Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aeonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aeonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 41>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2011 u 23:23
mislim da je bilo u proljeće
i mene je bilo strah, ali niho me nagovorila (mislim da je baš na ovoj temi bila ta priča) pa sam riskirala i isplatilo se

ako ti je isti ko moj ja bih na tvom mjestu to sada napravila, kod tebe je još puuuuno do neke zime i hladnoće, tako da mislim da će se lipo stići i zakorjeniti cvjetna glava i formirati nove na stabljici koja ostane

ako nešto slučajno pođe po zlu ja ti šaljem novu rozetu Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 14:05
natalija super ti izgleda kako si ga formirala u malo drvce? kidala donje listove ili što?
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 14:31
natalijaThumbs%20Up
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 14:32
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

A ovo je moj šarenko koji mijenja boje




 
ovaj šarenko je superClap
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2011 u 15:00
Originalno poslano od člana hanaK hanaK napisao:

natalija super ti izgleda kako si ga formirala u malo drvce? kidala donje listove ili što?


ma to je već stara slika, sad drugačije izgleda

a tako se formirao sam od sebe,
nakon što sam mu odrezala glavu - dok je još bila samo jedna,
znači pustiš ga da stabljika naraste do neke željene visine i odrežeš cvjetnu rozetu,

ispod mjesta reza počnu izbijati nove rozetice i kad se malo razrastu dobiješ tako ili slično formiranu biljku
nema nikakvog kidanja listova, biljka sve radi sama Wink
Na vrh
Jedja80 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jedja80 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 11:54
Zdravo ljudi! Trebala bi malu pomoć.. Imam Aeonium arboreum var. atropurpureum i obožavam ga. Prije par dana, nisam sigurna dali od naleta vjetra ili težine rozete, jedna granćica je pala, napukla, i to tik uz glavnu stabljiku.. Nije se sasvim odlomila, nekako se još drži. Šta da radim s tim? Strah me to odrezati pošto znam da se nekakvo rezanje ili presađivanje radi kasno proljeće/početak ljeta, a i iz razloga šta bi trebalo rezati tik uz stabljiku pa se bojim da to nebi uništilo cijelu biljku na kraju. Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom savjetu!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:07
Mislim da ju slobodno možeš odrezati i zakorjeniti,a rana na matičnoj biljci će se osuštit i zarasti.Stavi mladu biljčicu u hladovinu da se zakorjeni.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:11
Moj (Verin) lijepo napreduje, ali isto ima samo jednu gavicu (za sada), no kako za koji dan idem na Lastovo, nadam se da će moj jedinac dobiti društvo!Wink
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:19
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Moj (Verin) lijepo napreduje, ali isto ima samo jednu gavicu (za sada), no kako za koji dan idem na Lastovo, nadam se da će moj jedinac dobiti društvo!Wink
 
Triška,buš mislila na mene na LastovuWinkTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Jedja80 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jedja80 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:21
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Mislim da ju slobodno možeš odrezati i zakorjeniti,a rana na matičnoj biljci će se osuštit i zarasti.Stavi mladu biljčicu u hladovinu da se zakorjeni.


Hvala ti! Ok, dakle, u hlad, ali šta se tiče puštanja korijena, dali da ju stavim odmah u zemlju, u vodu ili pustim da se osuši? Jer vjeruj, čula sam za svo troje.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:25

Pričekaj dan,dva da se rana malo posuši i onda posadi u zemlju.

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Jedja80 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jedja80 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:27
Kaktusiću, hvala ti, sad sam mirnija.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 12:33
Nema na ćemu Jedja80,tu smo da si pomažemo i učimo jedni od drugih.Tongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 17:18
Kaktusiću, ako taj ljepotan zaista raste samoniklo, nema razloga da jednog veeelikog preselimo k meni, a onda ćemo ga lijepo razdjeliti!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 14:40
A ovo je moj ljubimac.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 21:36
prelijepi su,moj još uvjek ima samo jednu glavicu...neću mu "kidat glavu" Confuseddo sljedeće godine...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 20:57
Evo imam novog ljubimca. Kako na Lastovu nisam vidla našeg ljepotana, odlučila sam ga nabaviti, pa je zahvaljujući našoj Jagodin došao sa rječkog sajma. Malo je veći od onog kojeg već imam, e neka su dva u slučaju nezgode.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 21:48
I ja sam isti kupila na sajmu i bio je 30,00knWink Sada se lijepo podiglo lišće i baš je veliki i krasan! Triša bravo!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 18:44

Miro,pa to što si ga ti kupila bio je poticaj i meni, jer  se Jagoda pohvalila, kako si ga kupila i odmah dobila zadatak da ga kupi i meni.

Naravno malo izgleda "pokislo", a nije ni čudo jer je stvarno bio natopljen, no već danas izgleda bolje.
 
Mislim da je i ovo neka vrsta aeonima, a ustvari želim se pohvaliti s vazom, koju sam dobila od MPK mlađe, ali mislim da se odlično slažu.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2011 u 19:16
Draga super nam je ulov! A za vazu nemam riječi!Clap
 Hajde sada reci gdje ti je kupila pa da ja odem po tvojoj preporuci.
Na sajmu sam vidjela dečka koji prodaje te stvari i iz Bakra su, imam vizitku i slike pa ću staviti.
Evo linka njihovih stranica  radova. Dečko ( Dino) je tako ljubazan!
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 41>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.