Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kuglasto drveće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kuglasto drveće

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kuglasto drveće
    Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 10:35

U zadnje vrijeme opažam, da se sadi sve više drveća sa kuglastom krošnjom. Čak se i neki drvoredi obnavljaju, odnosno sade novi izključivo sa takvim drvećem. Recimo, uz cestu iz Varaždina prema Sloveniji sam vidio mlade drvorede akacije sa takvom kuglastom krošnjom.

Iako mi se takva stabla, koja navodno nikad ne izrastu velika čine lijepa i praktična na mjestima, gdje veća stabla ne mogu rasti. Mali atriji prizemnih stanova, mali vrtovi, recimo. Ali, na drugim mjestima na kojima mogu rasti "normalna" stabla se mi to čini nepotrebno, kao neka modna muha, koja zapravo nema pravog smisla. Kao tropske palme po Dalmaciji , recimo.
 
Kakvo je vaše mišljenje ? Gdje mogu pročitati nešto na temu takvih stabala ?
 
Hvala i lp.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 11:29
Pa, ovisi svakako o mjestu sadnje.

Meni je npr. ovo jako simpatično






Na sličan način kod nas je u gradskom parku oblikovano stablo tamarisa i to mi je lijepo, a uz samu morsku obalu gdje isto raste tamaris ne bi mi se sviđalo
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 11:35
Pa napisao sam, da se mi  na nekim mjestima to čini lijepim i praktičnim. U drvoredima / u prirodi pa ne razumijem tu "pomamu" za kuglastim dizajnom.
 
lp
Na vrh
Milena View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Milena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 11:32
Kako prikupljam ideje za uređenje vrta, ulaza i svega što je vezano za okoliš ovo mi je jako zgodno na ulazi. Fotka će mi poslužiti, pozdrav
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 03:16
Evo i mog kuglastog bagrema:
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.