjerci

Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 21:42
Nisa koji primjerci!!!!Prekrasni su.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 21:43


Moj novi Aeonium sedifolium
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 21:59
Camellia, hvala na slici tabuliforme, meni je toliko čaroban da sam ga jednostavno htjela vidjeti kako kod nekog napreduje, a ne samo na nekim stranim sajtovima...Divota!
Pohvala za novi sedifolium, prekrasan je ovako šareni, sada prvi puta vidim takvog, ti si naša prava enciklopedija za sukulente!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 21:21
Slažem se s Temzi. Camellia je živa enciklopedija za sukulente. Bugice nisi nigdje pogrešila, iz iskustva svakom preporučam da aeonijume pelcaju najkasnije krajem travnja ili početkom rujna. Jako teško se zakorjenjuju od svibnja do rujna, to je razdoblje kad oni zapravo po mom iskustvu miruju, stare listove odbacuju i usmjeravaju svu snagu u nove rozetice
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 18:53
evo....prošli misec - otkinula granu


što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 19:00
Lida - ovo je savršenoooooooooo ko iz žurnala - morala san ponoviti 
 
 
 
 
[/QUOTE]
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 13:25
kod nje je sve kao iz žurnala Wink
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 13:44
lida ....HITNO organiziraj zadarsko druženje kod sebe doma da ja to vidin uživo.....raspametila si me sa ovim komadom.....naravno i Mega dolazi ako je pozoveš  smile76
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 16:15
Stvarno je veličanstven.I ti kažeš da sad odbacuje listove?Ima više listova nego 3 moja zajedno.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2014 u 17:25
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Slažem se s Temzi. Camellia je živa enciklopedija za sukulente. Bugice nisi nigdje pogrešila, iz iskustva svakom preporučam da aeonijume pelcaju najkasnije krajem travnja ili početkom rujna. Jako teško se zakorjenjuju od svibnja do rujna, to je razdoblje kad oni zapravo po mom iskustvu miruju, stare listove odbacuju i usmjeravaju svu snagu u nove rozetice


Hvala, svakako moram probati pelcati ponovo početkom rujna. Smile Možda bude više sreće. Big smile

Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2014 u 00:20
Predivni su vam primjerci. Ja sam prošle godine zapelcala i imala sreće. Primili se. Zimi je potpuno crn, a sada je počeo mijenjati boju u zeleno.
Sutra je novi dan.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 10:50
Cure draga hvala na pohvalama, ovaj mjesec sam manje na forumu ,(tako je kod mene uvijek ljeti) pa evo i odgovora.  Ima ipak jedno ali , nitko nije primjetio datum slike. Ovakav je bio u travnju i svibnju, a u lipnju je počeo odbacivati listove (što je za njega normalno) a grane su rasle , rozete su smanjile veličinu ali se nadam da će u rujnu se opet počet širiti kao i lani. Nažalost kod aeoniuma ima jedna loša strana, životni vijek (kako sam pročitala ) mu je kratak, svega pet- šest godina a to znači da je ovaj moj već u zrelim godinama. Evo ga danas pa usporedite
 
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.